Başkan adayı Okan Yanmaz gençlerle bir araya geldi

MHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz, Cumhuriyet Mahallesinde gençlerle bir araya geldi. Okan Yanmaz, gençlere bu şehri artık birlikte yöneteceklerini söyledi.

Başkan adayı Okan Yanmaz gençlerle bir araya geldi
3.02.2014 - 15:46
3156

 

MHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Okan Yanmaz, Cumhuriyet Mahallesi'nde gençlerle bir araya geldi. Okan Yanmaz, gençlere bu şehri artık birlikte yöneteceklerini söyledi.

 

Okan Yanmaz, yüze yakın gençle bir araya gelerek, Akçakoca'nın son 20 yıldır hala nüfusunun 24 bin 500 olmasının nedenlerini anlattı. Yanmaz, özellikle Akçakoca'da yaşayan ve işsiz olan genlerin yoğunlukla olduğunu ve Düzce'ye sabahın erken saatlerinde işe giden gençlerin olduğunu ve Akçakoca'da dışarıya olan göçün nedenlerinin işsizlik olduğunu belirtti.

 

Yanmaz, yönetim zaafı olduğunu dile getirerek "Yıllardır bölgede teşvik kanunu yürürlükte ancak bu ilçeyi yönetenler bu yasadan faydalanarak bir Organize Sanayi bölgesi bile kurmadılar. Şimdi diyorlar ki OSB kuracağız, yıllardır neredeydiler. Yıllardır bu insanları oyaladılar. Bu insanların bu gençlerin işe ihtiyacı varken öncelik bu olması gerekirken, mevcut idareciler neyle ilgilendiler. 1 kilometrelik beton yol ve terminal işte sonuç bu.

 

 Bu ilçede 5 yılda tam 60 trilyon para harcandı ve borçlanıldı. Bu insanlar için gençler, kadınlarımız için ne yaptılar. Esnafın durumu perişan çünkü bu ilçede nüfus 20 yıldır 24 bin 500. Çevredeki ilçeler büyürken Akçakoca'mız geri kaldı asıl sorun bu. Bu sorunu bilikte çözeceğiz. İstihdamı, fabrikalar kurulması için belediyeye düşen arazi konusunu halletmek ve fabrikalar vermek bizim işimiz göreve gelir gelmez ilk işimiz bu olacaktır" dedi.

 

Akçakocaspor konusuna da değinen Yanmaz, "Gençlerimizin spor yapmasının önünü açacağız ve sporcularımızın yüzde 80'i Akçakocalı gençlerden oluşacak ve bir çok sportif aktivitelere başlangıç yapacağız'' diye konuştu. Gençlerde Yanmaz'a destek verdiler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • teşkilat
  teşkilat
  3.04.2021 18:41

  ne kadar saçma konuşuyorsunuz yorumcular.adam belediye başkanı olursa tabikide fabrika açılmasına katkı sağlayabilecek bir mevkide olacak.Fabrikayı ben açacam demiyor..Açılması için yer istihdam edecem diyor teşvik edecem diyor.

 • akcakocalı
  akcakocalı
  3.04.2021 18:41

  inşallah oda olur fabrikada açar iş yerleri ozaman görürsünüz inşallah

 • işci
  işci
  3.04.2021 18:41

  Okan yanmaz sabancımı KOç mu fabrıkatörmü de fabrika açacak ALLAHA aşkına yorum yaparken dıkkat.

 • yılmaz cellat
  yılmaz cellat
  3.04.2021 18:41

  insan ister istemez soruyor ozaman ; sayın okan yanmaz madem bu ilçede gençlerin bu kadar işssiz ve dışarıya mahkum olduğunu biliyordunuz, o zaman neden inşaat işi değilde gençlerin ve yüzlerce kişinin çalışacağı bir fabrika açmadınız??

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız