AK Partili Külünk'ten ÖTV zammına tepki

AK Partili Metin Külünk, ÖTV zammının 15 Temmuz gecesi Resmi Gazete'de yayımlanmasına tepki göstererek "Selalar okunurken ÖTV zammının ilan edilmesine kim veya kimler sebebiyet vermişse derhal görevden alınmalı” dedi. Külünk ayrıca zamlara da tepki göstererek, “Ayrıca bu zammın enflasyonu körükleyeceği gerçeğinin gözardı edilmesinin üzerinde de ayrı düşünmek gerekiyor" ifadesini kullandı.

AK Partili Külünk'ten ÖTV zammına tepki
16.07.2023 - 12:47
Haber Merkezi
945

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Gaz, yağ ve akaryakıt ürünlerinde özel tüketim vergisi (ÖTV) zammı geldi. ÖTV tutarları, benzinde ve motorinde 5 lira, LPG'de 4 lira artış olarak belirlendi.

Resmi Gazete'deki zam kararının 15 Temmuz gecesi yayınlanması, sosyal medyada olduğu gibi AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurumu Üyesi Metin Külünk’ün de tepki göstermesine sebep oldu.

‘DERHAL GÖREVDEN ALINMALI’

Metin Külünk, akaryakıta gelen ÖTV zammına tepki gösterdi. Külünk, tarihin 15 Temmuz gecesine denk geldiğini belirterek, “Akaryakıta yapılan ÖTV zammının 15 Temmuz gecesine de hem de sela okunmasının hemen ardına denk getirilmesi kirli bir operasyona benziyor.

Selalar okunurken ÖTV zammının ilan edilmesine kim veya kimler sebebiyet vermişse derhal görevden alınmalı.

Ayrıca bu zammın enflasyonu körükleyeceği gerçeğinin gözardı edilmesinin üzerinde de ayrı düşünmek gerekiyor” ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız