Rize'ye 5, Düzce'nin sahibi yok!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre toplam 68 bakan yardımcısı atandı. Listede Düzceli hiçbir bakan yardımcısı bulunmazken Rize’den 5 bakan yardımcısının bulunması gözlerden kaçmadı.

Rize'ye 5, Düzce'nin sahibi yok!
22.06.2023 - 18:45
Güncelleme 23.06.2023 - 07:10
Haber Merkezi
1433
1

14 Mayıs Genel seçimlerinde, 43 yıl sonra  bir milletvekilliğini CHP’ye kaptıran Rize’ye 5 bakan yardımcılığı verilirken, 2002 yılından itibaren yapılan bütün seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile onun partisi AK Parti’ye  çok büyük destek veren Düzce’ye bir bakan yardımcılığı dahi verilmedi.

68 bakan yardımcılığı kontenjanından Düzce’ye  hiçbir ismin ayrılmamasını değerlendiren siyaset yorumcuları, “ 14 Mayıs seçimlerinde  Rize’de, Düzce’de CHP’ye bir vekil kaybetti. Ancak Rize lobisi Ankara’da çok güçlü, istediklerini alıyor. Bizim ise Ankara’da çıkarlarımızı savunacak  kimsemiz yok. Üvey evlat muamelesi görüyoruz “ değerlendirmesi yaptılar.

Bürokraside ve siyasette Düzce’nin ağırlığının olmadığını söyleyen siyaset yorumcuları,  Bugüne kadar AK Parti’nin etinden sütünden yararlanan ancak bu şehrin ortak çıkarları için hiçbir şey yapmayanların yanlış politikaların bir sonucu, bu durum, ilimize  yazık oldu” değerlendirmesinde bulundular.

İşte Rizeli Bakan Yardımcıları

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine Münir Karaloğlu

Gençlik ve Spor Bakanı yardımcılığına  Doç. Dr. Safa Koçoğlu atandı

Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına, Kemal Şamlıoğlu ve Ömer Faruk Yelkenci

Sağlık Bakan yardımcılığına Şuayıp Birinci

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Saadettin
    Saadettin
    22.06.2023 21:56

    Size mi soracaktı

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız