Sandıklar kapandı, oy sayımı başladı

Son dakika haberi... Türkiye, saat 08.00 itibarıyla 13. Cumhurbaşkanı'nı ve TBMM 28. Dönem Milletvekillerini belirlemek için sandık başına gitti. Oy verme işlemi 17.00 itibarıyla sona erdi. Sandıkların kapanmasıyla oy sayımı da başladı.

Sandıklar kapandı, oy sayımı başladı
14.05.2023 - 17:23
Haber Merkezi
1054

Türkiye'de 60 milyon 675 bin 845 seçmen 13. Cumhurbaşkanı'nı ve TBMM 28. Dönem Milletvekillerini belirlemek için bugün saat 08.00 itibarıyla sandık başına geçti. Sabah saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde devam eden oy verme işlemi 17.00 itibarıyla sona erdi.

Sandıkların kapanmasıyla birlikte oy sayımına da başlandı.

KUYRUKTA OLANLAR OY KULLANABİLECEK

İstanbul Barosu ise oy kullanma işlemlerinin saat 17.00'de bittiği esnada sırada olan vatandaşlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada, 17.00'de sırada olan vatandaşların oy kullanabileceği söylenirken, "Sandık Kurulu Başkanı saat 17.00 itibarıyla oy kullanmak için kuyrukta bekleyen seçmenlerin kimliklerini toplar ve bu seçmenlere oylarını kullandırır" denildi.

YSK'DAN İLK AÇIKLAMA

YSK Başkanı Ahmet Yener, oy verme işlemine ilişkin yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde oy verme işlemleri sonuçlanmış, Kurula şu ana kadar yansıyan olumsuz durum söz konusu olmamıştır" ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI ANKARA'DA SEÇİM TAKİBİNDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyunu İstanbul'da kullandıktan sonra seçimleri takip etmek için Ankara'ya gitti. Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geçti.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ankara'da partisinin genel merkezine gitti.

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor...


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız