Erdoğan’ın deprem bölgesinde attığı hastane temeli gündem oldu

Hatay'da dün deprem konutları ve devlet hastaneleri temel atma töreninde çimento dökülen yerin çok ufak bir alan olduğu ve etrafında herhangi bir inşaat çalışması yapılmadığı ortaya çıktı

Erdoğan’ın deprem bölgesinde attığı hastane temeli gündem oldu
25.03.2023 - 22:55
Haber Merkezi
1483
1

İYİ Partili Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Hatay'da katıldığı törenle temeli atılan Defne Devlet Hastanesi’nin fotoğrafını paylaştı. Çömez, "Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar" dedi. Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından hastanenin temeli kaldırıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Hatay'ın Defne ilçesinde dün Deprem Konutları ve Yeni Devlet Hastaneleri Temel Atma Töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törende, depremlerden büyük ölçüde zarar gören Hatay'da ileride yapılması planlanan hastane ve konutlara dair açıklamalar yapıldı. Cumhurbaşkanı'nın talimatı ile sırasıyla Hatay'da yapılması planlanan toplamda bin 500 yataklı dört yeni devlet hastanesinin temeli atıldı.

İYİ Partili Turhan Çömez, sosyal medya hesabından, "Erdoğan dün, Hatay Defne’de hastane temeli attı. Artık göz boyamayı bile beceremiyorlar" ifadelerini yazarak, temel atıldığını iddia ettiği görüntüyü paylaştı.

1512573.jpg
Turhan Çömez

TEMEL KALDIRILDI

Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından temel kaldırıldı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, iş makinelerin çalıştığı, dün asılan hastane tabelasının kaldırıldığı görüldü.


Editör: N. Cingirt