Albayrak: Ben bu kadar lüks bir başkanlık ofisi istemiyorum

Akçakoca TV yazarı Nermin Alpay arkadaşımız yaklaşan yerel seçimler üzerine, Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a gündemdeki konuları, sorunları ve gelecek projelerini sordu…

Albayrak: Ben bu kadar lüks bir başkanlık ofisi istemiyorum
9.01.2014 - 12:58
7250


 

Akçakoca TV yazarı Nermin Alpay arkadaşımız, yaklaşan yerel seçimler üzerine,  Belediye Başkanı Fikret Albayrak’a gündemdeki konuları, sorunları ve gelecek projelerini sordu…

 

İŞTE O RÖPORTAJDAN ÖNE ÇIKANLAR

 

S.1) Bu dönem yapmak istediğiniz halde gerçekleştiremediğiniz projeniz var mı? Neden gerçekleştiremediniz?

 

Kadınlar plajı. Yapmayı çok istediğim ve çok önemsediğim bu proje ile kadınlar için havuzu olan, çağdaş bir plaj yapmayı istedim. Fakat, o bölge koruma altında olduğu için, koruma kurulundan kararın çıkması çok uzun sürdü. Ama eninde sonunda kararın çıkacağına inanıyorum. Bu projeyi gerçekleştireceğim.

 

 S.2) Sahil projesi olsun, artan yapılaşma olsun rakipleriniz tarafından en çok eleştiriye uğradığınız betonlaşma hakkında neler söyleyeceksiniz? Mesela, binalardaki kat sayısını sizin arttırdığınız söyleniyor? Doğru mu? Doğruysa neden buna gerek duydunuz?

 

Beton doğayla barışık bir maddedir. Beton doğadan elde edilir. Toprağı kirleten bir unsur değildir.  Asfalt kanserojendir, doğaya zarar verir.Sanki beton döktüğümüz yerlerde ağaç vardı da biz beton yapmışız. Asfalttı, betona döndürdük. Hollanda’nın caddeleri hep beton.  Beton Doğayla dosttur.

 

Ben katsayısını arttırmadım.

 

Hatta bazı yerlerde kat sayısını düşürdük. Ama bazı yerlerde beş kat var, dört kat sahibi olan beşinci kat hakkını istiyor. Emsal olan yerlerde yaptık. Biz imar planında asla fazladan kat sayısını arttırmadık. Kot farkı olan yerlerde aşağıdan kat sayısı ile yukarıdan bakınca kat sayısı farklı görünen yerlerde 5 katın üstüne çıkılmıştır.

 

S.3) Belediyenin borç yükünün arttığı, gelecek dönem bu yükün altından kalkamayacağınız, bu yükten ancak AK Parti’ li bir Belediye ile kurtulmanın ve yatırım yapmanın önünün açılacağı propagandasına karşı, CHP ve Belediye olarak Bütçe ile ilgili sorunları nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz? Belediye bütçesine ek gelir kaynakları oluşturmak gibi projeler var mı, yoksa tek alternatif inşaat sektörü mü olacak?

 

Aldığım kredilerin yüzde yirmisini ödedim zaten. Hatta geçmiş dönem borçları da ödüyorum.  

 

Belediyelerin bütçesi İller Bankasından çıkar. Bu devletin kimseye fazladan verecek parası yok. Düzce Belediyesi AKP’li ama onun da borcu var. Ona farklı bir kaynak mı sağlanmış?

 

Akçakoca Belediyesinin bütçesinde bir sorun yok. Akçakoca’da yatırımlar artacak, bu da gelirlerimizin artması demektir. Yatırımlarımızı yapmak için kendi kaynaklarımızı değerlendirdikten ve kendi gelir gider dengemizi kurduktan sonra bir sorun yaşamamız söz konusu değildir. Borçlarımızı da tıkır tıkır ödüyoruz.

 

Kaynakları çok iyi değerlendirmeye çalışıyoruz.

 

-Belediye binası ile ilgili arayışlarınız varmış galiba?

 

Akçakoca’ya faydasından çok zararı olan bir belediye binası için alınan borçların ödemesini yapıyorum.

 

Bu borcun ödemesi 2018 yılına kadar sürecek, bu da yetmezmiş gibi, mevcut borçların da 4-5 puan artmasına neden oldu.

 

Belediye Başkanı olduğumda bu ofisi görünce şok geçirdim. Belediyenin yapması gereken onca hizmet varken, bu kadar büyük bir başkanlık ofisinin ne işe yarayacağını anlayamadım, anlamıyorum. Bu bina bu haliyle üniversite veya başka bir amaçla pekala kullanılabilir. Nazmi Çiloğlu abimize ayıp olmasın ama, bu bina için yapılan harcamalar ve hala ödediğimiz kredi borcu ile çok farklı yatırımlar yapılabilirdi. Ben bu kadar lüks bir başkanlık ofisi istemiyorum.  Geldiğim günden beri de alternatif arayışlarımı sürdürdüm.

 

S.4) Akçakoca’da araç trafiği sorun olmaya başladı. Park sorunu arttı. Yeni yapılan binalarda otopark zorunluluğunu işleme koymayı düşünüyor musunuz?  Projelerde otopark olarak görünen ama işyerine çevrilen binalar için müteahhitlere yaptırımınız olacak mı?

 

Seçim sonrası yapacağımız ilk işlerden biri, meclisde karar alıp binalara otopark yapılmasını şart koşacağız. Bu en büyük sıkıntı. Seçimden sonra otoparklardan da para almayacağız.

 

S.5) Citta-Slow ( Sakin Şehir) olma konusunda hedefiniz var mı? Eğer seçilirseniz bunu gerçekleştirmek için önce nereden başlamayı düşünüyorsunuz?

 

Akçakoca’nın yaşanabilir, herkesin gıpta ettiği dünyanın nadir kentleri arasında yer alması için Citta-Slow ( Sakin Şehir) olmasını çok istiyorum

 

İnsanlar bilinçlendikçe, çevre bilinci arttıkça sakin şehir talepleri de artacaktır. Ben araçsız şehir dediğim zaman beni anlamamışlardı ama artık daha olumlu bakıldığını, toplumsal desteğin arttığını görüyorum. Dünyanın nadir kentleri arasında sınıflandırılan Citta-Slow ( Yavaş Şehir) kriterlerini oluşturduğumuzda Akçakoca cazibe merkezi haline gelecek. Ama ben Citta Slow bir kenti önce kendim için; Akçakoca halkı için istiyorum. Yaşanabilir bir kent olduğu için istiyorum.

 

S.6) CHP, politik olarak karşı çıkmasına rağmen, Belediyenizde Taşeron işçi çalıştırmak durumunda kaldınız. Sizi böyle bir tercih yapmak durumunda bırakan kriter neydi? Önümüzdeki dönem buna devam etmeyi düşünüyor musunuz?

 

 Taşeron İşçilik, bence Anayasaya da aykırıdır.

 

Torba kanunu kapsamında elimizdeki fazla işçileri, Milli Eğitimin ihtiyacı olduğu için onlara gönderdik. Belediye hizmetleri için işçi ihtiyacımız olduğunda mecburen taşerona başvurmak zorunda kaldık.  Belediyenin sözleşmeli personel dahi alma hakkı yok. Taşeron işçililer çok zor koşullarda çalışıyorlar aynı işi yapan kadrolu eleman 2000 TL.ye yakın maaş alırken taşeron işçi asgari ücretle çalışıyor. İşçi alımı yapmak gibi seçeneğimiz olmadığı için taşeron firmalarla çalışmak zorunda kalıyoruz.

 

S.7) Kent Konseyinin bir toplantısında Çuhallı’da kestirdiğiniz ağaçlar için “yaptığımız yanlıştı, halka sormak lazımdı” dediniz, ama özür dilemediniz. Gelecek dönem projelerinizi halkla tartışıp, kamuoyu oluştuktan sonra yapmak gibi bir tasarınız var mı? Varsa, nasıl bir yol izlemeyi düşünüyorsunuz?

 

Çuhallı’da ağaç kesmekle yanlış yaptık.

 

Kent konseyi vasıtasıyla yapağımız tüm projeleri buralarda anlatmayı düşünüyoruz. Mahalle birimlerinde mahalle ile ilgili yapacaklarımızı onlarla konuşacağız. Halka paylaşılan projeler daha başarılı oluyor.

 

S.8)  Musluktan akan su ile ilgili çok şikayetler oldu. Özellikle yaz aylarında eski dönemlerde olmayan turist artışı da eklenince sular yetmedi. Gelecek dönem musluktan temiz su içebileceğimizi söyleyebilir misiniz?

 

Suyla ilgili yapacağımız her şeyi yaptık. Artık Barajın bitmesini bekliyoruz.

 

Kaymakamlıkta yaptığımız son toplantıda, suyumuzun temiz ve içilebilir olduğu raporları çıkmıştır. Sadece uzun süreli yağmurlarda su kaynağında yapılmış olan çalışma nedeniyle Eylül ayında beri hiçbir sıkıntı yaşamadık. Sarıyayla’nın suyu gerçekten çok mükemmel, ben asla pet şişeden içmem, musluktan içerim. Ofisteki pet şişlerde promasyon olarak gönderilen sulardır ama ben içmem.

 

S.9) Terminalin hizmete girmesinin ardından servislerin kaldırılmasına tepkiler var. Özellikle şehirlerarası yolculuklarda insanların valizleriyle halk otobüsüne binmesi, onu beklemesi, ayakta seyahat etmek zorunda kalması eleştiriliyor. Bu uygulamaya devam edecek misiniz, edecekseniz nasıl bir çözüm düşünüyorsunuz?  Düzce, Ereğli  Minibüslerini de şehre sokmayacağınız söyleniyor. Bu insanların yarım saatlik mesafe için fazladan 2 TL. daha ödemesi anlamına geliyor . Neden böyle bir uygulamaya gerek duyuyorsunuz?

 

Servis hizmetlerini otobüs firmaları kaldırdı.  Biz bu sorunu kucağımızda bulduk. Ben kaldırmadım.

 

Otobüslerden gelen müşteriler bizim müşterimiz değil, otobüs firmalarının uygulaması sonucu biz bu işi kucağımızda bulduk. Zarar ettikleri için bu yola başvurmuşlar. Belediye otobüsleri ile 24 saat servis gibi hizmet veriyoruz. Vatandaş mağdur olmasın diye kamu hizmeti veriyoruz. İstanbul dışında hiçbir şehirde böyle bir servis hizmet yok.

 

S.10) Birçok yerde  65 yaş üstündeki vatandaşlardan otobüs ücreti alınmazken, Belediyenizin bu konuda sınırlama getirdiğisöyleniyor. Doğru mu? Doğruysa neden sınırlama ihtiyacı duydunuz?

 

İhale şartnamesinde olmayan,  65 yaş üstü ücretsiz binme hakkını otobüs işletmesinden yasal olarak istemeye hakkımız yok.

 

Bu uygulamanın otobüs işletmesi ihalesinden sonra gelmesi sorun yarattı. Belediye otobüslerini ihale etmişsiniz, sonra bir yasa çıkmış ve 65 yaş uygulaması başlamış. İhaleden sonra ortaya çıkan bu durum kiralayan işletmecinin zarar etmesine neden oldu. Ya bu aradaki farkı devlet karşılayacaktı, ya da bize bu konuda ödenek çıkaracaktı. Biz günde dört sefer ücretsiz kullanma hakkını kiracının itirazlarına rağmen koydurduk, ikna ettik. Ama adamın hakkı var. Onu kim karşılayacak? 65 yaş uygulaması güzel bir uygulama ama, sözleşmeden sonra olunca hukuki sorunlar çıkıyor.

 

S.11) Merkeze bağlı yollar bitti ama mahalle aralarındaki yollar ve alt yapı sorunları ile ilgili şikayetler bitmedi. Nereden kaynaklandı? Gelecek dönem bu şikayetlere yönelik olarak neler yapmayı düşünüyorsunuz?

 

Doğalgaz çalışmaları, alt yapı çalışmaları süren yerlerde sorun olabilir. Kazılar yapıldıktan sonra toprağın oturmasını beklemek gerekiyor. Bu da bir-iki yıl daha sürecektir. Buna rağmen birçok yerde tamamlandı. Ben mahalle aralarındaki ana yollara da asfalt değil beton dökmek istiyorum. Parke olan yerleri sökeceğiz ve beton dökeceğiz.  Yollarla ilgili yaygara koparılıyor, bana gösterin dediğimde öyle büyük sorunla da karşılaşmadım.

 

S.12) Tekrar seçilirseniz, Akçakoca için nasıl bir proje hazırladınız? İki dönem bir kenti yönetmek gibi önemli bir sorumluluk aldığınızda Akçakoca’ya ve Akçakoca Halkına ne vermeyi vaat ediyorsunuz?

 

Akçakoca’nın vizyonunu değiştirecek projelerimiz var.

 

Keyifle yaşanabilir bir kent olmayı hedefliyoruz. 11 tane ana 9 tane de sosyal projelerimiz var. Bunları seçim döneminde açıklayacağım. Proje ekibi oluşturduk. Hibe kaynaklı projelere ağırlık vereceğiz.

 

S.13) Akçakoca’da yerel basının artması nedeniyle, daha önceki belediyelerin yaşamadığı kadar çok basında yer aldınız. Bazen sert eleştiriler, bazen övgüler aldınız. Yerel basının size karşı tutumunda bir kasıt olduğunu düşünüyor musunuz? Neden?

 

İlçenin sosyal ve demokratik gelişimi için eleştirilerin önemli olduğunu düşünüyorum.

 

Hiçbir basın mensubuna öfkeyle yaklaşmadım. Asla kinci bir insan değilim. Hata yapmışlardır ama ben bunu öfkeyle karşılamamışımdır. Hata yaptıklarında sevdiklerime daha çok kızarım, ama uzun süre sürdürmem. Personel hata yaptığında, uyarılara rağmen devam ederlerse kızarım. Yoksa hiç sinirli bir insan değilim.

 

AKÇAKOCA HALKINI SARSAN, UYUŞTURUCU KULLANIMININ ARTMASI ÜZERİNE DÜŞÜNCELERİNİ SORDUK: 

 

-Akçakoca gibi herkesin birbirini tanıdığı küçük bir ilçede uyuşturucu kullanımının çocuk yaştakilere kadar inmiş olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bu artışın nedeni sizce nedir?

 

UYUŞTURUCU KULLANIMININ ÇOCUK YAŞTAKİLERE KADAR İNMESİ CİDDİ BİR DURUMDUR. AİLE, DEVLET, GÜVENLİK GÖREVLİLERİ, SOKAKTAKİ İNSANLAR HEP BİRLİKTE ÖNLEM ALMAK İÇİN HAREKETE GEÇMELİDİR.

 

Son yıllarda uyuşturucu  alışkanlığının çocuklara kadar indiğine dair duyumlar alıyoruz. Bizden yardım isteyen ailelere yardımcı olmaya çalıştık, çalışıyoruz.

 

Bu konuyla ilgili olarak Akçakoca  Kent Konseyi Başkanlığım döneminde, Fatma Eker Hocamızın yürüttüğü bir proje çalışması vardı. Bağımlı çocuklar üzerine yapılan çalışmanın sonucunda hazırlanan projeyi  üst makamlara sunduk fakat destek alamadık.

 

Gençlere sosyal alanlar yaratmalıyız.

 

Belediye olarak gençlerin enerjilerini harcayabilecekleri, günlük yaşamını dolduracak sosyal projeler yapmamız gerekiyor. İlgi alanına göre, tiyatroya, spora, briçe yönlendirmemiz, kültür merkezleri açmamız gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (23)

 • sarı
  sarı
  3.04.2021 18:41

  baskan bu kadar komık olmaya sen ve ekıbın oda kavgası denız manzarsı kapma kavgası etmedınızmı.. sen o koltuga oturdunda yapan degıl kaznan oturrur demedınmı .. ah ah

 • halk
  halk
  3.04.2021 18:41

  artık yalan söylemeyi bırak insan begenmediği eleştirdiği yerde oturmaz çarşıda iki tane belediye binasında neden oturmadın çünkü zevki seversin oralar seni açmazdı klasına yakışmazdı

 • Lüüxxx
  Lüüxxx
  3.04.2021 18:41

  Lüxs ofiste 5 Sene Niye Oturdun..........!!!!!!!!!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yukarı mahalle için yapılan bir tek birşey yok.hiç mi projen yok mahalleyle ilgili.ama şimdi 50 tane proje sayarsınız.

 • servet
  servet
  3.04.2021 18:41

  başkan kasaba politikacısı gibi düşünme..akçakoca sokaklarına parke taşı daha çok yakışır ilçe ile bir bütünlük saglar..siz sanayi kenti değilsiniz sokaklarda beton kullanmayın..parke taşı hemde eski parke taşı..şimdiki kilitli denilen taşlar bile uymaz kasabanızın dokusuna..bu arada işsizlikten bahseden arkadaşlar bu konuda şikayetinizi ve menmuniyetsizliğinizi hükümete iletin..işsizlik ve yoksulluk sorununu belediye degil hükümet çözer..

 • servet
  servet
  3.04.2021 18:41

  başkan kasaba politikacısı gibi düşünme..akçakoca sokaklarına parke taşı daha çok yakışır ilçe ile bir bütünlük saglar..siz sanayi kenti değilsiniz sokaklarda beton kullanmayın..parke taşı hemde eski parke taşı..şimdiki kilitli denilen taşlar bile uymaz kasabanızın dokusuna..bu arada işsizlikten bahseden arkadaşlar bu konuda şikayetinizi ve menmuniyetsizliğinizi hükümete iletin..işsizlik ve yoksulluk sorununu belediye degil hükümet çözer..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Asırlık çınar ağaçları kestirdiği için bin pişman Ağaçlar kesildiğinde de söylemiştik kulak asmamışlardı,şimdi ise sahıl bantında yapılan bınanın yanlısını soyluyoruz 6 ay sonra özür diler pişmanlığını dile getirir malesef.

 • cuhallı
  cuhallı
  3.04.2021 18:41

  ahmet kardeş diğerlerıne odenen para değilmiydı,o bınanın kamulastırma bedelı kac parakı soylıyeyım sana 150 bın ıle 200 bın tl yı gecmezz..kamulastırmayı bılıyorsan hesaplarsın kardeşim..şimdıkı değerı ne kadar bılıyormusun yanı saglanan rant yaklasık 5 katıdır.O guzelım yerde o beton yıgını goruntuye degermıydı.. bence yandaslık yapmayıp akçakocayı dusunerek konusalım...yapılan bina yalnıs ve tamamen sıyası kaygılarla verılmıstir.ama sunuda bılınkı sıyası kaygı duymakta fıkret baskan haklıdır cunku ısı gercekten cok zor,,yaptığı doğru bır sey yok adıl degıl kısıye gore yandasa gore yonetıcılık yapar gucunu kullanırsan geldıgın gibi gidersın buda bılınen bır gercektır..allah dorudan yanadır yasayıp gorecezz..ben kımım dıye merak etme sakın bunun onemı ınan yokk..cunku olay sen ben meselesı dısında akçakoca meselesıdır..çok yazıkk bu memleket bu tur kıslere emanet edılemıycek kadar degerlı ve ozeldır...saygılarımla

 • BAŞKANIM KRALSIN
  BAŞKANIM KRALSIN
  3.04.2021 18:41

  NE KADAR KONUŞURSANIZ KONUŞUN SABAHA KADAR DA KONUŞSANIZ FİKRET ALBAYRAK YİNE AKÇAKOCANIN BELEDİYE BAŞKANIDIR BUNU BİLESİNİZ... ADAMA Bİ KERE BAŞKANLIK YAKIŞIYORRRR

 • ahmet
  ahmet
  3.04.2021 18:41

  Çuhallıda yapılan bina orada yıkılan binaların sahibine büyük miktarda para verilemediği için bina yaptırarak belediyemiz karşılığını ödüyor bilmeden konuşan arkadaş. varsa o kadar paran destek çıkta adamın parası ödensin binada yapılmasın

 • ysl
  ysl
  3.04.2021 18:41

  görev süresi boyunca o koltukta oturan sen şimdi koltuğunu kaybetme korkun yüzünden odan büyük gelmiş demek ah başkan ya diye güldürüyorsun insanı he :) gençlere sosyal alan yaratmalıyız evet çok doğru demişsin ama sadece bu sosyal ortamın içki izni verdiğin barlarda gösterdi kesin.gençlere sosyal ortam değil İŞ ORTAMI lazım bunu fark edemeden o koltuktan olucaksın !!!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  siz ver takke al küllah yapmaya devam edin. biz başkanımızdan son derece memnunuz.

 • jerusalem
  jerusalem
  3.04.2021 18:41

  Nazmi çiloğlu borçsuz bir belediyeyiz hata borç verebilen bir belediyeyiz diyordu ama fikret bey eski belediyenin borçlarını hala ödüyoruz diyor hangisine inanak. :) Birde Nazmi çiloğlu bir önceki seçimde ev toplantılarında ayazlı asfaltı için Türk kara yolları ile görüştüğünü çok yüksek bir fiyat verdiklerini 8-10 trilyon (eski parayla)ama kendisinin bu işi araştırdığını ve sadece 2 trilyona o yolu yaptırdığını söylemişti. yol 2 sene dayanmadı :) Sapak mevkisene kadar olan yol ise yani Türk kara yollarının yaptığı yol bilmem kaç sene geçmesine rağmen hala kusursuz bir şekilde duruyor. Konu dışı oldu biraz ama bu siyasetçilerin hemen hemen hepsi sallama ustası. Bir birine bok atmakta bunların üstüne yok. :)

 • AKÇAKOCALI 81
  AKÇAKOCALI 81
  3.04.2021 18:41

  ÇUHALLIDAKİ AĞAÇLARI KESTİRDİNDE ELİNE GEÇTİ BAŞKAN ŞİMDİ ÇUHALLIDAKİ SAHİLİN ORAYA BİR İNŞAAT VAR ONA NİYE FIRSAT VERİYORSUN HEE SEN BİR B*K VE BİLMİYORSUN ANLAMIYORSUN BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKDA KALDIRIM MÜHENDİSİ OL DAHA İYİ OLUR ÇÜNKÜ O MESLEK SENİN BÖLÜMÜNDEN SÖZDE inşaat mühendisliği SEN NASIL OKUDUN DAHA SEN İKİ LAFI BİR ARAYA GETİRİP KONUŞAMIYORSUN BE

 • Murat AŞIK
  Murat AŞIK
  3.04.2021 18:41

  Sayın Başkan seni tebriketmeklazım. seçimlere 2 çeyrek kalmış çıkmış belediye binasının yanlış olduğundan bahsediyorsun. hani 2004 de MGK kararlara Mevcut hükümet imza atıyor bunu bilenler nedense 2013 sonunda basına servis ediyorlar.(eğer bu karar o zaman servis edilmiş olsaydı yani 28 şubattaki gibi bu aziz millet merhum Erbakan hocamın ne kadar haklı ve onurlu duruş sergilediğini anlar ve şu anda Milli Görüş iktidar olurdu ve şu an dünyada yaşananlar yaşanmazdı.Ama (MEN DAKKA DUKKA) sanki bu işte bir benzerlik var gibi.sizde yıllardır oturuyorsunuz ama şimdi bu işin yanlış olduğunu söylüyorsunuz. Hatırlarmısınız Yeni Akçakoca Haber(Hüseyin Denizgez ve Nejat Özdeş) Gazetesi olarak sizi ziyarete geldiğimizde size sormuştum. Sayın Başkan bu bina yapılırken olmaması için CHP örgütü olarak mücadele ettiniz .Umarım sizler burayı farklı bir şekilde değerlendirirsiniz diye sizde bırakında bizlerde biraz tadını çıkartalım demiştiniz şakayla karışık. Demekki dışardan farklı içerden farklı gözüküyormuş.Ne diyelim.

 • adnan
  adnan
  3.04.2021 18:41

  iki çarşı arasında yürümez halde iken sahilbandıne idi şimdi ne durumda olduğunu görün artık akçakocaya ihanet etmeyin ey kıskanan arkadaşlar akçakoca için her yol fikret başkanlan olur çünkü vizyon akıl işi

 • ayazlılı
  ayazlılı
  3.04.2021 18:41

  sayın başkan sizin sahil bandı prejeyi herhalde insanlar unuttu her halde kaç ay akın marketin karşisinga asıldı gözleri körmü oldu vallahi insanlar akçakocayı değil ramtı düşünen zihniyete yaranmak mümkün değil akçakocamızın çehresi değişti görün artık parti işi değil bu termilan servisine gelince refik aev açıklama yaptı servislerin kaldırılması senin tasarufun olmadığını söyledi başkan akçakocamız sayende değişiyor işi nebak yaptkların yapacakların teminatıdır adaylar yaptıklarını eleştireceğine prejelerini açiılasalar yürükim tutar seni

 • Murat AŞIK
  Murat AŞIK
  3.04.2021 18:41

  Orman işletmesinden ayazlıya kadar yapılan sahin projesinde yolun altında ve caddede içki ve bira satılmayan bir yer varmı acaba. o kiracılar haklı çünkü kiralar yüksek olunca onlarda bu kirayı çıkartmak için becburen bu yola baş vuruyorlar. ondan sonrada uyuşturcu konusunda söz söylemek biraz abesle iştigal olmuyormu.Babalayrını sarhoş gören evlat ne yapacak oda özenti olarak uyuşturucuyla ve sigarayla bu yola baş koyacak.

 • Murat AŞIK
  Murat AŞIK
  3.04.2021 18:41

  Sayın başkan hala eskiden kalan borçları ödüyorum diyor. Doğru olabilir. Bu halka neden çıkıpta açıkça bunları anlatmıyorsunuz. Bir zamanlar eski başkanla ilgili sözler sarfettiniz borçlu belediye bıraktı diye ama, başarılı belediye başkanlarına ödül töreninde sayın Nazmi bey size konuyla ilgili sorduğunda siz beni basın yanlış anlamış dediniz ve Sayın Nazmi beyden halkın huzurunda özür dileyip ödül verdiniz ama hala geçmişten kalan borç diyorsunuz. 4.5 yıldır yaptıklarınız ortada iken acaba siz ne kadar borçlandınız. gözle görünen 2 km beton yol ve sapakta uygun olmayan yere terminal. Betonla doğa nasıl bağışıktır. kimyasallarla karışım olarak üretilen bir madde hayret. neyse yolun sonu görünüyor. Milli Görüş gümbür gümbür geliyor Elhamdulillah.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Sn. Başkan Akçakocanın çehresini değiştirdiniz yaşanılabilir bir akçakoca oluşturdunuz çöplerin toplanmadığı görsel herşeyin gereksiz görüldüğü bir belediyecilikten akçakocayı bu hale getirdiniz teşekkür ediyoruz size

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  servis araçlarını belediyenin kaldırmadığını söylüyorsunuz. otobüs firmalarına bilgi almak için mail attım verdikleri cevap bizle hiçbir alakası yok. şehiriçi servisi belediye yapacağı için belediye kaldırdı yanıtını aldım. diğer yerlerde böyle bir uygulamamız yok. akçakoca belediyesinin talebi üzerine kaldırıldığını söylüyorlar. bu bilgiyi herkez firmaların ana merkezlerini arayarak öğrenebilir

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  t.......... yapma kacsenedır oturdunya hanı secılınce orda oturmucaktın ya

 • cuhallı gençlik
  cuhallı gençlik
  3.04.2021 18:41

  bızımde bır sorumuz olacak sayın başkan beye;cevaplayamaz ama soralım yınede.çuhallıda sahıl bandı duzenlemesı yaptınız,daha oncekı donemlerde baskanlık yapan erol solak,gürol kibar,nazmi çiloğlu yaşar akın beye ait bına ıle ılgılı kamulastırma kararı alıp yıkmak adına ugrastılar ama sız nedense sıyası destek aldıgınız ıcın sanıyorum,burayı kamulastırma yerıne bına yapımına ızın verdınız ruhsatı ve kaba bınası beledıye butcesınden karsılanmak sartı ıle protokol yaptınız ve o guzelım sahıle beton arme bodrum +1,5 kat desenızde acık terası ıle 2 katlı 100 m tabanlı toplamda 250 metre kare bınayı dıktınız bu alısverısten kac para menfaat sağladınız yada sıze secımlerde ne sozu verdı sayın yaşar akın bey,unutmayınkı bu sahılde sadece yasar akın beyın arsası yok diğer butun arsa sahıplerını magdur ederken bu adamın ozellıgı neydı?bunun cevabı bızler ıcın cok onemlı verebılırsenız tabii...

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız