Merve Çakır: Betonlaşmak modernleşmek değildir!

SON GÜNLERDE "AKÇAKOCAYA KADIN ELİ DEĞMELİ BU KARMAŞAYI ANCAK BİR KADIN TOPARLAYABİLİR!" DİYEN KADIN SEÇMENLERİN TALEBİ ÜZERİNE MERVE ÇAKIR İLE RÖPORTAJ YAPTIK...

Merve Çakır: Betonlaşmak modernleşmek değildir!
12.12.2013 - 21:48
16323

AK Parti Akçakoca Belediye Başkan Aday Adayı Merve Çakır ile Akçakoca’nın geleceğini konuştuk. Aynı zamanda mimar olan Merve Çakır, AK Parti’den aday gösterilip belediye başkanı seçilirse uzun vadede şehir planlaması ile Akçakoca’nın siluetini değiştirmek istediğini belirtti.Çakır, “ betonlaşmak modernleşmek değildir ! “ diyerek, belediyeciliği şu kadar beton döktüm, bu kadar asfalt yaptım olarak görenlere de eleştiride  bulundu…

 

İŞTE MERVE ÇAKIR İLE YAPTIĞIMIZ RÖPORTAJDAN ÖNE ÇIKANLAR

 

1) Öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız?

- Eğitimiz, yaşınız, medeni durumunuz, iş tecrübeleriniz, politik geçmişiniz?

 1985 Düzce-Akçakoca doğumluyum. İlköğrenimime Akçakoca’da Yalı İlkokulunda başladım. Orta öğrenimimi Bakırköy Asır Kız Lisesinde daha sonra da Bahçelievler Safiye Sultan Kız Lisesi’nde tamamladım. 2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Mimarlık ve Bilgi Üniversitesi Mimari Tasarım Yüksek Lisans Programlarından mezun oldum.

Eğitim hayatım devam ederken birçok Çalışma ve Projelerde yer aldım. Umutlar Sönmesin Derneği’yle sosyal yardımlaşma faaliyet projelerinde bulundum. Fatih Belediyesi Tarihi Çevreyi Koruma Müdürlüğünde Kentsel Dönüşüm ve Uygulama projeleri, Albayraklar İnşaat Şirketinde Şantiye Koordinatörlüğü, M&M Proje Ofisi’nde Türkiye’nin birçok şehrinde yapılan Forum Alışveriş Merkezlerinin proje çalışmalarında yer aldım. Daha sonra kendi Şirketim bünyesinde Akçakoca ve İstanbul’da yer alan 200’ü aşkın Konut ve Yaşam Merkezi Projelerine imza attım. Hala da Akçakoca’da Mimari ve Turizm alanında çalışmalara devam etmekteyim.

              Tüm bu faaliyetlerim ve Ticari çalışmalarım, Güncel ve Politik konuların yoğunluk oluşturması nedeniyle görevli olmamış olsam da; Düşüncemin Partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi, hem öğrencilik hem de yaşam politikamın önemli bir sürecini kapsadığından Siyaseti, mevcut uğraşlarım içerisinde çok önemli bir noktaya taşımıştır.

2) Belediye Başkanı olmak için aday olmaya nasıl karar verdiniz?

Hepimiz biliyoruz ki Güncel Yaşamımız zaten Siyasetin kendisidir.  Siyaset, Geniş Halk kitlelerininarzularının ve taleplerinin en iyi anlaşıldığı ve çözüm bulduğu, çıkarların Uzlaştırılmış şeklidir.Siyaset, Halka Hizmette En Önemli Araçtır. Siyaset, Ülke Sevdasının, Hizmet Aşkının en içten ve en samimi şekilde hissedildiği bir yapıdır.

İyiliği Teşvik Etmek ve Yanında Olmak Kötülükten de İnsanları Uzaklaştırmaya Çalışmak ve Uyarıcı Olmayıkendime özellik kabul etmiş yapıda bir bireyim. Mesleki Bilgilerim ve Sosyal hayatım Akçakoca’daki Yöneticiliğin ve Gelişmiş Şehirler Mantığının Uygulanmasının gerekliliğiniçıplak gözle bizlere göstermektedir. Şehrimizin Gelişimini ve İnsanlarımızın Yaşam Kalite Standartlarının artırılmasını, Planlanmış Şehirler Seviyesine taşıyabilmeliyiz.

Gerçekte çok küçük çalışmalarla, Etkin olunarak ve Hükümet Desteğini de alarak güzel Eserler/Uygulamalar ortaya konulabileceğini komşu il ve ilçelerimizden görebiliyoruz.Kendimi Manen Hizmet Noktasında Sorumlu ve Görevli Kabul Ettiğim için Akçakoca’da Halkın Her Kesimine, Çevresine, Şehir Estetiğine, Doğanın Korunmasına Belediye Başkanlığımla birlikte daha Faydalı olacağıma inanıyorum. Yüksek Mimar ve Turizmci kimliğimle halkımızın kazanımlarını ve ideallerini en iyi şekilde anlayıp gerçekleştirebileceğimi biliyor olmam adaylık nedenlerimdendir. Mimarlık ve Siyaset kavramlarının Toplumlar ve İnsan Yaşamı üzerinde hizmette çok önemli içeriklere sahip olduğu da aşikardır. Bu düşünceleri Akçakoca Halkına ulaştırmak ve kazanım haline getirmek için ilçemin yöneticiliğine talip oldum.

3) Belediye Başkanı olmak için genç olduğunuzu düşünenlere verecek cevabınız var mı?

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Özgürlük ve Demokrasi noktasında Genç ve Kadınların daha aktif, Halka daha faydalı olması için göstermiş olduğu çaba ve gayretleri hepimiz biliyoruz. Bugün ülkemizde Kadın Başbakan, Kadın Bakan ve Valilerimiz olmuştur. Dolayısıyla Kadının Yöneticiliği ve Toplumda her türlü sorumluluğu alacağını hepimiz gördük ve biliyoruz. Halen ülkemizde Kadın/Erkek ayrımı yapılmaksızın 25-26 Yaşlarında Kendilerine Canımızı Teslim Ettiğimiz Doktorlarımız, adaletine inandığımız Hakim ve Savcılarımız ve yine aynı yaşlarda hizmete başlayan, ilçeleri yöneten Kaymakamlarımızı herkese hatırlatmak isterim.

Önemli olan ehliyet ve liyakat sahibi olmaktır. Hepimizin bildiği gibi akıl yaşta değil baştadır. Eğitimci yazar Mark Twain de dediği gibi; "Bundan 20 yıl sonra yapmadığınız şeylerden duyduğunuz pişmanlık, yaptıklarınızdan duyduğunuz pişmanlıktan daha fazla olacak. Öyleyse demir alın ve güvenli limanlardan çıkın, rüzgarları arkanıza alın, araştırın ve keşfedin."

4)Parti sizi aday olarak gösterirse rakiplerinize karşı ne gibi avantajlarınızın olduğunu düşünüyorsunuz?

Örneğin, Okan Yanmaz ve Fikret Albayrak arasında olacağı düşünülen yarışta kendinizi ve Ak Partiyi nerede görüyorsunuz? Seçimi alabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Uçurtmalar, Rüzgar Kuvvetiyle Değil, Bu Kuvvete Karşı Uçtukları İçin Yükselirler.

Biz Adalet ve Kalkınma Partisi olarak her alanda Eğitimde, Sağlıkta, Ulaşımda, Güvenlikte Yaşam Kalitesinin Yükselmesinde diğer partilerin hayal dahi edemedikleri uygulamaları hayata geçirmiş veHalkımıza Çocuklarımızdan Engelli Kardeşlerimize, Gencine Yaşlısına Kadar Bayan Erkek Demeden En Kaliteli Ve En Çağdaş Hizmetleri Vermiş bir partinin adayıolarak yarışa başlamanın zaten önemli bir avantaj olduğunu biliyoruz. Hastanelerde kuyrukların olmadığı, hastaların ödemelerde rehin kalmadığı, Eğitimde Kitapları Devletin, Hükümetimizin karşıladığı veHalka Hizmeti Hakka Hizmet Kabul Eden anlayıştaki bir Hükümetin Belediye Başkanı olmaktan halkım ve kendim adıma gurur duyarım.

Ben; Yüksek Mimar, Genç ve Bayan kimliğimle Akçakoca Halkının her kesiminin daha fazla temsilcisi olacağımı düşünüyorum. Akçakoca’da Bayan Bir Belediye Başkanı seçmekle önemli bir heyecanı beraberce paylaşabilmiş olacağız. Bunların Halkın geniş kesimlerinde, şahsım ve partim adına genç ve hanım oluşumu lehime Pozitif Bir Ayrımcılık olarak değerlendirileceğine inanıyorum. Dolayısıyla Ak Partinin genel seçimlerde almış olduğu oy oranının üstünde bir oya Akçakoca Halkımızın Teveccühü sayesinde ulaşacağıma inanıyorum.

Betonlaşmanın Akçakoca’yı, Akçakoca Silüetini hem de Akçakoca halkını yorduğunu düşünüyorum. Bu nedenden dolayı Mimarlık Mesleğinin Estetiğe Olan Hassasiyetini veŞehirciliğe, Halkın Yaşam Kalitesine Verdiği Önemi halkımızın dikkatle ayrıştıracağı fikrindeyim. Tercih unsuru noktasında da Adalet ve Kalkınma Partisi adayı ben olduğum bir adresi düşünecekleri Kanaatindeyim.

Sözün özü; Akçakoca Halkının Yalan Söylemeyen, Aldatmayan, Aldanmayan ve Sözünde Duran Bir Belediye Başkanını Tercih Edeceğine İnanıyorum.

Hakiki büyük insanlar güzel ağaçlara benzer. Dallarında yuvalar kurulur, gölgesinde yorgunlar dinlenir, çiçeklerine sürünenler güzel koku alırlar, meyvesiyle açlar doyar ve yaprakları arasından dökülen güneş damlaları toprağa hayat verir. Hiç kimseye ve hiçbir şeye zararı dokunmaz. (Cenap Şahabettin)

5) Akçakoca esnafının ( genel seçimlerde Ak Partinin oyu yüksek olmasına rağmen) yerel seçimlerde Ak Partiyi tercih etmemesinin nedeni, Ak Parti Belediyeciliği sırasında Turizmin ihmal edilmesi olmuştur. Bu seçimlerde de, Esnafın en büyük çekincesi Ak Parti Belediyeyi alırsa Turizmi bitirir. Özellikle, mevsim kısada olsa, deniz, kum, güneş ile gelen turizm potansiyelinin bitmesinden korkan esnafı rahatlatacak projeleriniz var mı?

Mesela, Fikret Albayrak'ın kaymakamlıktan sadece geçen yıl alabildiği kumsallara nasıl bir hizmet vermeyi düşünüyorsunuz. ( Duşlar, cankurtaranlar, kabinler)

Akçakoca Esnafını Rahatlatmak ve Halkımızın gelirlerini artırabilmek Akçakoca’ya fındık gelirinin dışında getiriler sağlayarak yapılabilir. Burada en önemli faktör Hükümetimizin Özellikli ve Kalıcı Yatırımlarından Akçakoca’nın daha çok Faydalanmasını Sağlamaktır. Altı adet Büyükşehirin ortası gibi bir Lokasyona sahip ilçemizin çevresindeki bu nüfus yoğunluğundan gerekli ve yeterli faydayı sağlayabilmek lazım. Bunun için de ilçemizi Çekici Ve Cazip hale getirmeliyiz.

 Bu noktadaki en önemli unsurun Denizlerimiz olduğunu biliyoruz. Can güvenliğinin, Su Spor Faaliyetlerinin, Kumun ve Güneşin en iyi şekilde turizmin hizmetine sunulması gerekir. Denizi kullanan Misafirlerimizin, Denize akan ıslah edilememiş Derelerimiz gibi İnsan Sağlığını Tehdit Eden hiçbir etkenle karşılaşmaması çok önemlidir. İlçemizde Sağlık Kalitemizi zorlayan, Güvenliğimizi sıkıntıya sokan ve dışa yönelik Sosyal faaliyetlerde Eğitimli, Ehil Kimselere görev vermek gerekmektedir. Dolayısıyla İlçemizdeki Yaşam Kalitesinin artırılması, hem Deniz, hem Sokaklar, hem kurumlar noktasında etkin bir şekilde Hizmet verilerek Sağlanmalıdır.

Bir günde 4-5 kişinin Boğulmasının, Turizm Mevsiminde Şehrimizin Derelerinden gelen Kötü Kokuların, Sularımızın Kesilmesinin, Kaliteli ve Uygun İmkanlı Yiyecek Ve Konaklama Mekanlarının Eksikliğinin İlçe Ekonomisine Ne Kadar Etki ettiğini hepimiz gördük ve Biliyoruz. Sahipli, Güvenli Ve İnsanların Huzur Bulduğu Bir Şehri Oluşturmalıyız ki, hem esnafımız hem halkımız gerçekleşecek bu Marka Kimlikten dolayı azami avantajlar Sağlayabilsin.

Her şeyden önce Akçakoca İsmini Önemli Bir Marka Haline Getirmeye Çalışmak Çok Ciddi Bir Başarı Olacaktır. İnsana Değer veren anlayışı ilçemizin Her Zerresinde anlaşılmasını sağlamak gerekir. Bir yaz sezonunda en fazla 10 kişilik bir personel maliyetiyle çözülebilecek Eğitim Belgeli Cankurtaran Görevlileri Oluşturmamakla Onlarca Hayat Sona Ermiş ve Bir O Kadar Da Tehlike Yaşanmıştır. Bu kadar küçük ve basit çalışmaları ilçenin ve İlimizin Yöneticilerinin Destekleriyle halletmek mümkündür. Gerekli olan Kurumlar Arasında Sağlıklı Bir Organizasyon Kurgulamakyeterli olacaktır. Belirttiğim bu Güvenlik Problemi gibi diğer problemler de aslında Çok Küçük Çalışmalarla sorun olmaktan çıkarılabilecek konulardır.

Sağlık, Güvenlik ve Konaklamadaki Kalite, Dürüstlük; Seyahat Halinde Olan ve olmayan tüm insanlar için çok önemli kriterlerdir. İlçemiz, bu belirttiğim niteliklerde sorunlar yaşadığı ve yaşattığı için Turizm Ekonomisindeki yeri de Hak Ettiği noktada olamamıştır. Oysa ki, Akçakoca’nın hedefi 12 Ay Gezi Ve Dinlenme Turizmi Odaklı Olmalıdır.

6- İlave Mendirek ile Akçakoca Balıkçı Barınağının yat limanına dönüştürülmesi veya birlikte yer alması projesi var. Yapılan mendirekler Akçakoca'nın kumuna zarar vermiştir. 3. Mendirek ile ilgili Çed raporları tamamlanmadan, dip akıntıları laboratuar ortamında test edilmeden böyle bir projenin merkezin (uzaktan)kararıyla yapılmasına sıcak bakar mısınız? ( Bu biraz tehlikeli soru, inşallah aday olduktan sonra cevaplamak nasip olur. )

Akçakoca’ya yapılacak olan yatırımların Şehrimize ve Halkımıza kısa ve uzun zaman diliminde ne kadar faydalı ve yararlı olacağını çok yönlü irdelemek gerekir. Günümüz Dünyasının Gelişmiş, İleri Teknolojik İmkanlarının Bu Çok Önemli Projenin Her Aşamasında kullanılması gerektiğine inanıyorum. Aynı zamandaAkçakoca’nın Çok Deneyimli ve Birikimli Kişilere Sahip Olduğunu Unutmayalım. Halkımızın geçmiş Tecrübelerinden, Yaşanmışlıklarından almış olduğu Kazanımları ve Değerleri İlçemize Yapılacak Her Yatırımda dikkate almanın çok önemli olduğu Kanaatindeyim.Ben Biliyorum”, “Ben Yaparım”, “Yaptım Oldu” Düşüncelerini Halkımıza Dikte Etmek Doğru Değildir. Bu Kişilerin Bilgi Birikiminden, Tecrübelerinden, Fikirlerinden Faydalanarak Var Olan Gücümüzle Hareket Etmeliyiz. Yapılan İstişareler neticesinde Sahip olduğumuz Gücü yanlış kullanarak GÜÇ ZEHİRLENMESİNE sebep olmak değil, yaşanmışlığı ve Zamanı Doğru Kullanarakbu tarz Ciddi Projeler İçin Doğru Alt Yapılar Hazırlamalıyız.

Bilimsel ve Çevresel Çalışmalar dikkate alınmadığından en yakın zamanda yaşadığımız örnek EDİLLİ AĞZI PLAJININ tahrip edilişidir. Güzelim Plaja ve Doğaya bundan daha büyük bir zarar verilemezdi. Geriye Dönüşü Olmayan Doğal Yapıyı tamamen yok eden bu tarz anlayışlara ve uygulamalara öncelikle Belediye Başkanlığı ve Halk olarak “DUR” demeliyiz. Bu Belirttiğim Örnekten Yola Çıkarak İlave Mendireğin Çok Detaylı Bir Çalışma Gerektirdiğine İnanıyorum. Sahillere Etkisi, Deniz İçerisindeki Yaşama Etkisi, Turizme Etkisi, Resiflerimize Etkisi, Balıkçıya Ve Balıklarımıza Olan Etkileri Gibi Birçok Unsurun Çoklu Araştırmalar Yapıldıktan Sonra Çıkacak Olan Sonuca Göre Hareket Edilmelidir. İki Kıtayı Deniz Altından Birbirine Bağlayan Asırların Projesini Gerçekleştiren Hükümetimiz ve Yöneticilerinin, Teknik İmkan ve Donanım Noktasında İleri Ülkeler Seviyesinde Olduğunu Bildiğimizden, Bu Mendireğimizin De Profosyönelce Değerlendirerek Akçakoca Adına ve Geleceğine Yakışır Bir Şekilde Neticeleneceğine İnanıyorum.

7- Kaç yıldır Akçakoca'da yaşıyorsunuz? Sizce Akçakoca'nın en büyük eksiği nedir?

Kaç yıldır Akçakoca’da yaşıyorum değil zaten Akçakoca Doğumluyum ve Eğitim Hayatıma Akçakoca’da başladım. Ve devam eden Eğitim Sürecimin Dışındaki Zaman Dilimini Yüksek Mimar ve Turizmci olarak Akçakoca’da geçirdim, geçirmeye de devam ediyorum.

Akçakocamızın Proglamlanmamış Bir Şehir Planının Olmayışı çok önemli bir eksiktir. Bir Şehri Şehir Yapan Temel Unsurların Eksik Olması Kullanımı Zorlaştırmaktadır. Yollarımızın Gerekli Kalite Ve Verimi Taşımaması, Sularımızın İnsan Sağlığını Tehdit Eden Boyutlara Ulaşması, Alt Yapının Üst Yapıya Paralel Olarak Geliştirilmemiş Olması İlçemizde Kalıcı Sorunlara Neden Olmuştur. Akçakoca’nın Gelişme Süreci İçerisinde Şehir Nasıl ve Hangi Yöne Büyüyeceğini Bilememiş, Şehir Merkezi Çok Katlı Yapılaşmaya İzin Verilerek İnsancıl Ölçek Dışına Taşan Uygulamalarla Bezenmiş, Ayrıca Merkezde Yer Alan Dere Yataklarının Islah Edilememesi İle Akçakoca Turizmi, Ekonomisi ve İnsanı Çok Olumsuz Etkilenmiş, Gelişmesine de Engel Olmuştur. İlçe Planlanmasının başarılı olabilmesi için turizm, ticaret ve konut alanları çok açık ve net bir şekilde belirlenmiş olmalıydı.

Akçakoca’nın en önemli ana sorunlarından biri de Turizm ve Sanayi Kimliğindeki yerini belirleyemeyişidir. Fındık gelirinin dışında gelir sağlamak zorunda olan Akçakoca; Denizi ve Doğayı en verimli şekilde kullanmalı diye düşündüğümüzde bu konunun önemini daha da iyi anlarız. AyrıcaHükümet Destekli Yatırımların da, geliri sınırlı olan Akçakoca için ne kadar önemli olduğunu bilmek gerekir.

 8) Sizce Akçakoca nasıl bir ilçe olmalı? Siz olmasını istediğiniz Akçakoca için ne yapmayı planlıyorsunuz?

Doğru, Uygulanabilir, Yapılaşmaya Yön Veren, İnsancıl Ölçeği Destekleyen, Tarihi Ve Kültürel Değerleri Ön Plana Çıkartan, Sosyalleşme Eksikliğini Gideren, Yaşam Kalitesini Yükseltmeyi Hedefleyen, Dengeli Bir Silüete Sahip, Anayollara Bağlantılarda Şehrin Giriş Ve Çıkışının Doğru Planlandığı, 12 Ay Turizm Gelirinin Oluşturulabildiği, Bir Gelenin Bir Daha Gelmesini Düşündüğü Ve Çevresine Tavsiye Ettiği, Turizmdeki Yatırımlar İçin Cazip Bir Merkez Olabilen; Sevgi, Saygı, Kardeşlik, Birlik, Beraberlik, Bütünlük Ve Çalışkanlığın İleri Bir Seviyede Olduğu Bir Akçakoca,

Eğitim Kurumlarından Hastanesine Ve Mezarlıklarına Varıncaya Kadar Modern, Çağdaş Anlaşılır Ve Anlatılabilir Bir Akçakoca,

Gelenek, Görenek, Yemek ve Tarihsel Kimliğini Koruyan Bir Akçakoca,

Şehrin Dokusunun, Renginin, Müziğinin ve Hikayesinin Uyum İçinde Olduğu, Ziyaretçilerin ve Şehir Sakinlerinin Zevk Alabilecekleri Bir Akçakoca,

Yerel Zanaatlerini, Tatlarını, Sanatlarını Sadece Büyüklerinin Hatırladığı Kavramlar Olmaktan Çıkaran Ve Bunları Çocuklarıyla, Ziyaretçileriyle Paylaşan Bir Akçakoca,

Her Sokağın, Her Caddenin Hatırasının Anlatılabildiği Bir Akçakoca,

Büyüklerimizin De Dediği Gibi “Deniz Verdiğini Alır” Sözünü Hatırlayarak Adım Atan, Detaylara Önem Veren Bir Akçakoca,

Yeni Mahalledeki Kıraç Sokak, Yukarı Mahalledeki Mısra Sokağın; Şehir Merkezi ve Sahil Bandındaki Sokaklar ve Caddelerle Aynı Kalite ve Özellikte Olduğu Bir Akçakoca,

Yazın ve Kışın Arıtması ve Alt Yapısı Düzgün Çalışan, Rahatsız Edici Kokulardan Uzaklaşmış Bir Akçakoca,

Gelişmiş Çocuk Oyun Parklarının, Eğitim ve Spor Alanlarının, Kültürel Çalışmaların Yapıldığı Bir Akçakoca,

Tüm Spor Federasyonu Branşlarının Yıllık Kamp ve Programlarını Yapmak İstediği Bir Akçakoca,

Engelli Kardeşlerimizin Şehrin İmkanlarından Faydalanabileceği, Engelleri Aşabileceği Bir Akçakoca,

Çevrenin, Doğanın ve Hayvan Haklarının En İyi Şekilde Sahiplenildiği Bir Akçakoca,

Şehir İçi ve Şehirlerarası Ulaşım, Kolaylık Ve İmkanların Halkın Hizmetinde Olduğu Bir Akçakoca,

Hayatın Tek Amacının Bir Yerlere Yetişmek Olmadığını, İnsanlara İçinde Bulunduğu Andan Zevk Alınabildiğini Hatırlatan Bir Akçakoca,

Ve Tüm Bunlarla Marka Şehir Haline Gelmesini İstediğimiz Bir Akçakoca İçin,

Temennimiz; 30 Mart 2014’de Akçakoca’da Ak Partili bir Akçakoca Belediyesi…

“ŞİMDİ AKÇAKOCA’DA HER ŞEY BİR BAŞKA GÜZEL OLACAK”

Röportaj: Akçakoca TV Haber Merkezi

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (64)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Fikret Albayrak gibisimi war be adam yaptı hll olsun bu nun gibiler yeme peşinde .

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  mahalleli servisçilere sor niye kalkmıs servisler çamur atması kolay baskan istese gece 2ye kadar bl yapmazdı sizin işiniz gücünüz çamur at izi kalsın hırsızlığınız da cabası bu arada yiyiciiler defolun gidin

 • Mahalleli
  Mahalleli
  3.04.2021 18:41

  Hala fikretin başkan olabileceğini düşünenlere yazıklar olsun, CHP başka adam bulamamış mı da bunu aday göstermiş? Belediye 3 kuruş kazansın diye akçakoca insanını mağdur eden başka bir beladiye başkanı olmaz.. Yaklaşık 6 aydır Akçakoca'da değildim. Geçen hafta gitme fırsatı buldum ve sonunda tamamlanabilen mini otogarda indim, dediler ki servis yok belediye otobüsleri ile gideceksiniz. Tamam dedik bekle bekle ki otobüs gelsin. Hava buz gibi ve gittim otostopla merkeze geldim.. Iyi kötü 2 gün geçtikten sonra bir otobüs firmasından gece 1:45 İstanbul arabasına bilet aldım. Bana da gece 01:00-01:15 arası beladiye otobüsü gelir, onunla otogara gidebilirsiniz dediler.. Keşke herşey söylenilenler gibi olsa. Ben 00:55'te Beşyol'daydım ve 01:00 da merkeze indim, 01:25'e kadar beladiye otobüsü gelmedi, gelse de işime yaramazdı zaten. Neyse ki hayırsever bir arkadaş gece 01:30'da uykusundan kalkıp beni otobüse yetiştirdi.. Fikret bey bu gece servislerinden ne kadar kazanacaksa merak ediyorum.. Ayrıca üniversite yolunda çektiğimiz sıkıntıları ve Akçakoca için istihdam sağlayacak herhangi bir projenin yapılmadığını da unutmadığımı belirtmek isterim. Son olarak, mahalle insanından umarım bir beklentin olmaz, çünkü orası Yunanistan toprağıymış gibi hep öteledin, sonradan göz boyamak için bir kaç şey yaptın..

 • No Hased........
  No Hased........
  3.04.2021 18:41

  Hanımefendi onurlu ve gururlu bir hareket yapıyorsunuz kim ne derse desin ,aday olsanızda olmasanız da çok büyük bir fedakârlık Akçakoca da olumlu iz bırakacak örnek bir hareket ve düşünce sonsuz tebrik ve başarılar

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bu yerel gazetelerde nasıl olsa aday olmıcak düşüncesiyle bakılan merve çakırı dolduruyolar manşetlerde :) aday ihtimali olanların reklamını yapma cesaretiniz yokmu

 • derbeder
  derbeder
  3.04.2021 18:41

  hçbirisi akçakocanın değeri değil yalakalık diz boyu miğdem bulanıyo be midem beyninizde tek hücre kalmamış yazıklar olsun

 • öğretmen
  öğretmen
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca haklı artık çay ocaklarından ve limanda siyaset yapanlardan ümidini kesti.... Merve Hanım Akçakoca için bir değerdir ama maalesef teşkilatı Nurinin çay ocağında kedi sevmekle meşgulll..

 • Akçakoca
  Akçakoca
  3.04.2021 18:41

  Yaaa siz ne dumancı adamsınız ya. Hatrı sayılır birkişiyle görüşmüş ali uzun eee sonuç nee. Başbakanda antalyada duran arkadaşı akçakocaya belediye başkan adayı yapmış. Hatrı sayılır adam okan yanmaz içinde akparti için kesin demişti bu hatrı sayılır adammm. Bu hatrı sayılır adammm işi balonnnnnnnn.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  NE OLDU HERKEZİN GARDI DÜŞTÜ DEMİ HİÇ UMMADIGIMIZ BİRİ GELECEK.ADAM ANKARAYA GİTMEMİŞ ANTALYAYA GİTMİŞ İŞ BİTİRMİŞ HATRI SAYILIR BİRKİŞİ VASITASIYLA.

 • çuhallıdan
  çuhallıdan
  3.04.2021 18:41

  yolsuzlugun krallarının, bakanlarının ogulları danışmanları genel müdürleri veee BELEDİYE başkanları ve nerdeyse tüm belediye personeli çatır çatır gözaltında akçakoca kesmez sizi, sizin gözünüz yükseklerde.. eee bu dünyada yapılanın hesabı bu dünyada kesilir derler büyüklerimiz....

 • çuhallı
  çuhallı
  3.04.2021 18:41

  Bana göre Akçakoca mızın değerleridir bu insanlar adayların hepsi bizim insanımız son zamanların belediye ve milletvekili adayların içinde hiç bayan bi aday olmamış seçilsede seçilmese de bu hanım kardeşimizi oy atmasak bile sözümüzle davranışlarımızla tebrik etmeliyiz.Akçakoca yı hepimiz seviyoruz hizmet etmek amacında olan insaniarımızı niye sevemiyoruz,Arkadaşlar kendi insanlarımız aleyhine olmamız doğru değil bunlar hepsi bizim çocuklarımızdır en kendilerini yetiştirmişler bize hizmete talip olmuşlar,sevinmeliyiz ve desteklemeliyiz,İnsanimızı Sevelim ve Yüceltelim Hanım Kardeşim Tebrikler ve Başarılar

 • çuhallı
  çuhallı
  3.04.2021 18:41

  Bana göre Akçakoca mızın değerleridir bu insanlar adayların hepsi bizim insanımız son zamanların belediye ve milletvekili adayların içinde hiç bayan bi aday olmamış seçilsede seçilmese de bu hanım kardeşimizi oy atmasak bile sözümüzle davranışlarımızla tebrik etmeliyiz.Akçakoca yı hepimiz seviyoruz hizmet etmek amacında olan insaniarımızı niye sevemiyoruz,Arkadaşlar kendi insanlarımız aleyhine olmamız doğru değil bunlar hepsi bizim çocuklarımızdır en kendilerini yetiştirmişler bize hizmete talip olmuşlar,sevinmeliyiz ve desteklemeliyiz,İnsanimızı Sevelim ve Yüceltelim Hanım Kardeşim Tebrikler ve Başarılar

 • abdullah
  abdullah
  3.04.2021 18:41

  teşkilat yazacagına acık ca ismini yazda görelim biz bu kadar acık ve netız ama sizler yalan ve dolansınız ayrıca sizin gibiler rüşfeti ve pkk lılarla kol kola olmasını cok ıyı bılıyor bir de burda cıkıp utanmadan konusuyorsunuz yazıklar olsun sızın gıbı bu vatan evlatlarına

 • koray avcı
  koray avcı
  3.04.2021 18:41

  dikkat et başkan üstünede beton atıp seni modernleştirmesin

 • teşkilat
  teşkilat
  3.04.2021 18:41

  anlayamadık beton sevdaınız abdullah bey nedir bu beton aşkı yol beton ev beton sahil beton ? beton işine fikret beyle birlikte mi girdiniz ? bırakın bu işleri.. millet görüyo boşun boşusunuz.. avantacı beton firmalarınızın betonu ak partiyi durdurmaya yetmez.

 • ABDULLAH BİLGİN
  ABDULLAH BİLGİN
  3.04.2021 18:41

  Slm Merve hanım boş konuşmayın olmayacak DUAYA AMIN DEMEYIN FİKRET BAŞKAN LA YOLA DEVAM KARARI ALIR AKÇAKOCA NEDEN ZORUNUZA GIDIYOR BAŞKANIN YAPTIKLARI BETON ATMASAN BİR YAPINIZ ZEMINI SAĞLAM OLMAZ O YÜZDEN BİZDE BETONU SAĞLAM ATTIK HADİ HAYIRLISI YIKABILECEKMISINIZ

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  geliyor CÜNEYT geliyor...

 • Aday ve Yönetim
  Aday ve Yönetim
  3.04.2021 18:41

  Ak Parti Topuz olamayınca Merve hanm olmasın dye Osman Çakır vekil İbrahim Bilgin ismini zorluyo ama bu saatte çok geç ve zor tutmayacak bir tercih .bu mantık halk la ,adaylarla ve Ak Parti seçmeni ile dalga geçmektem başka bi şey değil.Milletvekilimiz uyuma anket yap sağlıklı aday a ulaş aklın yolu bir küskünlükleri artırır san seçimi zora sokarsın. Tabi her şeyin iyisini vekilimiz danıştığı kimselerden edindiği tesbit sonucu zaten bilidiği içinmi anket ihtiyacı duymuyo Ak Parti nin başarısı her şeyden önemli olmalı,kişisel gelecek kaygı ve menfaat hesapları yapılmasın lütfen ,Ak Parti nin belediyeyi alabilme şansı yanlış yapılmadığı süre sorun olmaması lazım

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  çapulcu tayfa buraya da gelmiş... bunlar aynı zihniyetten çamur ata ata bıkmadınız erbakan hocamın dediği gib hadi ordannn hadi ordannn. gidin çulluk avlayın siz bu kızımız da başkanlığını yapsın.

 • şans
  şans
  3.04.2021 18:41

  Merak ettim toto aday oynadm 8 adayii da numaralandirdm 3 kez cekils yaptim üçünde de Merve hanm cikti

 • Hakem
  Hakem
  3.04.2021 18:41

  Beğeni oranlarına nekadar müdahale edilirse edilsin nekadar kötü yorum yazılırsayazılsın bu işi bu hanım kardeşimizin bitirdiğini bu işin içinde olan herkez biliyo. Ama söylemeye cesaretleri yok.evet malesef bir bayanla başa çıkamadınız güneş balçıkla sıvanmazmış biz akçakocalı bayanlar olarak devamındada işi bitirecez erkekler herzamanki gibi kahvede oturmaya devam etsinler.çaylar demli olsun.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  nereye giderse gitsin ülke ülkede gezse de oy kulanacak olan akcakoca li manda yapılan siyaset kazanamıyacak.

 • özzz
  özzz
  3.04.2021 18:41

  merve hanIM,o kadar uzun ve okadar gereksiz konuşmuşsunuz ki ve inanın içeriği bomboş bir söyleşi.Sadece şu soru için okudum yazınızı''Akçakoca için somut projeniz nedir?'maalesef yok yok.siz siz yapan soyisminiz merve hanım.inanın boş teneke gibisiniz.Ayrıca akçakoca da (parası olan) sizin gibi 100 tane aday çıkarırım içi boş laflarla dolu olan vaadler veren.TEKRAR SORUYORUM Akçakoca nın nüfüsunu arttıracak,gençlerimizi burada kalmasını sağlayacak bir tane somut proje? varmıııııı

 • Sema
  Sema
  3.04.2021 18:41

  Benim bildiğim kadarıyla Merve hanım yaşıntısının oluşturduğu özel sebeplerden dolayı Sınavlar sonucu kazandığı Galatasaray lisesine gidememiş ,yine o dönemin eğitim ve sosyal yaşamdaki sorunlar nedeniyle alçak gönüllülük yaparak ifade etmediği burslu Yeditepe Ünv tesinden üstün dereceyle mezun olan bir kardeşimizdir.Ayrıca her öğrenci genelde çalışamadığı için önce baba ve yakınlarının desteği vya devlet desteğini mutlaka kullanır herkese sevgiler.Arkadaşım sonuna kadar hakettiği bu mücadeleden de başarı ile çıkacağına eminim Allah yardımcın olsun , Allah doğruların yanındadır.

 • Gebekeseli degil akçakocalıymıs !
  Gebekeseli degil akçakocalıymıs !
  3.04.2021 18:41

  Akçakocalılar ne yiyomuş fiş fiş :) yani (balıkkk)sayın akçakocalı düzceye kadar gel bızde yedıklerımızı gösterelim yolunu bulup geri dönebılırsen :) nemetlu sana ..handıkapcı senı yol almıyosan yol vereceksın :) bizde böyle ...köstek bızde öküzlerın tekerleklerıne takılırdı ..bayanlar valide olur kaymakamda hizmet ederler göruruz netıceyı ..hanım kardeşe basarılar

 • KENDİ YOL BİLMEZ ARKADAŞA
  KENDİ YOL BİLMEZ ARKADAŞA
  3.04.2021 18:41

  BURDA OYLARI YURT DIŞINDAKİLER DEĞİL AKÇAKOCALILAR ATIYO HABERİNİZ OLSUN.

 • Nezaket
  Nezaket
  3.04.2021 18:41

  Kadın karnına dünyayı sığdırır siz bır bayanı sığdıramadınız dünyanıza ....gemi limana yaklaştıkça ürker oldu zıpcıktılar ya yüzün yada yüzene engel olmayın .....merve hanım sıze tavsıyem hıc kımsenn ugramadıgı ordulu mahallesıne guzel tebessumunu sunman bız açız hızmet anlamında davul zurna benden hoş seda sızden başarılarrr .

 • Kuzuların sessızlıği
  Kuzuların sessızlıği
  3.04.2021 18:41

  Arkadaşlar zorladınız sessızlıgımı bozdunuz ne bu merve hanım kızımızı ben tanımıyorum sız nekadar tanıyosunuz yada yazanlar cok ıyı tanıyanlarmı ? Bır yıl daha beklese daha tecrubelımı olurmus ......osmanıye mahallesı bıtmıs durumda valla cok konusuluyo banada bu yorumlardan bende dusunmuyo degılım merve kızım hedefın super ya ol yada ol .hem herkesın görebileceği hem kımsenın farkedemedıgı sız dogru yoldasınız ınsallah .

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ben hayatım boyunca kahvehaneleri hiç sevmedim arkadaşım.sevenleri de yadırgamam ayrıca. merve hanımı da ne kadar eleştirsem de , taktir etmiyor da değilim.. yiğidi öldürür hakkını veririm. değinmek istediğim çok acele oldu .yine diyorum bir dönem daha .akçakoca halkı ile iç içe olma sürecini yaşaması lazım.yoksa merve hanımın kişiliğini ve ya ailesini yadırgamışlığım yok.böyle bir hakkı da kendimde bulamam. açıkcası ben bir olumsuz taraflarını görmedim. bakın sizin sabahtan akşama kadar yüzünüze gülerler.ama köşeyi dönünce inanın bizden çok acımasız olurlar.benim demek istediğim kendi hemşerileri ile biraz daha fazla yakınlaşmaları.başarılar diliyorum .kim olursa başkan adayı olsun.Valla hepimizi birbirimize kırdıracaklar yoksa..hepimiz akçakocalıyız en son gurbette bile biz birbirimize yardımcı oluruz. ben olurum. iyi gecele .

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Millet neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum eğitimli olsa suç olmasa suç . Akçakocaya farklı bir hava getirmeye hazır biri dururken kendine güvenirken farklılık yaratmak isterken bu eleştirelde neyin nesi .... konuşmalarında herhangi bir samimiyetsizlik yokken bu kadar dar görüşlü olmamanızı tavsiye ederim

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  BİRİ DE " ENTELEKTÜEL dünyaya alışık olduğunu yazmış.Çok güldüm. kahvede entellektüellerin sohbetine çok katılmış...

 • KENDİ YOL BİLMEZ
  KENDİ YOL BİLMEZ
  3.04.2021 18:41

  Kız Ünversite bitirmiş, yurt dışında birçok ülke gezmiş, Kapkirliye gidemez diye laf ediyorsunuz. Kıskanmayın. Siz Akçakoca'dan öteye gittiniz mi?

 • VİZYON ÖNEMLİ
  VİZYON ÖNEMLİ
  3.04.2021 18:41

  AKILLI SEÇMEN bilgiye, görgüye, eğitime oy verir. Merve Hanım Mimarlık okumuş, sonra cesaret edip restoran açmış. baba parasıyla iş yeri açıp batan çok insan var ama o işinde başarılı. çalışanları ile ilişkilerinde tepeden bakan patron havasında değil, şefkatli... Ben ak partili olmadığım halde merve Hanımın açıklamalarından çok etkilendim. Akçakoca'nın erkek adaylarını bir tarafa koyun, merve hanımın terazisi ağır basar. Entellektüel ve vizyonu var. Akçakoca için bir şans aslında...Akçakoca Halkı bu şansı kullanırsa Akçakocamız kazanır. İnşallah Ak Parti onu aday gösterir. Kadınlar ve Akçakoca'nın bilgili insanları onun doğru aday olduğunu konuşuyor...

 • gebekeseli degil akcakocalı
  gebekeseli degil akcakocalı
  3.04.2021 18:41

  BEN anlamıyorum bu cakırlar nasıl bu kadar kendilerinde cesaret görüyorlar size kim oy verecek dursun cakırın yuzunden nazmı secimi kaybetmedimi bu kızcagızı kapkırlıye bırak evine gidemez baba parasıyla okumus sımarık cocuk bunlar NE biliyormus akcakocalı nasıl yasar ne yer ne icer okunan selaların kim oldugunu biliyormus mu

 • Karadeniz
  Karadeniz
  3.04.2021 18:41

  Ulan işte bizim akçakoca.hava alanı yapsan niye yaptın derler. Gül suyuyla yıkasan b. derenin kokusunu niye yokettin, her tarafa çocuk parkı kursan yok sizin yüzünüzden çocuğum hastalandı negüzel evde oturuyodu,gençlik merkezi yapsan ne gereği vardı çocuklar negüzel kahvede oturuyodu,sizin yüzünüzden çocukları tarlaya götüremiyoz derler. Ama doğru diyecekleri birşey var palyaçoyu niye getirdiniz bizim burda ondan çok vardı. Evtt bencede kızım sakın palyaço getireyimmm deme.

 • unıversite
  unıversite
  3.04.2021 18:41

  Siyaset halkına doğru konuşan menfaati için değil halkın çıkarları için çalışmak halkın derdiyle dertlenmek ve gelişen dünya imkanlarını kendi halkına sunabilmektir bunun için siyaseti ne bilir ne kadar bilir demek çok yanlış Akçakoca kendi menfaatlerini çıkarları için hesabı olmayan bir başkan istiyor Akçakoca nın imkanlarını ve halkını istismar etmicek verdiği sözü yerine getirecek başkan istiyoruz Merve hanımı gerçekten kutluyor ve başarılar diliyorum

 • Akparti
  Akparti
  3.04.2021 18:41

  Şehirde yapılan betonlaşmadan çamurdan kurtulduğumuz için memnunuz ama yağmur gideri yok dalyan balıkçılık tezgahını yıkıyoo caminin oraya kadar tezgahın suyu akıyoo. Ben lazım olanı yıkacağını düşünmüyorumm.

 • akçakocalı
  akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  okuduğu okullar üniversiteler hepsi baba parasıyla okunan okullar. yani öss'de yüksek puan almış, boğaziçi, odtü gibi üniversiteleri değil babasının bastığı parayla okunulan üniversite. kızım senin hiç şansın yok ama bu seçim çalışmaların yine de taktire şayan.

 • bayan
  bayan
  3.04.2021 18:41

  28 Şubat sonrası başörtüsü sorunundan haberi olmayanların talihsiz yorumları olmuş. Daha dün mecliste kürsüde ilk defa başörtülü vekil konuşma yaptı cumhuriyet tarihi itibariyle. Başörtüsü sorunu yüzünden binlerce gencimiz okullarını bıraktı. Bir sürü zulme maruz kaldı. İmkanları dahilinde güzel eğitim alıp bugün bu makamlara talip olanları görmek Allahın bir lutfudur. Burs imkanları sağlayan nice üniversiteler var. ama sizin kafanız bu bir dost

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  okan, fikret yalan bu bayan alır gerçek o

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  "Bir Dost" parayla adam olunuyorsa gel vereyim de adam ol dostum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  AKÇAKOCA SORUNLARIN DAKİ ÇARPIK YAPILAŞMA GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ ŞEHRİ BETON YIĞINT GİBİ ŞANTİYE GÖRÜNTÜSÜNDEN ÇIKARMAK ÖNEMLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ARKADAŞIMIZA KATILIYORUM MİMARIMIZA BAŞARILAR

 • emre
  emre
  3.04.2021 18:41

  Başarıiar diliyorum aday değil, inşallah akçakoca ya başkan olursunuz.Akçakocamız için çok güzel olacağına inanıyorum

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  belediyeyi kim yönetecek acaba

 • BİR DOST
  BİR DOST
  3.04.2021 18:41

  Kızımız lise sonrası eğitimini isterdik ki devlet üniversitesinde tamamlamış olmasını beklerdik ama ne yazıkki baba parasıyla özel üniversitede eğitim yine özel üniversitede lisans. eşittir parayla diploma ve parayla lisans. umarım aynı parayla başkanlığı da alırsınız.Ayrıca betonlaşma hareketi AKP döneminde volkan gibi patlama yapmıştır.İstihdama değilde RANTA yönelik kalkınma.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yorumlara soyle bi baktim da bu akcakoca da kraldan cok kralci var. Herkes ne kadar da biliyo nasil siyaset yapilir nasil aday olunur ogrenilecek cok sey olduguna kanaat getirdim. Bir kere soyadiniz cakir ise yada bakir da olabilir benzememeli, akcakocada siyaset yapamazsiniz. Nedenine gelince bazi soyadi cakirlar bu vatandaslara olm ne gerek var yaaaa demis yada benim dedigim olur demis yada yav he he demis gondermis. Farkindalik kavramini burada biraz kullanirsaniz goreceginiz bir portre var ki o da sudur; O cakir bu cakir diye yorum yapan vatandaslar, hepsi cakir olsa ne olur hicbiri cakir olmasa ne olur ? soyadi X olani aday adayi yapmiyorlar mi bu memlekette ? kiz daha aday adayi nedir bu telasiniz ? il genel meclisi cakir velil cakir o cakir bu bilmem ne e sen gec bakayim o zaman adamsan seni secsinler tutan mi var ? gandiciligi birakin havlayan kopek isirmaz asagida arkadas iyi demis adam olacaksin soyada isime elestirini yap ancak yuzune diyemedigini buranin arkasina gizlenerek soylemenin anlami yok adamcik derler sonra adam degil.

 • esnaf
  esnaf
  3.04.2021 18:41

  Seçimlere heyacan getirdiniz gerçekten tebrik ederim esnaf arkadaşlar olarak olumlu beklenti içindeyiz eleştirmekten daha çok olumlu bakmak lazm biz esnaf arkadaşlar, hanm adyımzın her açıdan önemli ve başarılı olacağına inanıyorum

 • Akın
  Akın
  3.04.2021 18:41

  Bence eleştiri yapanda akçakocalı övende akçakocalı. Tabiki sevende olacak sevmeyende . Ama bu genç kardeşimizi yalnız bırakacak değiliz. Yalan yanlış ifadelerle yorum yapmakta afedersiniz ama ters teper. O olmasın diye yazdıklarınızın doğru olup olmadığını akçakocalı olan herkez biliyoo. Yapılan röpörtaj cok doyurucu olmuş.hanım kızıma buradaki düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ufkunun nekadar açık olduğu anlaşılıyo. Işık var.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  seni medenedi cesaretinden ötürü kutluyorum kızım. yolun açıkolsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  İnan çakırlar ile hiç bir sorunum yok.Kişilik ve karakterlerinden de bahsetmiyorum.Aksine Dursun Çakırı son derece beğenir ve takdir ederim ( özellikle dürüstlüğü).Bahsettiğim Merve Hanım ve çekirdek ailesinin bu zamana kadar Akçakoca da sosyalleşememiş , insanlarla içice girmemiş olması. Genel olarak Çakır sülalesinden bahsetmiyorum.Sosyal olmak Belediye Başkanlığı adaylığı için önemli bir unsurdur. Şunu da belirtmek isterim , Merve hanım bu algıyı kırabilecek gibi görünüyor. Fakat , bu seçim için zamanının buna yeteceğini sanmıyorum.

 • Gonca
  Gonca
  3.04.2021 18:41

  Akcakoca ıçın temız bir gömlek yakıstırması uygun dıye dusunuyorum ...düzceden selamlar ..meyve veren agac taslanır ..yılmak yok yola devam kardeş ,düşüncelerınızın hayata gecmesı önemli bu halk dedıkoduyu sever taşlamayıda .sızı anlatanlar ambulası kullanıp duzceye hasta bıle yatıstırr cesaretlı kız dıyolar cesaretı olan varsa oylarımızı esırgemeyız .adayların cogunu bılıyoruz ,bır cogu akadar hızmet verebılırsın bayan olarak desteklerımızı esırgemıyecez ..neden olmasın ..akcakocaya havaalanı yapcaz demekmı gerek bizlere :) yazıalan yorumlar komık ..başarılar kardes ..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  HÜKÜMET DESTEKLİ YATIRIMLARIN geliri sınırı akçakoca için ne kadar önemli olduğunu biz akçakocalılar çok iyi biliyoruz. sağ olsun akp li nazmi çiloğlu döneminde biz bunu çok iyi öğrendik. bir kalkındı ki akçakoca , bir ihya olduk anlatamayız size. o kadar ihya olduk ki yeter başkan dedik . biz geliri sınırlı akçakocaya bu kadarı fazla dedik , Ankaraya geri yolladık. Sizin aileniz , çevreniz ,işiniz, arkadaşlarınız istanbul iken birden seçim arifesi akçakoca sevdası da bir gariptir.Lokantamızı işletmeye veya akçakoca da mimarlık yapmaya geldim demeyin lütfen. Ekonomik kaygıları olan biriside değilsiniz. Bunlar hep düşündürücü. Sakın yanlış anlamayın , doğduğunuz bu topraklar sizindir. Samimiyetim ile söylüyorum size keşke bir dönem akçakoca da ikamet edip , başkan adaylığına o zaman talip olsaydınız. İnanın bu yorumu yazamazdım.Durum sizin içinde farklı olurdu. Ama bizler muzdarip olduk zamanın da ..o yüzden ısmarlama başkanı kabul etmeyiz. Bu arada ne akp ne chp ne mhp liyim. partizan değilim.

 • Betonlaşmak ÜZERİNE
  Betonlaşmak ÜZERİNE
  3.04.2021 18:41

  Merve hanım betonlaşmadan bahsediyor... Bahsedilen BETONLAŞMA sahil projesi ise yanlış eleştiri GELEN MİSAFİRLER bu betonlaşmaya HAYRAN... umurarım yapılanları YIKMAK gibi bir PROJENİZ yoktur...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  adam asagida yazmis; dava dilekcesi mi roportaj mi yok istanbula git bilmem ne... kardes zoruna mi gidiyo madem oyle aday olursa oy vermezsin sana mi soracak kiz aday olayim mi diye sen kimsin? hadi merveyi gectim bu cakirlarla ne kadar zorunuz varmis adamsaniz cikinda yuzune soyleyin burdan klavye basindan atip tutmak kolay. oyle klavyeden soyleyeceksen bilgisayara oturmadan once etek giyeceksin.

 • AkçakocaTV'ye En Çok Merve Hanım Kazandırıyor
  AkçakocaTV'ye En Çok Merve Hanım Kazandırıyor
  3.04.2021 18:41

  Neyin KARMAŞASI bu... Çarşıda konuşan YÜZ kişinin SENERYOLARI... Halk sizin umrunuzda mı? milliyetçilik derdimiz değil ama, akçakoca'da sadece çakırlar yok...Milletvekili=Osman ÇAKIR, İl Genel Meclisi Adayı=Dursun ÇAKIR, Belediye Başkan Adayı=Merve ÇAKIR bu nedir diye HALK sorar... ve cevabını da bulur Akçakoca gebekeseye teslim... emin elllerde DER...

 • Adliye Katibi
  Adliye Katibi
  3.04.2021 18:41

  Dava dilekçesi diye okuma gafletin de olan çok cemiyetçi arkadaş ne kadar öz güvene sahip olduğun belli isim dahi yazamadan yorum yapmaya geçmşssin hanımefendinin cv sini dilekçe gözüyle okursan çok gittiğin cenaze ve düğünlerde nerene baktığın belliki koskocaman aileden kimseleri göremiyosun halkı da kafana göre cahil sayfasına yazmışssın acil ayna bul da kendine bak.Çok becerikli ve kabiliyetliysen Demokratik ortam Aday Adayı olsaydn da millet seni destekleyip senden faydalansaydı .kedi uzanamadığı ciğer kötüdür hesabı ,sağdan gidersen bi şeyler bulursun .Senin aklını ve anlayışını sevsinler Vekilleri ve başkanların belilrleyen kişinin siz olduğunu keşke tüm aday adaylarına belirtseydiniz sayn adliye katibi efendi bu seferlik hatalı da olsa beğenmesenzde bu dilekçeyi.... Kabul etseniz ....çok bilmişliğin .....hoş görüsü adına.....imla hatalaları olabiliyo işte ...insanlik hali....noktalar alt çizgiler söyliyelim aday hanıma ve editör e bidahaki ne dikkatli olsunlar eğer yine dikkatli olmazlarsa siz dilekçeyle dava açın adliye memuru kardeş ,cenaze , düğünler ide bi yerlerini ze bakarak takip etmeyi unutmayın

 • Metin Çolak
  Metin Çolak
  3.04.2021 18:41

  Ucurtmanin yukselmesini bağlı olduğu ip elinde olan adamdır.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yukarıda anlatılanlar hikaye kitabından farksız.o kadar derinliklere inmeye gerek yok sayın bayan.Şahsım adına söyleyeyim Entelektüel insana aldığım eğitim , iş ve sosyal çevremden dolayı fazlası ile alışığım. Hiç merak etmeyin sayın bayan :) Bu arada merve hanım a kesinlikle kin ve nefret beslememekteyiz.

 • Bayan
  Bayan
  3.04.2021 18:41

  Tarafgirlikleri bazilarinin gozlerini o kadar kor etmis ki akil tutulmasi yasiyorlar. Akcakoca halki zekidir burdaki anlatilanlari anlayacak derinliktedir. Entellektuel insana yorum yazan pek alisik degil sanirim :)) Alisirsin merak etme Ayrica egitim siyasetin vizyonunun kalitesini artitir. Egitimle siyaset olmaz diyen arkadas siyaset insan sevmektir insana hizmet etme araclarindan biridir. O yuzden senin bu adayi anlaman pek mumkun degil. Kinle nefretle bakmayin Ayiptir.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  hanımefendi veya sayın editör dava dilekçesi mi röportaj metnimi bu. dava dilekçesinde bile bu kadar fazla kalın yazı tipi ve alt çizgi kullanılmaz.her şeyin altını çizer , karalara boyarsanız dikkat çekmek istediğiniz algıdan uzaklaşırsınız.İstanbul da bu kadar başarıya imza atmışken , niye akçakoca da lokanta işletmeciliği yapıyorsunuz. madem akçakocaya belediye başkanı olacağım diyorsunuz , bunu da bilmek bizim hakkımız. siz ve aileniz senelerden beri akçakocada kaç tane cenazede kaç tane hasta ziyaretinde veya hangi cemiyetler de bulundunuz . Çarşıya inip kaç kişinin elini sıktınız. şimdi empati yapıp sorun kendinize siz olsaydınız kendinize oy verirmiydiniz ? şu vaadleriniz tamamen genel hoş kokulu söylemler. bir tane somut bir proje ve bu projeyi nasıl , hangi olanaklar ile hayata geçireceğinizi göremedik. 20 - 30 sene önceki politikacıların söylemlerin den öteye gitmemiş. o cahil halk yok artık. ve akçakocanın halkı coğrafi yapısı ve tarihinden ötürü türkiyenin bir çok bölgesine göre cehaletten uzaktır. sizinki MİLLETVEKİLİ arzunuzun ön provası dır. vekillik provası ve reklamıdır.o seçimde akçakocalının aday üzerindeki düşünceleri sandığa yansımıyor.kim olursa olsun 3. sıradan vekil. Ama akçakocaya genel seçimde vekil kadrosu bir daha zor görünüyor.

 • Oğretmen
  Oğretmen
  3.04.2021 18:41

  Tebrik edrim inşallah belediye başkanımız olacak kişinin gerçekten hanımefendinin bakış açısını değerlendirmesini dilerim bana göre tüm Akçakoca nın ve belediye başkan adayılarımızın da ortak değer anlayış ve bakış açısı olmalı bu yaklaşım ve düşünceler tekrar başarılar

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  bu bayan akcakocaya fazla gelir.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  merve çakır sen kimsin siyaseti nerden bilirsin,okul okumakla olunmaz bu iş

 • Merkez
  Merkez
  3.04.2021 18:41

  İşte benim adayım

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız