Okan Yanmaz: Akçakocada değişim şart!

O, Akçakoca’nın efsane belediye başkanı Hüseyin Yanmaz’ın oğlu Okan Yanmaz… 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Akçakoca Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyduğunda hiç kimsenin bin 500 oy alamaz diyerek şans tanımadığı ama, tahminlerinde ötesinde bir başarı göstererek 700’lerde olan MHP’nin Akçakoca’daki oylarını 3 bin 700’lere çıkaran bir isim…

Okan Yanmaz: Akçakocada değişim şart!
10.12.2013 - 10:37
8947

O,  Akçakoca’nın efsane belediye başkanı Hüseyin Yanmaz’ın oğlu Okan Yanmaz… 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Akçakoca Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyduğunda hiç kimsenin bin 500 oy alamaz diyerek şans tanımadığı ama, tahminlerinde ötesinde bir başarı göstererek 700’lerde olan MHP’nin Akçakoca’daki oylarını 3 bin 700’lere çıkaran bir isim… 

Yanmaz ile gazetemiz çalışma ofisinde yaptığımız  röportajda, onun Akçakoca ile ilgili hayallerini konuştuk. İşte o sohbetten öne çıkanlar...

Sayın Yanmaz, 30 Mart 2014’te yapılacak seçimlerde tekrar aday oldunuz.

Akçakoca’nın bizim hayal ettiğimiz noktaya gelemediğini düşünüyoruz. Doğası ile deniziyle kumuyla bir çok özelliğe sahip olmasına rağmen maalesef turizm konusunda,  işsizlik konusunda olsun istenilen noktaya gelmediğini düşündüğümden ve bunun da birilerinin elini taşın altına koyması gerektiğini çoluk çocuğumun rızkını tamamladıktan sonra bu işi için de kendimizi bu mesele ile ilgili göğüs germemiz gerektiğini çünkü Akçakoca’nın çalışmaya ihtiyacı olduğunu Akçakoca sadece sloganlarla yönetilen bir memleket değil. Gerçekten usta işi hamurun yoğrulması gerektiğini ve bu yoğurmamanın  Akçakoca’ya çok şey katacağını kendimde olan bilgi ve birikimin Akçakoca’ya çok şey kazandıracağını, rahmetli babamın yapmak isteyip yapamayacağı bir çok şeyi yapmayı hedefliyoruz.

Babanız yapmak isteyip de yapamadığı ve sizin yapmaya söz verdiğiniz şeyler nedir?

Rahmetli 2 metropol kentin arasında bulunan Akçakoca’nın turizm ve diğer konularda çok üst seviyede olması için kendisi kısacık belediye başkanlığı süresi içinde bunu kanıtladı. En büyük özelliklerinden birisi de Akçakoca’nın Türkiye de değil bir çok Avrupa ülkesinde tanınması için bir çok sosyal veya konusal olarak yapmak istedikleri vardır.Bunlar bana saklı kalsın. Çünkü bunları seçim kampanyamda tek tek açıklayacağım.

2009 seçimlerinden bu yana inşaatı devam ediyor. Siyasetten uzak değildik ama siyasetin içinde olmak istemiyorduk. İş konusunda memleketimize faydalı olmak istiyorduk. 2009 seçimlerinde eşimiz dostumuz bize belediye başkanlığı adaylığı konusunda tavsiye niteliğinde yaklaşımlar oldu. Fakat ben bunu gerekli görmüyordum. Fakat daha sonradan bir gün bir arkadaşım aradı. Askerden çocuğunun geleceğini söyledi ve dedi ki Yanmaz benim oğlum askerden gelecek senin çevren çoktur bir iş bulalım dedim. Bende tabi ne demek dedim. Elimden geleni yapacağımı söyledim. Telefonu kapattıktan sonra bir düşündüm ki oğluna iş arayan baba  Mustafa’nın da işi yok, o da işsiz…

Elimi taşın altına koymalıydım

 Bu nedenle ekonomik rahatlığa çıkmış kişilerin para kazandığı bu topraklara hizmet etmesi gerektiğini düşündüm ve aday olmaya karar aldım. 2009 yerel seçimlerinde MHP’den belediye başkanı adayı oldum. O süreç içinde 3 bin 800 oy aldık. Akçakoca bizi onurlandırdı. 4 bin 500 civarında  CHP oy aldı ve belediye başkanı oldu. Geçen 5 yıl içinde bu süreci Hüseyin Yanmaz’ın oğlu olarak sonunun getirmem gerektiğini ve bütün enerjimle 2014 yılı seçimlerine eşimle  birlikte ev gezileri yaparak çalışmaya başladık. Önümüzdeki son  3 ay içinde tam bir faaliyet içine gireceğiz. Göreceksiniz bu kez kazanan biz olacağız.

29 Mart 2009’dan sonra çalışmaya devam ettiniz mi?

Hiç ara vermedim. İlk yıl hedef koydum. Her hafta bir ev. İkinci yıl iki yıl ev. Beşinci yıl bütün evleri gezmek kaydı ile toplantılar yaptık. Bunun dışında başka faaliyetlerde yaptık. Bu faaliyetlerde bizim amacımız şudur. Bizim fikirlerimizi insanların akıl terazisine bırakabilmek. Biz bilgilerimizi sunacağız ki onlarda değerlendirmelerini yapacaklar. Sağduyu ile bizim anlattıklarımıza bir inanma payı varsa bunu gören insanlar bize destek verecektir.

 Bizim hakikatimiz 2009 seçimlerine girerken de 9 köyden de kovulsak bu memleket için doğruları söyleyeceğiz. Akçakoca’nın buna cevap vereceğini biliyoruz. Akçakoca’nın yaşadığı ekonomik ve ya turizm açısından yaşadığı ortam ortada. Üniversite ile ilgili sorunlar biliniyor. Biz bunlara parmak basıp Akçakoca’yı bir üst dereceye nasıl taşırız diye hesap yapıyoruz.

Akçakoca son 10 yıldır sürekli göç veren bir yer. Gençlerin şehirde kalması için çalışmalarımız nedir.

5084 sayılı teşvik yasası var. Bu yasa ile Düzce ve çevresinde ki ilçelere yatırım yapan iş adamlarının önünü açacak bir yasaydı. Maalesef Akçakoca’yı  bu konu ile ilgili fabrika kurmak için kimse mücadele vermedi. Bunun neticesinde de çocuklarımız da sabahın ayazında Düzce’ye asgari ücretle çalışmaya gidiyor. Tabi ki Düzce bizim ilimiz ama asgari ücretle çocukların ortaya gitmesi, çocukların bir çoğu borçlu olarak dönecek. Akçakoca nüfusuna göre 2 ya da 3 fabrika kurulması gerekiyor. Bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Bizim kimseyi suçlama gibi bir durumumuz yok. Keşke  birileri bunu yapsaydı bizde konuşmasaydık.

30 Mart’ta seçimler oldu ve sandıktan çıktınız. Sizin yere basan projeleriniz var mı?

Seçimlerden önce insanlar hep iş bulacağım diye vaatler veriyorlar. Ama gerçek olan şudur. 13 yıldır bu memlekette bu işler yapılamadı. Bir 5 yıl da başkalarının ne yapıp yapmayacağına halkımız karar verecek. Bizim memleketimizde 500 milyara bir yaz festival düzenleniyor. 5 köfteci para kazanıyor. Akçakoca Belediyesi bir trilyon para ayırıp ta iş sahası konusunda 50 dönüm istimlak etmiş olsalardı bugün 3 fabrika olmuştu. Bu yapılması gereken ilk etaptaki işlerdir.

OSB çalışmalarımız devam edecek

 İkinci işlere gelince OSB konusunda ki çalışmalara destek vereceğiz. Bu konu ile ilgili karşı taraflar istediklerini ortaya koyarlar. Biz belediye başkanlığı dönemde her şekilde Akçakoca’nın yararına olan her konuda iş birliği yapacağız. Ekonomik boyut olarak Akçakoca zayıf durumda. Bizim fındıkla ilgili bir sorunumuz var.  Kardeşler arasında miras yoluyla tarlalar bölüne bölüne ekonomik olarak tatmin edici bir ürün olmaktan çıkmak üzere. Fiyatını tartışmaya bile gerek yok.

Gelen bir daha gelmiyor

Turizmin ilk geldiği memleket olmamıza rağmen bugünkü geldiğimiz  yerde maalesef gelenin bir daha gelmediği bir yer haline geldik. Kayabaşı’ndan tutun Kale’ye kadar olan bölgede bir duşa kabinle tuvaleti olmayan bir turizm şehrinden bahsediyoruz. 5084 yasadan kimsenin faydalanmamış olması bu 3 ekonomik kayıp Akçakoca da icralık sayısını fazlalaştırmış. 6 binden 14 bine kadar çıkarmış  Bu durumda yaşadığımız gerçekler var. Akçakoca artık bir köşeye kurulup da sadece güzel laflarla değil Hüseyin Yanmaz gibi sarı çizmeleri çekip bu memleket için çalışacak insanlara ihtiyacı var. Biz insanları siyasi görüşlerle yargılamıyoruz. Bizim siyasi görüşümüze göre biz birlikteyiz ve Akçakocalıyız. Akçakoca için varız.

Akçakoca çok eski bir Osmanlı şehri. Ama ne yazık ki marka olarak ortaya çıkmadı. Bununla ilgili özel çalışmanız olacak mı?

Bayramdan önce anıtlar yüksek kurulu müdürünü davet ettim. Sağ olsun ‘ bizi kimse davet etmedi ‘ dedi. Akçakoca’nın bir sit sorunu var. Bu soruna ilgili kanunen yapamayacağımız konusunda ki bilgileri aldıktan sonra bir çalışmamız oldu. Bunları açıklayacağız. Ekonomi tek kavramla açıklanamaz. Bir ilçe ekonomik olarak geçinmesi için turizmden alması gereken pastayı alacak. Fabrikalaşma veya sanayileşme konusunda kendine uygun bölümden pay alacak. Tarımdan alacak. Bir bütün olarak ekonomiyi fayda var. Hangisinin öne geçeceğini hayatın gerçeği belirleyecek. Ama bu 3 nokta olmazsa olmaz. Akçakoca’nın nüfusu 15  yıldır aynı duruyor.

Akçakoca’da renkli bir seçim çalışması olacak. Vatandaşların teveccühü nasıl?

Akçakoca nüfusu çok fazla kalabalık olmayan bir ilçemiz. Yerli olmamızdan kaynaklı ve 20 yıldır  kendi memleketimde iş yapmamdan dolayı ilişkilerimiz he sıcaktı. O sıcaklığı görüyoruz. Gün geçtikçe daha fazlalaşıyor. Birbirini tanımak yerine birbirinin fikirleri konusunda uzlaşmak için o insanların bize bakış açıları sevginin ötesine geçiyor. Memleket sevgisi  var. Bu sevginin üzerinden anlaşmanın herkse faydası olacağını düşünüyorum. Biz bu yola yalan konuşarak çıktığımızı düşünen kişiler bizi hafızasından çıkarsın.

MHP’nin adayısınız. Bunu bir handikap olarak görüyor musunuz

İnsanların ne giydiği önemli değil. İçinde ki insanın kişiliğinin önemi vardır. İnsanlar kıyafetleri ile gelirler ama kişilikleri ile giderler. Bizlerin giydiği elbisenin rengi siyah olmuş lacivert olmuş karar aşamasında değil de bizler içinde ne var bunu göstermek için yola çıktık.

Akçakoca’nın doğu giriş farklı   batı çıkışı farklı. Buralarda bir düzenlemeniz olacak mı?

Turizm ketinde olmazsa olmazlar. Bir eve girerken bile insanlar o evin bahçesinin nasıl olduğuna insanlar dikkat eder. Eşyalar değil insanların size karşı tavırları dikkat çekerler. Bahçenin önü de arkası da güzel olacak. O ve girdiklerinde sevecen insanlarla karşılaşılacak. Bu konu ile ilgili yapılması gereken bütün proje hazırlıklarını 1 yıl önce bitirdik. Hepsi hazır vaziyette bekliyor. Seçim sürecide açıklayacağız.

 En önemli şey şudur ki ben bunu özellikle söylemek istiyorum. Düzce bizim ilimiz. Düzce gerçekten 2000’li yıllarda büyük bir felaket geçirdi. Hızlı bir ilerleme söz konusu. Ama maalesef Düzceli ilinde ki insanlarımızı bile Akçakoca’ya gelmiyor. Bunun sebeplerini araştırdık. Çalışmalarımızı yaptık. Bu konu ile ilgili belediye başkanlığı süreci içinde bu sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız.

Rahmetli babanız Akçakoca Belediye Başkanlığı döneminde çok başarılı işlere imza attı. Kazanırsanız Babanızın yarım bıraktığı terden devam edecekmisiniz?  

Bugün o dönemi hatırlayan evlere girdiğimde çoğunun gözleri yaşlanıyor. Herkes onu sarı çizmeleri ile anıyor.Çok çalışkanlığı ile memleket aşkı ile anıyor. Rahmetli babam belediye başkanlığı süreci içinde Leyla ile mecnun gibiydiler Akçakoca’yla. O tip çalışma yapıyordu. İnsanlar 50 yıl geçmesine rağmen halen o günkü gibi yaşatıyorlar. Bunu dile döküyorlar. Allah razı olsun. Akçakoca vefalı bir şehir. Çalışanı unutmadığını. Diğer çalışan belediye başkanlarımızı da unutmadılar. Çalışanı asla unutmazlar.

Babam olmasa bugünlere gelemezdim

O babanın oğlu olmasam ben bugünlere gelemezdim. Çalışmayı aşıladı bize. Allah nur içinde yatırsın. Tabi ki bana görev verildiği zaman aslında belediye başkanlığından ziyade Akçakoca’nın bir evladı olarak aynı onun gibi sarı çizmeleri ayağıma giyip çalışacağım. Bu hedef noktasında babamın bize öğrettikleri gelişiyor. O açıdan sıkıntım yok. Bugüne kadar nasıl kendime leke sürmeden geldiysem belediye başkanlığı süreci içinde de onun kemiklerini sızlatmayacağım.

Eşimle sabahlara kadar çalışıyoruz

Bir çok ev hanımı evde çocuğu ile olmak isterken biz gece yarılarına kadar ev toplantıları yapıyoruz. Eşim geçen temmuz ayında rahatsızlanmasına rağmen Hastaneye yattı 15 gün sonra kalktı ve rahatsız hali ile bana yardım ediyor. Her şeyin başında çalışmak var. Hanımın da öyle inanıyor. Hakkını nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Akçakoca’nın değer yargılarına göre çalışıp eşim olarak bir çok şey kattı.

Şehirde büyük bir betonlaşma var, bu sizi rahatsız etmiyor mu?

2 metropol kentin arasında olan Akçakoca da sizler Ankara’dan İstanbul’dan gelenlere ızgaranın üzerinde balık pişirip gazete kağıdının üstüne döküp ucuz balık yediremezsiniz, eskiye dönen otantik bir yer mekanları sağlayamazsanız o gelenler bir daha gelmezler.

Yeni park alanları yapacağız

Akçakoca’da biliyorsunuz nüfusu 24 bin 500 olmasına rağmen iş çıkışında trafiğe çıktığınızda İstanbul trafiğini geçiyor. Dünya yol açarken bizde yollar daralıyor. Şehir merkezinde park yerimiz yok. Belediye park parasının peşine düşmüş. İnsanlarımızı da bu konuda canları sıkkın. Evden hanımı aradığında bir kilo domates almış gelecek. Tam alıyor alabilmesi için abrasını park etmesi gerekiyor. 4 tur atıyor park yeri buluyor. Bize görev verildiğinde bu işi mutlaka çözeceğiz. Alternatif park alanları çıkaracağız.

Kaynak: Düzce'nin Sesi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (22)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  GELİYOR...(CÜNEYT).... GELİYOR HAZIR OLUN...

 • dürüst olalım
  dürüst olalım
  3.04.2021 18:41

  ya dogru okumuyorsunuz yazılanları yada anlamakta güçlük cekme durumunuz var. ben sayıları kafama gore yada bı yerden ogrenerek vermıyorum ıyıce okursanız kımın verdıgını yazdım zaten 150 bın turıst agırladık sozu bana aıt degıl turızm dernegı baskanı olankısıye aıt.. gıder beledıyeye gıder otellere sorar kayıtlardan cıkarırsınız.. ha yersın yemessın o senın sorununda ben dedıgım gıbı ne chp lı ne akplı neden baska bır partılıyım ısımde olmaz partılerle..ne verısı varmıs cokkkkk gızlı olan soylede bızde bılelım. ben bunu fırına gıttıgımde ekmek almaya "abı valla ekmek yetısmıyor dıyen fırıncıdan duydum bayagı gızlı bır verıymıs dımı.. otellerde yer bulamayıpda abı sız esanfsınız vardır tanıdıgınız bıze bı yer bulsak dıye soran vatandasta bayagı gızlı bır verı..evet yıkılan yerlere dukkan yapılmıyor ama cuhalıdan bahsettıgın yer konusunu gıt bı arastır yerın sahıbı ne kosullarda vermıs bakalım yerını.dıgerlerının hepsının kamu bedelı odenmıs durumda,ha buda gızlı verı falan dersın gıt sor bılgı edınme hakkı dıye bırsey var ..projenın sahıbı kım oldugunu sormussun ısın zoru projeyı tamamlamak 8 senede neden yapamamıslar pekı .gıt bence sen ogren oyle secıme 15 gun kala gostermelık acılıslar olmuyor bu ısler ortaya lafı attınmı devamını getırecen yapıcan projenı..otelden yuzlerce kısı ekmek yıyor neden 8 sene boyunca bır adım atılmadı.. yıne soyluyorum akcakoca ıcın bır cıvı cakandan allah razı olsun kım olursa olsun hangı partıden olursa olsun..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Durust olalım rumuzlu kişiye bende bi kaç cevap yazacam :) ben ne akpli ne chpli ne mhpliyim :) ( yerseniz ) kesinlikle bu arkadaş chpli.kendsinide az çok tahmin ediyorum kim olduğunu..bu verileri elde etmesi için mevcut başkanın tanıdıgı yada yakını olması gerekiyor :) çünkü çok veri var yazısında.normal vatandaş bilmez yada tahmin eder bu kişi direkt olarak sayı veriyor.esnafa para kazandırmaktan bahsetmişsin ? çarşı meydanına git sor bakalım hangi esnaf seviyor belediye başkanını.adamların dükkanın önüne dolap koymasını bile engelliyor.doğalgaz kimin projesi bi öğren :)oteli yaptırdı ama ya peki nasıl yaptırdı belediyeye kazancı neydi ? kişisel miydi acaba ? koca sahil yolunu diyorsun peki kaç dükkan yıktılar ? yıkılan yerlere dükkan yapılmayacak dedi ve peki şuan çuhallıda yapılan yeri kime peşkes çekiyor ve çekecek ? haydi kolay gelsin chp bu şehirde son kez başkan oldu bir daha olamayacak

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  neymiş fikret bişeyler yapmımış yaw senin yaptıklarının 10 da 1 ni hüseyin yanmaz 77 de 89 da yaptı o günün şartlarıyla sen kendi şirketinde ne yaptında belediye de bişey yapacan ne kadar borçlandın onu söyle işi idare edemeyen adam memleketi idare edecek yaw komik ya

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ASLANIM BAK FİKRET BAŞKANIN YAZDIKLARINI YAPARKEN NASIL YAPTIĞINI GİT Bİ ARAŞTIR OTELİ NASILKİME SATMIŞ KAÇ PARAYASATMIŞ SAHİLİ KAÇA YAPMIŞ NASIL YAPMIŞ BELEDİYENİN NE KADAR GAYRİ MENKULUNU SATMIŞ BÜTÇENE KADARMIŞ İLLER BAKASI NE KDAR PARA VERİMİŞ DELİKANLIYSA ALINAN TOPLU İĞNENNİN HESABINIDA ÇIKAR BASININ HUZURUNDA PAYLAŞIR MAL VARLIĞINIDA PAYLAŞIR KAMO OYU RAHATLAR OLUR MU ÖNCE VE SONRA AMA ÖNCESİVE SONRASI

 • durust olalım..
  durust olalım..
  3.04.2021 18:41

  bız ezbere konusmuyoruz bakın sımdıkı turızm dernegı baskanı KAZIM TOPUZUN açıklaması "bu yaz 150 bın turıst agırladık".buyrun karıstırın bu gazetenın sayfalarını cıkar karsınıza. sırf bayramda gelen kısı sayısı 225 bın. gıdın sorun otellere,pansıyonlara evlerını pansıyona verenlere.. gıdın sorun ekmek yetıstıremeyen fırınlara. gecenın 3'nde "abı yer bulamadık gozunu seveyım bı yer bulalım neyse fıatı 2 katını verelım " dıyen ızmırlı vatandasa sor..ben ne chp lı ne ak partılı nede mhp lıyım..hıc bırı bana ekmek parası vermıyor.. ama gordugum gercegıde yazmadan gecemem.... 2007 yılının temmuz ayında akcakocanın en ıslek ve gozde caddesını kazıpta 3 ay boyunca esnafın ekmegıne kan dograyan, karsıdan karsıya kalaslarla gecıren zıhnıyet hıc degılım.. seversınız sevmessınız orası baska,ama yapılanları gormemek vıcdanı olan ınsanın en buyuk ayıbıdır bence.. nerdeyse 25 senedır yatan bır otel yıkıntısını hayata gecırmek 200 kısıye ekmek vermek yanlıssa gunahsa ,tekstıl atolyelerını actırmak en az 300 kısıye ekmek verdırmek gunahsa,ınsanlar yuruyebılecek koca bır sahıl yolunu hızmete sokmak gunahsa,sırf soba yakmak zor oluyo dıyerek sehırden dısından gelıpte sadece yazları kalan kısılerı dogalgaz gelmesınden dolayı kısında akcakocada tutmak ve bu sebeple esnafa para kazandırmak gunahsa.. hadı sızlerde boyle gunahlar ısleyınde bızde gunahınıza ortak olalım..yukarıda verdıgım çalısan kısı sayısını enaz 3 ıle 4 ıle carpın bakalım kac kısıye ekmek verılmıs..lutfen at gozluklerını cıkaralım AKCAKOCAMIZ için. kım bır cıvı cakmıssa AKCAKOCA için allah hepsınden razı olsun.. saygılarımla

 • Dogru söz
  Dogru söz
  3.04.2021 18:41

  Sahıl şeridi kimin eseri acaba ,denizi sadece kendileri goruyo .akcakocada 3 kat evler varken gökleri izlerdik ya şimdi .şimdide yıkımıyla uğraşırsınız ..bunlarıda proje olarak sunarsınız ..hayat tekarrurden ibaret vesselam

 • Dogru söz
  Dogru söz
  3.04.2021 18:41

  Cok dogru

 • Dogru söz
  Dogru söz
  3.04.2021 18:41

  Cok dogru

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yanlış yazmışsın adamım fikret başkan kıyıcı değil yalancı başkan kime verdiği sözü tutmuşta akçakoca ya verdiği sözü tutsun ne garip ki kendi işini idare edemeyen memleketi idareye soyunmuş imar ise imar tadilati kimlerin yeri yeşil kimlerin ki imara açık git çuvallıya görürsün

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  kimse kimsenin arkasından kuyu kazmıyor arkadaş siyasetbu calışmak lazım kimkimin işne nekadar yararsa okadar iyidir.

 • Fikret Başkanın Adı Yıkan Başkana Çıktı... YANMAZ NE YAPACAK?
  Fikret Başkanın Adı Yıkan Başkana Çıktı... YANMAZ NE YAPACAK?
  3.04.2021 18:41

  Acaba YANMAZ yıkılan YERLERİ yeniden İMARA AÇAR mı? Çınar caddesinde insanlar denizi görerek yürüyorlar... eskisi gibi yine oralara BÜFE, CAFE gibi yerlere İZİN verir mi? Ne yapar merak ediyorum ve YANDAŞLARINA SORUYORUM?

 • deniz kızı
  deniz kızı
  3.04.2021 18:41

  sayfa editörü bunebiçim sayfa ya katlımıyorum diyorum oran yükseliyor katılıyorum diyorum oran düşüyor iyice cılgı çıktı sayfanın haberiniz ola

 • baban gibi olursun insallah
  baban gibi olursun insallah
  3.04.2021 18:41

  rahmetli hüseyin yanmaz i bizzat tanima şansım olmadı. Ama birçok kişiden duyduğum adam halkın adamıymis. 5 senede gece gündüz demeden büyük şehirlerin yapamayacağı yatırımları yapmış.benim okan beyi 2 sefer dinleme şansım oldu anlıyorum ki oda babası gibi Akçakoca aşığı ve babasının yaptıklarından çok fazlasını yapacağına inaniyorum.ailecek oyumuz sana yolun açık olsun

 • Topuz Aday OLursa
  Topuz Aday OLursa
  3.04.2021 18:41

  Okan yanmaz'ın şansı yok GİBİ...

 • hasan
  hasan
  3.04.2021 18:41

  önceki dönem Fikret başkanın peşinden gittik, fakat bizi dostlarımıza karşı çok mahçup etti. bu dönem inşallah Okan beyi destekleyeceğiz. azimli , çalışkan, bilgili bir arkadaş. halkın içinden geliyor, ekonomik olarak da kendini ispatlamış zaten, hayırlısı olsun Akçakoca için...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  yine OKAN YANMAZLA ilgili olumlu yorumlara KATILMIYORUM ifadesindeki ekstra yükseliş sayfa editöründen kaynaklanıyor diye düşünüyorum.çünkü akp ile ilgili bir haber verildiğinde 1 dk içinde okunma sayısı 3000 küsür oluyorken ki ! ? imkansız ötesi bu durum.bari siz yapmayın.akpnin kalesi olmaktan vazgeçin..İNADINA OKAN YANMAZ ! ya adam olun yada adam taklidi yapın sayın sayfa editörü !

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  arkadaşlar Akçakocada öyle bir içi kurtlanmış kaşarlanmış hasetkar şeytana sol çekmiş leş kargası bi kesim varki Allah ıslah etsin onları. Onlara göre Akçakocada yapılacak projelermiş Akçakocanın gelişmesiymiş umurlarında değil. kahvelerde laga luga sohbet yapıp faşizanı oldukları partilerin şak şakçılıklarından anlarlar sadece. Ben partisini falan bilmem de bu adam çalışacak gibi görünüyor. Akçakoca için en hayırlısı olsun tabi...

 • gıfarlı ebuzer
  gıfarlı ebuzer
  3.04.2021 18:41

  akçakocaya bir sürü dostu gelen ve getiren arkadaş belliki chp ye mensupsun akp lilerdeb bir farkın yok sizler yanlışa doğru diyen beyin erozyonu geçirmiş kişilersiniz yaa ben bu sene akçakokaca gelen yerli turistlerle anket yaptım adamlar egeyi akdenizi gösteriyorlar haybeye geldik diyorlar sen lafontenden masallar anlatma haa sakın beni mhp li sanma ben çatır çatır yanlışları uslubunca eleştiren sizden daha çok ak partiliyim

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  allah utandırmasın.kalbine göre versin.seninleyiz okan abi

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  valla sızı bılmemde benım bır suru dostum var akcakocaya gelen 2010 yılından berı her sene gelıyorlar ve her gelıslerındede daha farklı ve gelısmıs bır akcakoca gorduklerını ve cok mutlu ayrıldıklarını belırtıp bır dahakı sene daha fazla ınsan getırıyorlar....tabıı sızlerle aynı akcakocada yasıyorsak..bence cok yanlıs ve sıyaset dolu bır yorum.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  ADAMIN HASIIIIIIII YAWWW MİLLET GİBİ ARKADAN KUYU KAZIP DOSTLARA ARKADAŞLARA KAZIK ATMIYO ÇIKMIŞ ADAY OLMUŞ ADAM ENTRİKA YOK

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız