Birol Şahin Özlü'ye verdi veriştirdi!

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Faruk Özlü ile ilgili olarak yankı uyandıracak açıklamalarda bulundu. Şahin, Özlü'nün siyaseti ve belediye başkanlığını beceremediğini söyledi, " Tahminimce bakanlık makamından çıkamamış hala, ama ben onun gibi bakanlıktan gelmiş olsam Düzce'yi çoktan uçururdum" dedi.

Birol Şahin Özlü'ye verdi veriştirdi!
10.03.2022 - 17:01
Özel Haber
2655
1

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin Oxijen Kulis programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile olan ilişkilerinden söz eden Şahin, bugüne kadar Özlü'nün Kaynaşlı'ya hiç gelmediğini söylerken, daha bakanlık makamından çıkamadığını belirtti.

TAHMİNİMCE DAHA BAKANLIKTAN  ÇIKAMAMIŞ

Şahin, " Faruk Özlü Kaynaşlı Belediyesi’ne hiç gelmez gitmez, aramaz sormaz, tabi böyle derken arasın sorsun demiyoruz. Mehmet Keleş belediye başkanlığı döneminde her zaman toplardı bizi bir araya. Faruk Özlü ile şahsi bir sorunum yok tabiiki. Milletvekilliği adaylığında, milletvekilliğinde tebrik ettik, bakan oldu tebrik ettik. Belediye Başkanı oldu gittik tebrik ettik. Mesela Mehmet Keleş, İsmail Bayram, Dursun Ay Kaynaşlı’ya bir kaç kez geldi. Faruk Özlü tahminimce  bakanlıktan çıkamamış daha demek ki. Kaynaşlı Düzce’nin bir parçası. Gelip gelmemesi de çok önemli değil onu da söyleyeyim. Çok da bir beklentimiz yok. Bir fotoğrafı yok Kaynaşlı’da çekilmiş. Ben sonuçta partisinin belediye başkanı değilim ama ayırım yapmamak lazım. Belediyeler arası dayanışma olması lazım. Benim ona onun bana ihtiyacı olduğunda yardımlaşmamız lazım." dedi.

ÖZLÜ SİYASETTE BAŞARILI OLAMADI

Faruk özlü'nün geçmişte bürokratlık yapmış olması nedeniyle siyasette ve belediye başkanlığında baaşarılı olmadığının altını çizen Şahin, " Ben onun gibi bakanlık yapmış olsam çoktan Düzce'yi uçurmuştum." dedi.

KELEŞ ÖZLÜ’YE ÇOK ŞEYLER BIRAKTI

Asfalt şantiyesini aslında eski başkan Mehmet Keleş'in kurduğunu söyleyen Şahin, " Mehmet Keleş aslında Faruk Özlü’ye çok şey bıraktı. Asfalt şantiyesini, kilitli parke taşı şantiyesini bıraktı. Taş ocakları var. BELTAŞ'ın başında Fevai Arslan var, AK Parti İlçe Başkanlığı dönemimde sorun yaşamıştık ondan olsa gerek kısa bir Asfalt ihtiyacımız vardı. Tamam dedi sonradan sözünde durmadı. Bir önceki belediye başkanı benim rakibimde Erol Bayraktar, onu aldı müdür yaptı, bizim başarılı olmamızı istemiyor. Ben Faruk Özlü ile her konuda karşılıklı tartışırım, siyaset bizim uzmanlık alanımız ama Faruk Özlü’nün değil. Siyasette başarılı değil, bu işe adapte olamadı, başarılı olmasını isterim sonuçta Düzce’ye hizmet olacak. Siyaset çok farklı. Bürokrat kesimi belediye başkanlığında bocalıyor. Belediye başkanları ticaretten ya da siyasetten gelmeli. Daha çok halkın içine girerler. Ben onun yerinde olsam bakanlık yapmış olsam  Düzce’yi şimdiye kadar uçururdum. Düzce’de yapılan millet bahçesi var, gözle görülen bir yatırım var mı yok. Bakanlıktan gelen birisinin daha fazla şeyler yapması gerekirdi. İstanbul caddesine gereksiz masraf etti. " ifadelerini kullandı.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANLARINI BELEDİYEYE ALMAMALIYDI

Seçim kaybetmiş eski belediye başkanlarının müdür olarak belediyeye alınmasının da yanlış olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, şöyle konuştu:

KAYNAŞLI’YA FAYDASI OLMAYAN ORTAKLIĞI NE YAPAYIM

"BELTAŞ’ın ortağıydık, bize bir faydası olmadığı için ayrıldık. Biz ortaksak toplarsın ayrımım yapmadan, zaman zaman istişareler yaparsın. Ama Özlü bunu yapmadı. Benim kimseye ihtiyacım olmaz diyemezsin. Yanına aldığı 5 belediye başkanı var, bir dönem belediye başkanlığı yapmış, ikinci seçimde kaybetmiş vatandaş bir daha seçmemiş, belediye başkanlığı yapmışsın geldin belediyede müdür olmuşsun böyle bir şey yok. Özlü’nün almaması lazımdı. Faruk Özlü’nün anlayışı, Birol Şahin başarısız olsun seçimi kaybetsin Erol Bayraktar’ı bir daha aday gösterelim. "


Editör: N. Cingirt