Ali Kiremitçi AK Partiye üye oldu!

Gazetemiz köşe yazarı Ali Kiremitçi AK Partiye üye oldu.

Ali Kiremitçi AK Partiye üye oldu!
3.10.2013 - 13:45
4958
15

Akçakoca siyaset dünyasının yakından tanıdığı, namı diğer komünist Ali, AK Parti’ye üye oldu. Kiremitçi’nin üyelik başvurusunu, AK Parti Akçakoca ilçe YK üyesi Burçin Sarıcan işleme koydu.

 

Siyasi hayatına 12 Eylül 1980 öncesi CHP’de başlayan Ali Kiremitçi, 1973 yılından itibaren CHP’nin Akçakoca teşkilatının her kademesinde çalıştı. Aynı zamanda Erdemir’de çalıştığı yıllarda sendikacılıkta yapan Kiremitçi, tarihsel TKP’ye üye oldu. 12 Eylül 1980 darbesinde işten atılan ve gözaltına alınan Ali Kiremitçi, günlerce Bolu Komando Tugayı’nda işkenceli sorgulardan geçirildi.

 

!2 Eylül 1980’in o karanlık yıllarında senelerce askeri cezaevlerinde yatan Kiremitçi, cezaevi sonrası bir dönem SHP’de siyaset yaptı.

 

Düzce’nin Sesi, Düzce Yerel Haber ve Akçakoca TV’de köşe yazıları yayınlanan Kiremitçi, yazılarında,  özgürlükçü bir toplum olabilmek için devletin demokratikleşmesi  gerektiğini anlatan yazılar kaleme alıyor.

 

Ali Kiremitçi’nin önümüzdeki yerel seçimlerde , AK Parti’den belediye meclisine aday adayı olması bekleniyor.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (15)

 • Ali
  Ali
  4.06.2022 17:27

  Her devrin adamı

 • Ali
  Ali
  4.06.2022 17:27

  Her devrin adamı

 • Necmi Yörük
  Necmi Yörük
  3.04.2021 18:41

  Belliydi zaten yazılarından. Bu adamı gazeteci yapanda suç. Komünistmiş peh...daha anlamını bile bilmiyordur.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Bekleyen yorumun olmadığından eminmisin? nevzat

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Tepe tepe kullanın.

 • Cengiz Başar
  Cengiz Başar
  3.04.2021 18:41

  Ahhh körolası kibir...Tükenmişlik sendromu bu olsa gerek sayın Aşık, geleceğe dair söyleyecek sözünüz bitince kelime oyunlarıyla güya dalga geçmek en basit anlamıyla terbiyesizliktir. Yazık, yaşınızı başınızı da almışsınız.

 • Hasan Aşık
  Hasan Aşık
  3.04.2021 18:41

  Yorumumdaki üslubun yanlış olduğunu düşünmüyorum sayın Ergun Aşçı..Daha dün deri çantası ve ecevit şapkasıyla CHP lokalinde masanın en önünde oturan arkadaşımızın,şu anda aynı modda AKP'nin masasına oturması ''kucağa oturmak''tır,yani yer değiştirmek,yani yerleşmek.''Zavallılar''sözcüğünü kullanmamdaki neden ise ''acımak''tan kaynaklanıyor. Abimizin ve diğer arkadaşlarımızın(evet ama yetmezci) siyasi görüşünden dolayı neler çektiğini en iyi bilenlerden biriyim.Velhasıl bu üslupta herhangi bir yanlış yok.Ben de herkes gibi siyasi tercihlere her zaman saygı gösteririm.

 • Ergun Aşçı
  Ergun Aşçı
  3.04.2021 18:41

  ÜSLUP MESELESİ Yazılardaki üslubumun ironik olmasına çalışırım. Bu üslubu alay etme ve dalga geçme olarak niteleyen ve sert bir şekilde eleştirenler ve beğenmeyenler çok. Olabilir, en tabii haklarıdır. Cevaplara da katlanılacak tabii ki.. Ancak samimiyetlerine inanabilmem için CHP üyesi emekli öğretmen ve de arkadaşım HASAN AŞIK’ın üslubuna söyleyecek birkaç sözleri olabilmeli. Hasan Aşık’ın Ali Kiremitçi’nin AKP’üye olduğunun haberinin altına yazdığı yorumu şu şekilde: Eveeeeet……kazan kapağını buldu.. yıllar önce yapılan halk oylamasında EVET AMA YETMEZ diyenleri eleştirmiş,”akp’nin kirli tuzağına düşeceksiniz” demiştik..bırak tuzağı KUCAĞA DÜŞTÜ zavallılar..darısı diğerlerinin başına. Ali Kiremitçi’nin AKP’ye üye olmasını onaylamıyorum. Ancak özgür iradesi ile yaptığı seçime saygı duymak zorundayım. Tıpkı Hasan Aşık’ın kendi özgür iradesi ile CHP’ye üye olmasına saygı duyduğum gibi. Hasan Aşık’ı durduğu siyasi pozisyonu hiç onaylamadım ancak özgür iradesi ile yaptığı seçime saygı duydum, duymak zorundayım. Aynı saygıyı kendisinden de beklemek Ali Kiremitçi’nin de hakkı. Dün TC ŞÜKRÜYE GEMİCİBAŞI benim yazılarımdaki üslubu beğenmemiş yaptığım muhalefetin seviyeli olmasını arzu etmişti. Sayın TC ŞÜKRÜYE GEMİCİBAŞI, Hasan Aşık‘ın üslubunu seviyeli buluyorsanız onun üslubuna geçeyim mi? Ne dersiniz? Bu üslup hakkında bir şeyler söylemek ister misiniz? Elbette ki; böyle bir üsluba geçmem söz konusu bile olamaz. ” Çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır” atasözündeki ilkeden vazgeçtim iğneyi kendinize batırmayı deneyebilir misiniz? Ben çuvaldızlara alışkınım. Evet, burası Akçakoca,

 • yaşadıkça
  yaşadıkça
  3.04.2021 18:41

  yaşadıkça neler göreceğiz neler.sıradakiiiiiii haydi beyler mama burda

 • HASAN AŞIK
  HASAN AŞIK
  3.04.2021 18:41

  eveeeeeet....nihayet kazan kapağını buldu..yıllar önce yapılan halk oylamasında EVET AMA YETMEZ diyenleri eleştirmiş,''akp nin kirli tuzağına düşeceksiniz''demiştik..bırak tuzağı KUCAĞA DÜŞTÜ zavallılar..darısı diğerlerinin başına..

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Hayırlı olsun

 • kerem genc
  kerem genc
  3.04.2021 18:41

  ali bey tebrik ederim..siziki uye yapmayı başardılar bu çocuklardan çok iş çıkar..Burçin beyle en kısa zamanda tanışmak istiyorum

 • mustafa koçak
  mustafa koçak
  3.04.2021 18:41

  hayırlı olsun ali bey engin tecrübelerinizden ve bilginizden ögrenecegimiz çok konular var akp içinde hayırlı olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  AK Parti için hayırlı olsun

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Birgün herkes AK Partili olacak

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız