Cingirt: Şehitlerimizi Rahmet Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz

Sadi Cingirt, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümü vesileyle bir mesaj yayınladı.

Cingirt: Şehitlerimizi Rahmet Gazilerimizi Minnetle Anıyoruz
15.07.2021 - 19:15
Özel Haber
2071

Sadi Cingirt, 15 Temmuz mesajında şu ifadelere yer verdi;" 15 Temmuz 2016 tarihinde aziz milletimizin iradesine yönelik Fethullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla Tarihimizin en önem dönüm noktaların birisinın 5. yıl dönümüdür.

"TÜRK MİLLETİ BU BADİRELERİ HR ZAMAN AŞACAKTIR"

15 Temmuz’un Türk Milletinin karşısına çıkan tüm engelleri milli birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla, büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla aşmasının somut bir ifadesidir. Şüphesiz ki Türk Milletini tarih boyunca payidar kılan yüce değerler, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu ve benzer badireleri aşmamızı sağlayacaktır.

"BİZLERE İLHAM KAYBAĞI OLACAK"

Yöntemleri ne olursa olsun, kullandıkları piyonlar kim olursa olsun hiç kimse, vatanımızın bütünlüğünün ve milletimizin birliğinin bozulmasına dair kötü emellerine asla kavuşamayacaktır. Milletimizin 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir

"ALLAH BİR DAHA 15 TEMMUZ'LARI YAŞATMASIN"

Yediden yetmişe tarihî destanı yazan necip Türk Milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Destan Günü kutluyor, hain darbe girişimine gözlerini kırpmadan, tankların karşısına dikilen, kurşunlara göğsünü siper eden ve şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimizi anıyor, Allah Aziz Türk Milletine bir daha 15 Temmuzları Yaşatmasın”  dedi.


Editör: N. Cingirt