Bilgin: Basın, kamuoyunun gözü,kulağı ve sesidir

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı İbrahim Bilgin, basında sansürün kaldırılışının yıl dönümünü kutladı.

Bilgin: Basın, kamuoyunun gözü,kulağı ve sesidir
25.07.2013 - 11:08
1363

 

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı İbrahim Bilgin, basında sansürün kaldırılışının 105. Yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı. Bilgin açıklamasında, “ şeffaflık ilkesi doğrultusunda basına bilgi ve done sunacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

 

Bilgin açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

 

“ Her gün kolayca ulaşabildiğimiz bilgileri bizlere sağlayan, kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan basın emekçilerinin yaşadıkları zorlukları, harcadıkları çabayı görmemek ve takdir etmemek mümkün değildir. Şeffaf bir yönetimin ve demokratik sistemin temel koşullarından biri iletişim özgürlüğüdür. İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır.

 

Bu anlamda basınımızın daha etkin çalışması için bizlerde üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek adına yeni dönemde tüm basın mensuplarımıza aynı mesafede durarak, şeffaflık ilkesi doğrultusunda bilgilendirme ve aydınlatıcı doneler sunacağımızın bilinmesini isteriz.Sansürün basından kaldırılışının 105. yıl dönümünde;Basının ve çalışanlarının sorunlarının çözülmesi umuduyla, tüm basın çalışanlarının 'Basın Bayramı'nı kutluyor, başarılı haberlere imza atmalarını diliyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız