İbrahim Bilgin: Beyaz bir sayfa açıyorum, ilk hedef Akçakoca Belediyesi!

AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığına atanan İbrahim Bilgin sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu.

İbrahim Bilgin:  Beyaz bir sayfa açıyorum, ilk hedef Akçakoca Belediyesi!
14.07.2013 - 13:57
4970

AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığına atanan İbrahim Bilgin sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu. Hayatım siyasi mücadelelerin içinden geçti diyen Bilgin, “ partimin yaşadığı bu zor anlarda bana verilen görevden kaçamazdım ” dedi.

 

AK Parti İlçe teşkilatında yaşanan toplu istifalar ile başlayan ve Mustafa Ezer’in istifası ile noktalanan süreçte AK Parti Genel Merkezi tarafından ilçe başkanı olarak göreve getirilmesini değerlendiren Bilgin, “Bir çok partili arkadaşım, il başkanımızın yaptığı istişare sonrası benim ismimi telaffuz etmesinin ardından İl Başkanımız Metin Kaşıkoğlu benimle görüştü. Milletvekillerimiz, il başkanımız ve partili arkadaşlarımla yaptığım görüşme sonrasında elimi taşın altına koymanın zorunluluğunu gördüm. Ben partim için sorumluluktan kaçamazdım, AK Parti için ciddi mücadeleler verdim, emek sarf ettim, gönül verdim,  İnandığım partimin daha iyi olması açısından bu görevi kabul ettim " dedi.

 

Pazar günü genel merkeze gittik

 

Düzce ve Akçakoca’da yaptığımız istişareler sonrası İl Başkanım, diğer iki hanım aday dayı Ayfer Yılmaz, Gönül İşgören arkadaşlarımla genel merkeze gittik, yöneticilerimizle görüşmelerimizi yaptık. Bölge ve il koordinatör milletvekillerimiz ile teşkilat başkanımızın da olduğu ortamda durumu değerlendirdik. Diğer arkadaşlarımızla yaptığı görüşmelerde ilçe başkanı olmam konusunda bana genel merkez görev verdi ” dedi.

 

Beyaz bir sayfa açacağım

 

Akçakoca İlçe Başkanı Bilgin, işinin zor olduğuna dikkat çekerek “ Akçakoca’da İşimiz kolay değil. Zor bir süreçten geçmiş teşkilat yapımız var. Ancak ben kişilik itibarıyla da bugüne kadar üstlendiğim görevler ile her şeyi unutma, beyaz bir sayfa açarak herkesin fikrini alarak, AK Parti kurulduğundan beri bu partiye emek vermiş herkesin katkısını alarak, herkesin ittifak edebileceği Akçakoca’ya hizmet edebilecek AK Parti vizyonu geniş olan ve önümüzde ki süreçte AK Parti’yi daha ileri taşıyacak bir yönetim oluşturacağım” ifadelerini kullandı.

 

Partimizin misyonuna uygun yönetim oluşturacağım

 

Bilgin sonra olarak, bir önce ki dönemi unuttuklarını ve kimse ile sorun yaşamayacaklarını vurgulayarak “Ben tamamen geçmişi unuttum. Ben geçmişte ki hiç bir şeye takılmıyorum. Geçmişte ki arkadaşlarımızın yaşadıkları olaylara ya da tartışmalara bakmıyorum. Ben benimle ilgili olan kısma bakıyorum. Ben bu süreçte genel merkezden yetki aldım. Ben yetkiyi genel başkanımdan aldığım yetkiye dayanarak genel başkanımın, partimin misyonuna ve vizyonuna uygun yeni bir yönetim kurulu oluşturacağım. Ne milletvekilleri, ne teşkilat nede parti tabanımızla sorun yaşamak istemiyorum, önümüzde kazanmamız gerek yerle seçim var ve bütün teşkilat olarak oraya odaklanmamız gerekiyor ve odaklanacağız inşallah ” şeklinde konuştu.