Gazetecilerden Esvet Sarığluna kınama!

Akçakoca’da yayın yapan Akçakoca Postası Gazetesi sahibi Sadullah Ünsal’a yapılan sözlü tacize ve hakarete basın mensuplarından kınama geldi.

Gazetecilerden Esvet Sarığluna kınama!
24.06.2013 - 13:00
6247

Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tezcan Solmaz, AK Parti Akçakoca İlçe Yönetim kurulu üyesi ve Akçakoca'da yap- satcı müteaahitcilik  yapan Esvet Sarıoğlu'nun Akçakoca’da yayın yapan Akçakoca Postası sahibi ve muhabiri Sadullah Ünsal’a yaptığı fiili saldırıyı ve onun aracılığı ile basına yapılan sözlü hakareti kınadıklarını  açıkladı.

 

Bakalım AK Parti İlçe Yönetimi ne yapacak

 

Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Tezcan Solmaz açıklamasında: “Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği olarak, İşadamı ve AK Parti Akçakoca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Esvet Sarıoğlu’nun yanında çalıştırdığı Cem Cesur isimli kişinin derneğimiz üyesi olan, Akçakoca’da yayın yapan Akçakoca Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sadullah Ünsal’ın işyerine giderek hakaret ve küfür ettiğini, gazeteci arkadaşımızı tehdit ettiğini öğrendik. Ayrıca Sadullah Ünsal aracılığı ile tüm basın mensupları gazetelere hedef alınmış, hakaretler artarak devam etmiştir. Kendilerini hukukun üstünde tutmaya çalışan, kabadayılık yaparak basını yıldırmaya çalışan bu tip kişi ya da kişiler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır.

 

Haber ve yorum hoşunuza gitmeyebilir

 

 Her ne kadar basın mensuplarının bazı haberleri, hal ve hareketleri birileri tarafından memnuniyetle karşılanmasa da bunun yolu tehdit ve hakaret değil, bunun yolu hukuktur ve bu şikayetlerin bildirileceği yer adliyelerdir. Özellikle basına karşı kendi kanunlarını uygulamaya çalışanlar her zaman kaybedecek ve basının birlik ve beraberliği karşısında hayretler içinde kalmaya devam edeceklerdir. Bu anlamda Akçakoca’da bir basın mensubuna ve onun aracılığı ile basına ağza alınmayacak küfürlerle hakaret eden ve tehditler savuran şahısları Düzce Çalışan Gazeteciler Derneği olarak kınıyor, dernek olarak biz de hukuki yollardan hakkımızı arayacağımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • ŞÜKRÜ
  ŞÜKRÜ
  3.04.2021 18:41

  Bu AK Partililer de bu işi meslek haline getirdiler vallahi. Geçelerde Gölyaka İlçe Başkanları da Burası Düzce Gazetesinde çalışan kızın gırtlağına dalmış... İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu da Pusula gazetesini susturmak için AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer'i taaaaaaa Düzcelere aşağıya çağırarak basın toplantısı düzenleterek " HEPİMİZ KAŞIKOĞLUYUZ! " diye tempo tutturmuştu. Yanlış hesap Bağdat'tan dönüp mahkeme Pusula gazetesi'nin haklı bulunca " Hepimiz Kaşıkoğluyuz " diyen zevat dut yemiş bülbül misali suspus olmuştu... Aha yazın buraya, Esvet efendinin yaptığıda yanına kar kalacak ve Mustafa Ezer susmayı tercih edecek

 • Kulaksız
  Kulaksız
  3.04.2021 18:41

  Adını yazma cesareti gösteremeyen kovboy... Yazdıklarınızın tamamında haklı olabirsiniz, sözünü ettiğiniz kişi kalem erbabı da olmaya bilir ama her önüne gelen cezayı kendisi kesmeye çalışısa yandı bu memleket, o nedenle saldırı gerekçeleriniz biraz daha inandırcı olsun emi!?

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  gazetecilik çoluk çocuk işi değildir,hele akli dengesi yerinde olmayan birilerinin yapacağı iş değildir,önüne gelen gazeteci olursa yandık valla,adı geçen gazetecinin de gazetecilikle alakası yoktur,kendi içinde ki duyguları dışa vurmaya çalışıp,gazetecilik diye de bi kılıf bulmuş,ohh ne alaa memleket...

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız