YAPTIĞI HAYRI ÇİRKİN SİYASETİNE ALET ETTİ!

YAPTIĞI HAYRI ÇİRKİN SİYASETİNE ALET ETTİ!
28.09.2020 - 21:42
5723

 AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, Oxijen medya grubunda şahsına ilişkin çıkan haberlere cevap vermek yerine, sosyal medya hesabında gurubumuzu ve haberi yazdığını iddia ettiği gazeteci ve Oxijen Medya görsel yönetmeni Nevzat Cingirt’i hedef alan yorumlarda bulundu. Habere konu olan olayı açıklamak yerine, kişisel bir olayı gündeme taşıyarak sataşma yolunu tercih eden Sarıoğlu’nun tutumu siyasi kişiliğine ve kişisel ahlaka hiç yakışmadı.

NE OLMUŞTU?

AK Parti Akçakoca ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu için, Whatss App hattımıza iki ihbar geldi. Bunlardan birincisi mülkü kendisine ait bir binanın çatısına ‘Baz istasyonu’ kurdurması, ikincisi ise yine mülkü kendisine ait bina önünü ‘Çıkma’ beton yaptırmasıydı.

Bu iki olay, dünyanın her yerinde haber niteliği taşır. Kaldı ki, habere muhatap olan kişinin siyasi bir kimliği bulunuyorsa, toplumsal sorumluluğu nedeniyle haberin önemi iki kat daha artar.

Haberin doğruluğu ve değeri iki açıdan değerlendirilir; birincisi, gerçekliği, ikincisi kamuoyu duyarlılığıdır. Haber doğru ki Akçakoca zabıtası tarafından yapı mühürlendi. İkincisi, madem baz istasyonu 15 yıldır orada, madem kimseden gizli saklı değil, klimalı fotoğrafla baz istasyonunu kamufle etme yolunu, neden tercih ettin?

Bir diğer husus ise; bir siyasetçiye yakışmayacak üslupla haberi kaleme aldığını iddia ettiğin Oxijen medya çalışanı Nevzat Cingirt’e aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunman yetmezmiş gibi, işin içine üniversite yıllarında kızına verdiğiniz burs paralarını bile karıştırdın.

Nevzat Cingirt’in kızına yıllar önce vermiş olduğun burs, gazetecilerin  seninle ilgili haber yapamayacağı anlamına mı geliyor?

Türk toplumsal kültürümüzde, geleneğimizde güzel bir adetimiz vardır. Övündüğümüz, gurur duyduğumuz bu ananevi yapı bizim ahlaki değerlerimize saygı göstermeyi amaçlar. Ayrıca siyasi kimliğinize dayalı olarak ‘ tevazu’ ilkesi bizim en önemli davranış kuralımızdır. Esvet Sarıoğlu ‘burs’ olayıyla her iki kuralı da lekelemiştir.

Yaptığın açıklama ile, AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın en hassas olduğu aile mahremiyetini hiçe saydın. İki kişi arasında sır olan ve o kişinin rızasını almadan yaptığın açıklamayla sözüne güvenilmez, günü geldiğinde yaptığı iyiliği insanların yüzüne vuran siyasetçi profilini ortaya koydun.

Ne demiş yaradan: İyilik et denize at, balık bilmezse Halik bilir!

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (12)

 • yazık bize
  yazık bize
  3.04.2021 18:41

  Paraları var diye bunlar siyasette cirit atar oldu. Kimse bana yan bakamaz diye diye geziniyorlar... mazbatayı verirken düşünselermiş. ne hak var hukuk var. para bende düdük bende misali ohhh ne ala..

 • İbrahim orhan
  İbrahim orhan
  3.04.2021 18:41

  Bana partini soyle sana kim oldugunu soyleyeyim...

 • vatandaş
  vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Tabi millet baz istasyonu yerleştirilen binanın sahibinin istasyonu yerleştiren firmadan kira aldığını da bilmiyor. Eminim baz istasyonunun en iyi sinyal dağıttı bina o binadır.... Açıklamada da baz istasyonunun ruhsatlı olduğu söylenmiş. Tabiiii... Ruhsatlı baz istasyonları insan sağlığı için daha az zararlı....Bunu bilmiyorsanız suç sizde millet. Yav bu arada bizim ülkede ruhsatsız baz istasyonu konulması diye birşey varmı?...yalnız olay meydana çıkınca her şey halk için. Baz istasyonu=halk için , kaçak beton=halk için. Devam...

 • Akçakoca sakini
  Akçakoca sakini
  3.04.2021 18:41

  Üslubu hiç sevmedim.. bu gazete çok siyasi olmaya başladı..öyle olunca da tarafsız olamıyor...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  birisi de kendi mülküne dikmiş diyor, kendi mülküne diktiği çevredeki insanları etkilemiyor mu? dünya kadar araştırma var sonuç olarak baz istasyonu kanser ilişkisi var.

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  insanoğlu çiğ süt emmiş.

 • sedat
  sedat
  3.04.2021 18:41

  Yeni mi anladınız

 • Kasabalı
  Kasabalı
  3.04.2021 18:41

  Çok isabetli

 • Lazoğli
  Lazoğli
  3.04.2021 18:41

  Biz sana gazeteci olamazsın demedik; bağımsız ve tarafsız ve de ilkeli olamazsın dedik

 • Osmaniyeli
  Osmaniyeli
  3.04.2021 18:41

  Okanın Çuhallı ya diktiği ucune anteni de haber yapcan mı? Esvediin ki kendi mülkünde. Başkanın ki milletin meydanında. Sorabildin mi? Sen var ya seeeenn

 • Akçakoca
  Akçakoca
  3.04.2021 18:41

  Verdiği bursu geri verin gitsin bence, ilçe başkanlığına başkası gecsin

 • Halktan biri
  Halktan biri
  3.04.2021 18:41

  Esvetin yeni beton attığı alan ve pozisyon hiç de olmamış çünkü beton profili ve de görsel ölçüler inşaatçı olan zatın mesleğiyle örtüşmüyor mal kaçırır gibi gece vakti beton atıyor olacak iş değil

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız