ABANOZDAN DAYAK İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA...

ABANOZDAN DAYAK İDDİALARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA...
5.09.2020 - 16:21
3574

 Komşu ilçemiz Kocaali’nde,  "Kürt kökenli işçilere saldırı" iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sakarya valiliği dayak iddialarını kesin bir dille yalanlarken, dayak yediği iddia edilen fındık işçilerinin dayıbaşı ise, olayı münferit olarak değerlendirdi. Çarpıcı olaya ilişkin tepkiler ise gün boyu  gelmeye başladı.

Cumhuriyet Halk Parti (CHP) ilçe başkanı Tuğrul Abanoz, yayınladığı yazılı açıklamada, Kocaali ilçesinde yaşanan dayak olayı ile ilgili, “Sebebi her ne olursa olsun şiddeti gerçekleştiren, kim veya kimlerse adaletin karşısına çıkartılıp cezalandırılmasını talep ediyorum “dedi.

OLAYIN FAİLLERİ CEZALANDIRILSIN

Abanoz yaptığı yazılı açıklamada ; “ Sadece SAKARYA ile sınırlı kalmadan, ekmek için, aş için gurbete giden ve alın teri döken tüm emekçi, işçi kardeşlerimize uygulanan şiddeti lanetliyorum. Sebebi her ne olursa olsun şiddeti gerçekleştiren, kim veya kimlerse adaletin karşısına çıkartılıp cezalandırılmasını talep ediyorum.

HEPİMİZ KARDEŞİZ!

 Toplumun şiddete eğimli hale gelmesinin nedenlerini hepiniz tahmin ediyorsunuzdur umarım.. Bu sosyal çöküşü maalesef Türk toplumu olarak yaşıyoruz. Ürünümüzü toplamamıza yardıma gelen emekçilere bu çirkin davranışın aksine, insani ihtiyaç, araç ve gereçleri ni eksiksiz karşılaşmamız gerekirken, etnik kökenine bakmadan, Laz, kürt, abaza, Çerkez demeden, Türk İnsanının misarperverliğini, vazgeçilmez güzel  kültürlerimizden  biri olduğu bilincinde  hareket etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Emeğe ve tüm emekçilere saygılarımla “ifadelerine yer verdi.

Bilindiği gibi, Sakarya'nın Kocaali ilçesinde bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan "Kürt kökenli işçilere saldırı" iddialarına ilişkin işçilerin çavuşu Kasım Demir, "Bu yaşadığımız olay münferit olarak yaşandı. Diğer çalıştığımız yerlerde hiç sıkıntılar yaşamadık. Bu, Türk-Kürt meselesi değil, şahıs meselesi" diye açıklama yapmıştı.

Sakarya Valiliği ise olayı kesin bir dille yalanlayarak, YOK BÖYLE BİR ŞEY!” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • Vatandas
  Vatandas
  3.04.2021 18:41

  Ulan akcakocalimisin nesin bu fındık işçileri olmasın bakalım ne yaoacan tarladaki fındığını onların sana muhtaç olduğu kadar sizde onlara muhtacsiniz yerli iscinize toplatsanjza niye toplatmiyorsunuz yemiyor degilmi sabah 8 akşam 6 daha fazla para vermek degilmi Allah sizin gibileri ıslah etsin sizler

 • Akçakocali
  Akçakocali
  3.04.2021 18:41

  Allahım ha bu işçilerden kurtaracak bir buluş bir icat nasip et nolur. Ya bunlar adamı katil ederler. Fındıkçıyı yolmak için geliyorlar çoluk çocuk getiriyolar, iş yapmıyolat yok çavuş 2 yevmiye bir de çalışmadan alacakmış, tok aşçı başıymoş sanli bana yemek pişiriyor, yom aşçı başına yardım için 1 saat çnce birini gönder. Yok molada ikram yok tarla bititnce fındık ver. Ver Allah ver. Dmuzdan kık koparmak olarak görüyorlar bağ bahöede de olmuş olmaöış ne varaa sormadan kopar ye. Illallah ettiriyolar her sene.

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Bu sene ki işçiler çalışmak için gelmemiş eğlenmek için gelmiş alaycı lakayık konuşma birbirlerine fındık fırlatma kakari kikiri işler

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız