Akçakoca öğretmenlerde Taksim tepkisi!

Eğitim-Sen Akçakoca Temsilcisi Ali Kulak, "halkımızı bu süreci hak ve özgürlüklerimiz lehine genişletecek bir biçimde örgütlü davranmaya ve mücadeleye davet ediyoruz"dedi

Akçakoca öğretmenlerde Taksim tepkisi!
6.06.2013 - 15:03
3071

Akçakoca'da Kamu Emekçileri Sendikasına bağlı Eğitim-Sen üyeleri, Akçakoca'da kent meydanında bir araya gelerek basın açıklamasında bulundular.

Akçakoca kent meydanında bir araya gelen 30 kadar Eğitim-Sen üyesi, çeşitli sloganlar atarak basın açıklamasında bulundu. Akçakoca'da Eğitim- Sen temsilcisi  Ali Kulak, yaptığı açıklamasında, Gezi Parkı’nın yağmalanmasına karşı gelişen halk hareketi, bugün toplumun sesi duyulmak istenmeyen tüm kesimlerinin, kadınların, gençlerin, çevre hareketinin, ezilen kimlik mücadelelerinin, eğitim ve sağlık hakkı mücadelesinin talepleri ile buluşmuştur. AK Parti toplumun önemli bir kısmını kendi iktidar düşlerini hayata geçirmek için baskıyla sindirmekte, hak ve özgürlükleri kısıtlamaya çalışmaktadır “ dedi.

 

Meslek örgütleri baskı altına alınıyor

 

Meslek örgütlerinin  baskı altına alınmak istendiğinin altını çizen Kulak sözlerini şöyle tamamladı: “ Güvencesizlik, taşeronlaşma, esnek ve kuralsız çalıştırma ve işsizlik başlığı altında çalışma yaşamı tüm ücretliler ve emekçiler açısından bir cehenneme dönüştürülmektedir. Emek ve meslek örgütleri bu süreçte tepkilerini ifade etme çabasındadır. Taşeronlaşmaya, esnek çalıştırmaya, güvencesizliğe ve kamu emekçilerinin iş güvencesinin ortadan kaldırılmasına, çalışma hayatının işverenlerin ve devletin keyfiyetine terk edilmesine yönelik çabalar, AK Parti’nin uygulamalarına yönelik halkın geniş kesimlerinin yükselen itirazı, emek ve meslek örgütleri olarak dile getirdiğimiz taleplerle ortaklaşmaktadır. Halkımızı da bu süreci hak ve özgürlüklerimiz lehine genişletecek bir biçimde örgütlü davranmaya ve mücadeleye davet ediyoruz" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    nedense eğitimsen adında bütün eğitim sene ait olmayan çeşitli partililer toplanmış soruyorum sayın ali kulak hocam eğitimsenden kaç kişi vardı orda lütfen diyorum ve ben size katılmıyorum eski öğrencin

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız