Mustafa Ezer’in en zor sınavı

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer,Siyaset Akademisi sınavında soğuk terler döktü...

Mustafa Ezer’in en zor sınavı
20.05.2013 - 10:41
4472

 AK Parti AR-GE Başkanlığı tarafından yürütülen ve  Türkiye'nin siyasi ve sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Siyaset Akademisi eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerler Düzce’de sınava tabi tutuldular.

 

Dün saat 15.00'te Türkiye genelinde 22 merkezde, toplam 5 bin 300 katılımcıyla gerçekleştirilen 14. Dönem Siyaset Akademisi Sınavı eş zamanlı olarak Düzce'de de yapıldı.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer’in de ter döktüğü sınav Düzce Üniversitesi Konuralp yerleşkesinde yapıldı. Sınava yaklaşık 200 kişi katıldı. 8 hafta boyunca kursa katılan kursiyerler Ankara'dan gelen gözetmenler eşliğinde sınava tabi tutuldu.

Düzce AK Partide sınav zamanı

 Tüm Türkiye'de eş zamanlı yapılan sınavda A, B ve C kitapçıklarından oluşan üç ayrı soru kitapçığı ile toplamda 50 soru soruldu. Soruların 25'ni doğru yapanlar sertifika almaya hak kazanacak. Sınavı birinci tamamlayan kişi Ankara'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden plaket alacak.

1 saat 15 dakika süren sınavın ardından sonuçların daha sonra açıklanacağı duyurulurken AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Mustafa Ezer’in objektiflere yansıyan hali, sınavın bir formaliteden ibaret olmadığının objektiflere yansıyan açık haliydi.