Deva Partisi İl Başkanı Murat Caymaz Oldu

Deva Partisi İl Başkanı Murat Caymaz Oldu
3.07.2020 - 06:41
1882

 Ali Babacan'ın liderliğinde Mart ayında resmi olarak kurulan DEVA Partisi'nin kurucu il başkanı belli oldu. Eski AK Parti Belediye Meclis üyesi ve bir süre Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Murat Caymaz DEVA Partisinin Kurucu il başkanı olarak görev yapacak.

 Kuruluşu, koronavirüs salgını dönemine gelen Ali Babacan'ın liderliğindeki Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) il ve ilçe teşkilatlanması için harekete geçti. 

Teşkilatlarda görev alacak isimleri belirlemek için parti içinde 18 bölge komisyonu oluşturuldu. Komisyonlar, teşkilatlanma çalışmalarına, il ve ilçe örgütlerinde görev almak isteyen ve başvuruları internet üzerinden alınan gönüllülerle başladı. Pandemi nedeniyle gönüllülerle görüşmeler "video konferans" gibi uzaktan iletişim yöntemi ile yapılırken Düzce il başkanlığı görevini yürütecek olan isim de belirlendi. Düzce'de siyaset ve iş dünyasının yakından tanıdığı isim olan ve bir dönem AK Parti Düzce Belediyesi Meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Murat Caymaz, partinin Kurucu il başkanı oldu. Bilindiği gibi daha önce de eski AK Parti Milletvekili ve İl Başkanlığı görevini yürüten Metin Kaşıkoğlu AK Parti'den ayrılarak DEVA Partisi kurucular kurulu üyesi olmuştu. 

Murat Caymaz kimdir?
1982 Düzce Doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Köprübaşı Ömerefendi köyünde, Liseyi Düzce Endüstri Meslek Lisesi Harita Kadastro bölümünde Üniversite öğrenimini ise Düzce Üniversitesi Harita Kadastro bölümünde bitirdi. Halen Anadolu Üniversitesi Son sınıf öğrencisi olan Murat Caymaz Platin Harita firmasının ve Lizay pırlantanın ortaklığını yaparken, 3 yıldır Düzce Adige (Çerkez) Kültür Dernek Başkanlığı yapmakta. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Düzce belediye Meclisi üyeliğine seçilen Murat Caymaz evli ve bir çocuk sahibi.