GETİR 10 MİLYONU AL İSTASYONU

 GETİR 10 MİLYONU AL İSTASYONU
20.04.2020 - 11:42
3504

Akaryakıt istasyonun gerçek bedelinin 10 milyon civarında olduğunu söyleyen CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal’a seslenen kimi Akçakocalılar, getir 10 milyonu al istasyonu dediler.

Yaklaşık bir yıl öne Akçakoca Belediye Meclisi Mayıs ayı oturumunda oy çokluğu ile satış kararı alınan Değirmenağzı 15 Temmuz Şehitler Parkı yanındaki akaryakıt istasyonu ile ilgili tartışmalar devam ediyor.

Açık ihale ilanı Resmi gazete ile Akçakoca’da haftalık olarak yayın hayatına devam eden Akçakoca Sahil gazetesinde yayınlanan akaryakıt istasyonu ihalesine bir yıldır sesini çıkaramayan AK Parti ve CHP meclis üyelerinin, akaryakıt istasyonunun 16 nisan Perşembe günü, 3 milyon 900 bin TL’den satışa çıkacağını bilmelerine rağmen, Akçakoca kamuoyunu neden daha önce bilgilendirmedikleri kamuoyu tarafından gündemdeki yerini koruyor.

Satışına karar verilen akaryakıt istasyonu için fiyat değerlendirmesine yönelik sertifikalı bağımsız yetkilinin 3 milyon 840 bin lira değer biçtiği istasyon ihalesini, zaten tesisin kiracısı olan İbrahim Kurt ile oğlu Berkant Kurt’un 3 milyon 930 bin liraya almasının ardından kıyamet koptu. CHP ve AK Pati meclis üyelerinden ihalenin iptaline yönelik açıklamalar geldi.

 3 milyon 930 bin TL’ye  mevcut kiracısına verilen akaryakıt istasyonun gerçek değerinin 10 milyon olduğunu söyleyen ve Düzce kamuoyu tarafından çok yakından tanınan CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, “İhalenin şeffaf bir biçimde yapılmadığı, Kamunun zarara uğratıldığı” gerekçesiyle bir biri ardında twitter’dan paylaşımlar yaparak satışın iptal edilmesini istedi.

“ Akaryakıt istasyonun gerçek bedeli 10 milyon civarıdır” diyen  Tanal’ın açıklamasına yorum yapan kimi Akçakocalılar,  “ madem kamu zararını bu kadar çok düşünüyorsun, madem Akçakoca halkını çok seviyorsun, getir 10 milyonu al istasyonu”  yorumunda bulundular.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • AKÇAKOCALI
  AKÇAKOCALI
  3.04.2021 18:41

  Ya işinize gelmiyor değil mi.Adam bu tesisin değerinin altında gittiğini ifade ediyor.4 milyon nedir ki.1 daire 500.000 tl .Nasıl da kılıfına uydurulmuş biçilen değerin çok az bir miktarı üzerinde satış yapıldı.Bu değeri verenler kimler .Baştan aşağı şaibe kokuyor.Akçakoca halkı bu durumdan tatmin olmuş değil kim ne derse desin .Hele şehre giriş çıkışların sınırlı olduğu zamanda ve salgın döneminde ilerde günler çuvala mı girdi.Bakın ilçe başkanı bile durumdan rahatsız lakin sayın YANMAZDAN bir yorum var mı.Alın birine vurun ötekine .Öyle hortumu eline alıp yolları yıkamakla olmuyor sayın başkan önce bu şaibeyi bir temizle esas virüs burada kamu vicdanını rahatlat.Millet size destek verdi şimdiden çuvalladınız

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Haberi veriş tarzınız yanlış. Rakamlar ortada bir usulsüzlük olduğu açık. Kamu malı bu gazetenin malı değil.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Bütün haberlerinizde Akçakocalılar şöyle dedi, Akçakocalılar böyle dedi şeklinde ifadeler kullanıyorsunuz. Ama hiçbir haberde Akçakocalılar'ın kimler olduğu belli değil. Ortaya atıyorsunuz, ya tutarsa diyip çekiliyorsunuz. Habercilik bu mu?

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız