Halk Banktan şu ana kadar 39 esnaf kredi kullandı...

Halk Banktan şu ana kadar 39 esnaf kredi kullandı...
10.04.2020 - 11:35
2805

 Esnaf Kefalet Kooperatifi üyeleri,  25 bin 000 TL olarak kredilerden şu ana kadar Akçakocalı 39 esnafa ödeme yapıldığı öğrenildi.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu,  Akçakoca Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin,  korona virüs ile mücadele kapsamında, işyerleri kapalı tutulan,  işi bozulan esnafa yönelik başlattığı ve Halk Bank aracılığı ile verdiği kredilerle alakalı açıklama yaptı.

Başkan Sarıoğlu,  bugüne kadar 25 esnafa 25 bin 000 tl kredi verildiğini, 200 e yakın esnafın dosyasının hazırlanıp bankaya her hafta 15 dosyanın peyderpey gönderildiği söyledi.

Halk Bankası’nın vermiş olduğu 25 bin 000 tl kredinin dışında kredi talebinde bulunan vatandaşa kredi verildiğini söyleyen Sarıoğlu,  şu ana kadar 115 kişiye ödeme yapıldığını belirtti

ESVET SARIOĞLU ŞU AÇIKLAMAYI YAPTI

Esnaf kefalete verilen kredi sayının az görünme  sebebinin koronavirisle mücadele kapsamında Halkbank şubesinde az personel bulundurmasının olduğunu söyledi.

“ Bankalardaki kronik hastalar sürekli izinli diğer personel ise yarı yarıya çalışıyor bu durum devletimizin almış olduğu karar herhangi bir olumsuzluk anında diğer iki kişiye İşe gel deyip hizmeti durdurmamak amaçlı yani, kısacası yapılan çalışmalar halkın menfaatine olmak şartıyla en hassas şekilde devam ediliyor bu konuda alamayan arkadaşların kesinlikle halk bankasında devam eden takipleri olduğundan, diğer banka takiplerine dahi  bakılmıyor, bunun dışında Halk bankası 700 puanın altında kalan kişilerden sadece bir kefil istiyor. Bu puan zaten herkesin Üste kalacağı bir puan ,Bunun üstünde kalan herkes direk kredi kullanabiliyor istenen araç yaşı eskiden beş iken şu anda 15 yaşında araç bile kabul ediliyor bunun gibi bir çok vatandaş lehine çözümler banka tarafından sağlanıyor

Bu sebeple gecikme yada alamayanlar sadece yazdığım duruma takılanlar olabilir ,yine de yapabileceğimiz her şeyi yapmaya hazırız.   KGF kredileri ise maliye bakanımız tarafından bize ulaşan bilgi şu şekildedir ; Kgf kredilerinde sistemle ilgili sıkıntılar önümüzdeki hafta rahatlayacak, limit aktarımı fazlasıyla yapıldı bu krediyi kullanacak olan kişiler-firmalar içinde kolaylaştırıcı tedbirleri aldıkları yönündedir .                    

 Ayrıca Otobüs-minibüs - servislerle ilgili çalışmalarımızda devam etmekte bu çalışma -hizmet grubunda inşallah yardımcı olmak gayreti içerisindeyiz...saygılarımla (Bu yazılan şartlar dışında kişiye özel art niyet olması mümkün değildir. Bu tarzda sıkıntı yaşayan herkese yardımcı olmak isterim. Bana ulaşabilirsiniz)        Hayırlı cumalar      #evdekalakçakoca