SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ ARKADAŞ!

SİZ NEYİN PEŞİNDESİNİZ ARKADAŞ!
2.04.2020 - 10:40
3262

 AK Parti ilçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ile CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz arasında polemik devam ediyor.

AK Parti ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu, CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz için söylediği , “ partime, ana muhalefet partisi ilçe başkanı tarafından yapılan amansız saldırılar, yalan haberler ve hakaretler neticesinde şahsım olarak kendisini uyarmak adına bir kaç yorum yazıp cevap vermek durumunda kaldım “ diyen Sarıoğlu’na cevap gecikmedi.

Ben senin gibi yazı tura ile ilçe başkanı olmadım diyen Tuğrul Abanoz, “  hiç de alışık olmadığınız demokratik yolla, yani seçimle ilçe başkanı olduk.. ATANMADIM... MÜCADELE ETTİK “ de geldik yorumunda bulundu.

İki ilçe başkanı arasındaki sert tartışma,   17-18 temmuz sel felaketinde bütün düzeni bozulan, son koronavirüs saldırısı eve kapanan  25 bin nüfuslu ilçede tepkilere neden oldu.

Her iki ilçe başkanını da üsluplarından ötürü  eleştiren vatandaşlar,  sakin olun derdimize çare olun çağrısında bulundu.

ESVED SARIOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

 Çok değerli Akçakocalılar!..

Sosyal medyadan iki-üç gündür ilçe başkanı olduğum partime, ana muhalefet partisi ilçe başkanı tarafından yapılan amansız saldırılar, yalan haberler ve hakaretler neticesinde şahsım olarak kendisini uyarmak adına bir kaç yorum yazıp cevap vermek durumunda kaldım.
Ancak, gördüm ki ne yazdığımızın ne de verdiğimiz cevapların hiç bir karşılığı kendilerinde yok Sürekli asılsız, mesnetsiz şekilde algı yapılmaya devam edildi.
İlgili kişiyi sosyal medya üzerinden muhatap alıp cevap verdiğim ve uyardığım için teşkilatım ve şahsım adına tüm Akçakocalı hemşehrilerimizden özür diliyorum.
Özellikle, koronavirüsle mücadele ettiğimiz böyle bir süreçte, siz değerli Akçakocalıları sosyal medya üzerinden de olsa bu tür olaylarla rahatsız etmek istemezdim.
Ancak, bazen iyi niyet karşı tarafta başka algılara sebep oluyormuş bunu anlamış olduk.
Göreve geldiğimiz ilk günden beri memleket menfaatine hangi konu varsa koşturduk, çözüm bulmaya çalıştık. Bundan sonrasında da aynı şekilde olacaktır inşallah.
Tabiki rabbim sağlık, sıhhat, ömür verirse.
Bu süreçte anladığımız en güzel şey şudur; Biz iş yapmak için buradayız. İnsanlara yardımcı olmak, dertlerini dinlemek, çözümler bulabilmek amacındayız.
Öyle de yapıyoruz. Kimseyle çözülmemiş yada çözülemeyecek bir derdimiz yok. Herkes siyasetini nezaket kuralları içinde yapabilir. Ama konular hakarete varan tartışmalara yol açtığı zaman, iş siyasetten çıkıp başka bir yol alıyor. Tüm bunlara sebep olmamak için artık bu yolda, iktidar partisi ilçe başkanı ve teşkilatımız olarak, hiç bir şeye kulak asmadan memleketimiz için gerekeni yapmaya devam edeceğiz.
Herkes kendi siyasetini yapsın... Yapamayanlar bizi izlemeye devam edebilir, bizim üstümüzden siyaset yapmanıza müsaade etmeyeceğim.
Bu zorlu surecin en kısa sürede biterek sağlıklı güzel günlere hep birlikte ulaşmamızı diliyorum. Saygılarımla
Hayırlı akşamlar, sağlıkla kalın…
evdekalakçakoca
 
 TUĞRUL ABANOZ'UN ESVED SARIOĞLU'NA VERDİĞİ CEVAP
 
 SN İLÇE BAŞKANI ARKADAŞIM. Demişsinki ana muhalefet partisi ilçe başkanı, yalan haber, hakaret, amansız saldırıda bulunuyor gibi söylemlerle demeç vermişsin. . Senin, karşılık vermeyeceğin sözünüde göz önünde bulundurarak bende birşeyler söylemek istiyorum.

Hemen herkesin birbirini tanıdığı küçücük ilçemizde ikiye bölünmeyi sayenizde yaşıyoruz.. Hiç bir şey yapmayıp, çok şey yapıyormuş gibi algı yaratman, sn mülki idare amirinin, sn belediye başkanının yaptıklarını gölgede bırakma çabalarında sonuçsuz kalacaktır.. Bunu er yada geç Akçakoca halkı anlayacaktır.. Beceriksiz ve ne yaptığını bilmeyen partidaşlarının hatalarını Akçakoca halkına dayatmamanı tavsiye ederim.. Yanlışa ortak olmamanı rica ediyorum.. Siyasi beklentin olabilir.. Fakat bunu halkı ezerek kandırarak değil, halkının yanında samimiyetle çıkarsız ve beklentisiz yapmanıda şiddetle tavsiye ederim.
KENDİSİNİ UYARDIM... demişsin..
İlk önce uyarabimen için eşit şartlara sahip olman gerekli değilmi.. Ben Ankaraya alalacele çağrılıp YAZI TURA ile ilçe başkanı da olmadım...biz sizin hiçde alışık olmadığınız demokratik yolla, yani seçimle ilçe başkanı olduk.. ATANMADIM... MÜCADELE ETTİK..
Nedenmi sayın ilçe başkanı.. Mücadele ettik çünkü yanlışlarınızı kamuya tüm açıklığıyla anlatabilmek için..
Gariban halkın sırtına yapışıp senelerdir kene gibi kanlarını emdiğinizi söylemek için.. İşçiyi, memuru, emekçiyi,esnafı, köylüyü sömürdüğünüzü söylemek için... Temcit pilavı gibi dertlerini dinledim, iş yaptım, çözüm aradım, yapacağız, edeceğiz gibi söylemlerle bu halkı oyaladığınızı söylemek için...
HAKLISINIZ SİZLERİ RAHATSIZ ETTİK.. Alışık değilsiniz açıklarınızın uluorta dillendirilmesine.. Susarsak bizden iyisi yok değilmi..
Sözlerinin arkasında dur sayın başkan.. İnsanlar mağdur, oteller boş, rezervasyonlar iptal, işyerleri kapalı, kiraları var, faturaları, geçinmeleri gerek.. Halk mağdur diyorum.. Ama sen halk olamadınki.. Tok, açın, zenginde, fakirin halınden anlamaz.. Öyle değilmi..
Halk bankası dedin ya bana geçen gün.. Ne oldu o iş sayın başkan.. %4.5 faizle verilen kefil istemiyor ama kefilsiz verilmeyen iyice zorlaşan, varsa siz verin dercesine 25 bin kredi vardıya.. Hani o para. Olmadı değilmi kardeşim.. Kim kullanacak takipteyim demiştim sana.. Kim kullandı.. Yada kimler... Çiftçi ekecek, gübre , ilaç, tohum.. Ücretsiz izinle evlerine gönderilen işçi kardeşlerimiz için ne yaptınız.. Görüyorumki iyi örgütlenmişiniz.. Ne zaman muhalefet yapsam trolleriniz saçma sapan, ardı arkası olmayan yorumlar yapıyor..
Bu virüs süresince evde oturun dediğiniz insanlardan dilenmekten başka ne yaptınız.. Bizler ne bu durumdan bir menfaat çıkarmaya çalışıyoruz nede başka birşey.. Biz artık birileri durumun vahim olduğunu bilsin istiyoruz..Benden sana naçizane bir tavsiye.. A haber kanalını seyredip bu millete sözler verme.. Bak zor duruma düşüyorsun kardeşim..
Sen görevli olduğun ilçende radikal kararlar almadığın sürece malesef yerinde sayarsın sn başkan.. O beğenmediğin ana muhalefet ilçe başkanıda seni tabiri caizse yerden yere vurur hiçde sevmediğin popülist tavırların ters tepebilir.. Sana katıldığımız bir nokta var tabiki.. Sadece Akçakoca için güzel şeyler yap. Bizlere mesafe koyup bir yere varamayacağınıda belirtmek istiyorum.. Her paylaşımın altına seninde söz verdiğin gibi bir yorum yapma.. Zaten trollerin yapıyor dert etme.. Alkışlanacak bir icraate imza atarsanız söz ilk önce ben alkışlayacağım..saygı ve sevgilerimle sayın başkan...