Devlet Bahçeçliden, MHPli belediyelere 7 maddelik koronavirüs talimatı...

Devlet Bahçeçliden,  MHPli belediyelere 7 maddelik koronavirüs talimatı...
21.03.2020 - 19:07
2019

 Milliyetçi Hareket Partisi “KOVİD-19 Virüsü Nedeniyle Belediye Başkanları Tarafından Alınması Gereken Tedbirler” İle İlgili Belediye Başkanlarına 7 Maddelik Bir Yazı Gönderdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli imzalı ve Genel Başkan  Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz’ın Belediye Başkanlarına Gönderdiği Yazıda Şu İfadelere Yer Verildi;

 BELEDİYE BAŞKANLIKLARI TARAFINDAN ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

1-Devletimizin Yetkili Kurumları Dışında Hiçbir Açıklamaya İtibar Edilmemeli, Gerekli Durumlarda İlgili Kurum ve Kişilerden Doğrudan Bilgi Alınmalıdır. Alınan Bilgiler Vatandaşlarımız İle Paylaşılmalı, Toplumun Yanlış Bilgilendirilmesine Müsaade Edilmemelidir.

2-Belediyelerimizin “Reklam-Tanıtım” Alanlarında Özellikle Sağlık Bakanlığının Bilgilendirmelerine Yer Verilmeli, Bu Bilgilerin ve Uyarıların Daha Çok Vatandaşımıza Ulaşmasında Belediyelerimiz Üstüne Düşeni Fazlasıyla Yapmalıdır.

3-KOVİD-19 Virüsünün İnsandan İnsana Bulaşmasında En Önemli Etkenin İnsanların Birbirleri İle Temasları Olduğu Uzmanlarca Sık Sık Belirtilmiştir. Bu Kapsamda Vatandaşlarımızın Birbirleri İle Temas Olasılığı Fazla Olan Her Çeşit Organizasyon Mutlaka İptal Edilmeli ya da Ertelenmelidir.

4-Vatandaşlarımızın Yoğun Kullandıkları Alanlar ve Toplu Taşıma Araçları Sık Sık Dezenfekte Edilmeli, Kontrolleri Yapılmalıdır.

5-Belediyelerimize Su Borcu Olan Vatandaşlarımızın Hanelerinin Suyu Kesinlikle Kesilmemeli, Belediyelerimizin Kiracısı Olan Vatandaşlarımıza da Kolaylıklar Sağlanmalıdır.

6-Sık Sık Gündeme Gelen Kimi Ürünlerin Fiyat Artışı Konusunda Belediye Zabıtalarımız Denetim ve Kontrollerini Arttırmalı, Vatandaş Mağdur Edilmemelidir.

7-Sağlık Bakanlığı Tarafından Alınan Karantina Kurallarının ve Tedbirlerinin Uyulması ve Uygulanması Konusunda Belediyelerimiz Mutlaka Üstüne Düşen Görevi Eksiksiz Yerine Getirmelidir.