Kaşıkoğlu yolunu çizdi... Babacan ile hareket edecek...

Kaşıkoğlu yolunu çizdi... Babacan ile hareket edecek...
9.03.2020 - 08:37
1717

İki dönem AK Parti milletvekilliği ve  bir dönem de AK Parti İl Başkanlığı görevinde bulunan Metin Kaşıkoğlu AK Parti’de ki siyasi hayatına son verdiğini açıkladı. Attığı tweetle de Ali Babacan tarafından kurulacak partini kurucular kurulunda yer alacağı mesajını verdi.

 AK Parti eski Milletvekili ve il başkanı Metin Kaşıkoğlu çaycısı bile olurum dediği AK Partide ki siyasi hayatını bitirdiğini açıkladı. Haftasonu Ali Babacan’ın kuracağı ve isminin DEVA olacağı partinin kampında olduğu öğrenilen Kaşıkoğlu, sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamada “Milletimize hizmet amacıyla kuruluşunda yer aldığım, çeşitli boyutlarda görevler üstlendiğim Ak Parti' deki siyasi yaşamıma, politik anlayış ve bakış farklıları ve siyaset anlayış ve söylemindeki ciddi değişiklikler nedeni ile nokta koymuş bulunuyorum. Ak Parti içinde sayısız isimsiz kahramanla beraber gece gündüz demeden milletimize hizmet aşkı ile çalıştık, didindik, çabaladık. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle çeşitli fedakârlıklarla koşuşturan tüm yol arkadaşlarımın şahsım üzerinde tarif edilemez hakları vardır. Ak Parti içinde sayısız isimsiz kahramanla beraber gece gündüz demeden milletimize hizmet aşkı ile çalıştık, didindik, çabaladık. Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle çeşitli fedakârlıklarla koşuşturan tüm yol arkadaşlarımdan haklarını helal etmelerini istirham ederim. Yollar ve yöntemler zorunla olarak değişebilir lakin milletimize hizmet anlayışımız ve amacımız asla değişmeyecektir. Allah milletimize ve devletimize zeval vermesin. İyi günlerde karşılaşmak dileğiyle” dedi

 .

“Derdi veren devasını verir” dedi

Kaşıkoğlu diğer yandan istifa açıklaması öncesi attığı “Derdi veren devasını verir” tweetyle birlikte Ali Babacan tarafından kurulacak olan ve isminin Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) olacağı partinin kurucular kurulunda yer alacağı mesajını verdi.

Kaşıkoğlu’nun yanında daha önce AK Parti’de siyaset yapan bir çok ismin yeni partide yer alacağı ve listenin önümüzde ki günlerde açıklanacağı öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Birisi.
    Birisi.
    3.04.2021 18:41

    Ben bir Ak Partili olarak, bu gemiden yıllarca nemalanmış ve AK PARTİ gölgesinde bu günlere ulaşmış Kaşık oğlunun gemiyi terk etmesini etik bulmuyorum.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız