Milletvekillerine dana kavurma 6 lira, üstüne bademli keşkül, fıstıklı tel kadayıf cabası…

Milletvekillerine dana kavurma 6 lira, üstüne bademli keşkül, fıstıklı tel kadayıf cabası…
5.01.2020 - 19:40
1205

 Üniversite öğrencileri 2 kaşık yemeğe 18 lira öderken, milletvekilleri dana kavurmayı 6 liraya yiyor, üstüne bademli keşkül, fıstıklı tel kadayıf cabası….

Sosyal medyada yayılan bir hesap şi, görevi halkı temsil etmek olan bir milletvekilinin dana kavurma ile pilavı 6, bademli keşkülü 2, tarhana çorbasını 1 liraya yediğini; İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin ise daha az yemek için 18 TL ödeyeceğini ortaya serdi.

İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin üç öğün indirimli yemek hakkının tek öğüne indirilmesi ve 3 buçuk liraya yedikleri yemek ücretinin 18 liraya çıkarılması ülke gündemine yerleşti. Yemek hakkı için mücadele veren öğrencilere ünlü isimlerden, siyasetçilerden, sosyal medya üzerinden destek yağarken, birçok kişi tarafından paylaşılan TBMM lokantası şi de ülkede yaşanan çelişkiyi çarpıcı bir şekilde ortaya serdi.

DANA KAVURMA-PİLAV 6 LİRA

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) lokantasında 23 Ekim 2018 tarihinde yenilen iki kişilik yemeğe ait hesap şinde toplam 28 TL ödendiği görülüyor. Menüdeki dana kavurma ve pilavın 6, tarhana çorbasının 1, bademli keşkülün 2, fıstıklı tel kadayıfın 5, çoban salatanın 1 TL olduğu yazılan şi paylaşan sosyal medya kullanıcıları, “TBMM’de bu yemekleri yiyen 14 TL öderken, İstanbul Üniversitesi öğrencisi daha az yemek için 18 TL ödeyecek” diye tepki gösterdi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Ad Soyad Giriniz...
    Ad Soyad Giriniz...
    3.04.2021 18:41

    Boğazlarında kurusun haram zıkkım olsun

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız