YILMAZ BETON SANTRALİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

YILMAZ BETON SANTRALİNİN PEŞİNİ BIRAKMIYOR
11.11.2019 - 22:34
1535

 Ak Parti Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ile  Ayşe Keşir’in bir kelam bile etmedikleri Doğancılar Köyü sınırları içinde ki beton santralinin izini süren  MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, çevrede yaşayan insanların tepkisine neden olan Beton Santralinin peşini bırakmıyor.

 Hiç altyapı hazırlığı yapılmadan dere yatağı doldurularak Akçakoca Kaymakamlığı tarafından ruhsat verilen beton santraliyle ilgili geçtiğimiz hafta mecliste soru önergesi veren MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Oxijen TV’ye açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, hazırladığı soru önergesini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a cevaplanması için iletmişti.

Gümüşpınar Köyü’nde yapılan fidan dikiminde bu konuyla ilgili röportaj yaptığımız Milletvekili Yılmaz, bu konuda şu ifadelere yer verdi:

ÇEVREDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR RAHATSIZ

“Akçakoca’da yaşayan insanların sorunu haline gelen beton santrali konusunu, biz de soru önergesi sunarak ilgiyi yere ilettik. Bu konu kişisel bir konu değildir. Yaşanan bu sıkıntıdan çoğu insan etkilenmektedir. Zaten sunduğumuz soru önergesindeki soruları siz de iyi biliyorsunuz. Yaşanılan sıkıntının gerekli birimlere iletilmesi gerekiyordu. Biz de halkımızın yaşadığı sorunları gerekli yerlere bildirme vazifesini yerine getirmekten mutluluk duyduk. Umarım bu konuda istediğimiz cevapları alabiliriz. Yaşanılan bu sıkıntının takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.”