İYİ Parti 2. Yılını Kutluyor

İYİ Parti 2. Yılını Kutluyor
28.10.2019 - 06:45
623

 İyi parti Düzce İl başkanı Yunus Özay Er, İyi Parti'nin kuruluşunun ikinci yıldönümünü kutlayarak, "İyi parti olarak değişmez denileni değiştirdik. Güçlü ve mutlu bir Türkiye'nin yolunu açtık. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, güneşi görene kadar da yılmadan, yıkılmadan ve yorulmadan çalışacağız" dedi.

 Er, "İki yıl önce cesur bir hareketle hep birlikte çıktığımız bu yolda, ülkemizdeki siyasetin değişmesine, sağ ve sol seçmenin birbirine yaklaşmasına katkı sağlayarak, merkeze oturma yolunda da büyük adımlar atmıştır. Büyük engellemelere rağmen kurulan İyi Parti, kuruluşunun hemen ardindan girdiği genel seçimlerde TBMM'de halkımızı temsil etme yetkisine sahip olarak büyük bir başarı sağlamıştır. Genel seçimlerden kısa bir süre sonra girdiği  yerel seçimlerde yaptığı ittifakla  birçok büyük şehir Belediyesi'nin el değiştirmesine büyük katkı sağlamış, yıllarca giremediği belediye meclislerine muhalefet partili meclis üyelerinin girmesini sağlayarak demokrasinin önünü açmıştır.

Bugüne kadar ki duruşu ile, Türkiye Cumhuriyeti'nin iyileştirilmiş parlamenter sisteme geri dönmesi, her vatandaşın eşit şartlara sahip olması, iyi bir ekonomi, iyi bir eğitim sistemi, iyi bir tarım politikası, iyi bir dış siyaset anlayışı ile ülkemize İYİ'likler kazandıracağımıza olan inancım tamdır.

Tüm bu süreçte dik duran ve asla pes etmeyen Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'e ve cesurlar hareketine katkıda bulunan tüm dostlarımıza teşekkür ederim. Türkiye iyi olacak" dedi.