Erdoğan istedi, 3 CHP’li başkan ‘tamam’ dedi

Erdoğan istedi, 3 CHP’li başkan ‘tamam’ dedi
11.09.2019 - 19:59
1359

 Beştepe’de yapılan büyükşehir belediye başkanları zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yerel yönetim reformu için komisyon önerdi. Komisyonda 5 bakanın yanı sıra CHP’den Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen de yer alacak.

 Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz’ın Beştepe’deki büyükşehir belediye başkanları toplantısından aktardığı bilgilere göre, zirvede CHP’li başkanlar adına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, altı maddelik taleplerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel yönetim reformu için komisyon kurmayı önerdi. Komisyonda beş bakanın yanı sıra üye olarak CHP’li büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Yılmaz Büyükerşen’in olmasını istedi. Başkanlar kabul etti.

 ERDOĞAN TALEPLERİ NOT ALDI

Toplantıda belediye sorunları dışında bir konu gündeme gelmediğini ve konuşulmadığını söyleyen Saymaz, “İkili tartışma yaşanmadı. CHP’li belediye başkanları Beştepe’deki zirveden memnun ayrıldı. Kapalı oturumda başkanlar tek tek söz alarak, sorun ve taleplerini dile getirdi. Erdoğan ve bakanlar not aldı. Ardından bakanlar tek tek sorun ve talepleri yanıtladı. Erdoğan’ın tavrı olumlu ve sıcak bulundu” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • stranger than paradise
    stranger than paradise
    3.04.2021 18:41

    Samimi değil; "topal ördek", "çalıştırtmam" diyen kişi şimdi talepleri not almış. Komisyon kurulacakmış. Komiteler yetmezliğin patolojik belirtisidir. İyi uykular.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız