BU HABERE, CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI CİNSEL SUÇLAR BÜROSU TARAFINDAN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ

Cem Yılmazın ," Bütün Mahalle Tren Yapıyor " parodisi gerçek oldu...

BU HABERE, CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI CİNSEL SUÇLAR BÜROSU TARAFINDAN YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
30.08.2019 - 18:16
5556

 AK Parti Düzce Merkez İlçe yönetim kurulunda eski dönemlerde yöneticilik yapan bir kadın, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na yine AK Parti Düzce Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile yaşadığı cinsel ilişkiler hakkında çeşitli iddialarda bulundu.  Kadının itiraflarını okuyanlar gözlerine inanamayarak "Reisin partisini ne hale getirdiler" demekten kendilerini alamadı.

AK Parti Merkez İlçe eski Yönetim Kurulu üyesi Z.D. AK Parti’ye nasıl üye olduğunu, merkez ilçe yönetim kuruluna nasıl yükseldiği ve yine AK Parti Merkez İlçe Yönetiminde yer alan kişiler ile kendisine çeşitli vaatlerde bulunularak cinsel ilişki yaşadığını iddia ederek  Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na mağdur olduğu öne sürerek suç duyurusunda bulundu. İfadede yer alan isimler ise İ.C. , C.A. - H.K. S.M. 'nin isimleri bulunuyor. 

SAPANCA'DA PARTİ TOPLANTISINA GİDİYORUZ DEYİP SOLUĞU OTELDE ALMIŞLAR

Z.D.'nin iddiasına göre; "2007 yılında AK Parti’ye üye oldum. 2014 yılına kadar kendi rızam ile AK Parti’nin çeşitli faaliyetlerine kendi rızam ile gittim. 2014 yılında AK Parti Merkez İlçe Yönetim kuruluna girdim. Yönetime girdikten sonra 5 kişi ile tanıştım. 2015 yılında D.A. isimli üst düzey yönetici ile Sakarya ili Sapanca ilçesinde partinin bir toplantısı olduğunu söyledi ve benimde yönetimde olduğum için yardım amaçlı gelmemi istedi. Bunun üzerine Sapanca ilçesinde ki bir otele gitmek üzere Düzce’den ayrıldık. D.A isimli şahıs ile birlikte gittik. Yolda bana açık enerji içeceği kutusunu uzatarak içmemi istedi. Bende ondan kendi rızam ile içtim. Daha sonra kendimi kötü hissettim. D.A. isimli şahıs benim kötü olduğumu görmesi üzerine otele gidip biraz dinlenelim dedi. Birlikte Sapanca ilçesinde bulunan bir otele gittik.

UYANDIĞIMDA AYNI YATAKTA VE ÇIPLAK

Ancak ben o sıralar kendimde değildim. Giriş katta bir odaya geçtik. Ben odadayken banyoya geçtim ve kendimi kötü hissettim. Kendisi bana yaklaştı ben yardım edecek sandım. Bana yardım etmedi bana sarıldığını hatırlıyorum. Daha sonra ben kendimden geçmişim, sabah uyandığımda yatakta üzerimizin çıplak olduğunu ve aynı yatakta kaldığımızı gördüm. Cinsel ilişki yaşadığımız anı hatırlamıyorum. Ancak ben kendimi çıplak gördüğüm için ağlamaya başladım. Ancak D.A isimli şahıs olan oldu bana bir şey olmaz ben güçlüyüm, bana kimse bir şey söyleyemez dedi ve Düzce’ye döndük. 2015 yılında D.A. bana bu olayı kimseye anlatmamam gerektiğini kendisinin bu işten kurtulacağını söyledi ve bana iş vaadinde bulundu. Ayrıca süreç içinde bana maddi açıdan da yardımcı olacağını söyledi. Ben durumumum kötü olması sebebiyle zor durumda olduğumdan Abant’ta ki şu an adını hatırlayamadığım bir pansiyona götürdü ve benimle cinsel ilişkiye girdi. Ben bu cinsel ilişki sırasında karşı koymadım” iddialarına yer verdi.

ANKARA YOLUNDA NELER OLMUŞ NELER!

İddialarına devam eden Z.D. ifadesinin devamında 2015 yılında milletvekili adaylarının açıklanacağı Ankara’ya doğru D.A. şahıs ile yola çıktıklarını söyleyerek “D.A. isimli şahıs beni evin yakınından bilmediğim bir araçla aldı. Arabada daha önce sima olarak tanıdığım diğer İ.C. isimli şahıs da bulunuyordu. Aracı o kullanıyordu. Ankara’ya hareket ettik ve ben arka koltuktaydım. Sağ ön koltukta D.A. vardı. Ankara yolu üzerinde bir mola tesisinde durduk. D.A. arkaya geldi ve bana yaklaştı. Ben tedirgin oldum. D.A. bana hitaben “İ.C. benim yakın arkadaşım ben sana olacakları söyledim. Rahat dur, karşı durma” şeklinde konuştu” iddiasında bulundu.

4 KİŞİ AYNI ODAYI PAYLAŞMIŞ

Z.D. yine aynı şikayet dilekçesinde iddialarını şu şekilde sürdürdü; "D.A ve İ.C ile ev arkadaşının kardeşi Y.S. ile aynı odada kaldıkları iddiasında bulunarak “Ankara iline vardığımızda ben Ankara’da bulunan Moldovya vatandaşı olan ve üniversite ev arkadaşımın kardeşi Y.S.’yi yanımıza çağırdım. Hep birlikte bir alkollü mekanda yemek yedik. Alkol aldıktan sonra bir otele gittik. İki oda tutulmuştu ancak hepimiz aynı odada birlikte kaldık.  D.A Ve İ.B. benimle ve arkadaşım Y.S. ile cinsel ilişkiye girdi. İ.C. daha sonra benimle yeniden ilişkiye girdi. Ben karşı koyamadım çünkü korktum. Ertesi gün otelden tek başıma çıktım ve Düzce’ye döndüm. 2015 yılında ki seçimlere kadar farklı tarihlerde D.A. ile Abant’ta ki bir otelde cinsel ilişki yaşadık. 2015 yılında İ.C. bana “Seni alacağım hazır ol” dedi. Nereye gideceğiz dediğim zaman ise  bana hitaben “Ben nereye dersem oraya gideceğiz” dedi. Birlikte Ankara iline gittik, oradan 19.15 uçağına binerek Kıbrıs ülkesine gittik. Kıbrıs’ta bir otel diye hatırladığım otelde kaldık. İ.C. ile yine orada cinsel ilişki yaşadık. Bu süreçte tüm maddi ödemeleri İ.C. yaptı” dedi.

ÇARPIK İLİŞKİLER ANKARA DA DEVAM ETMİŞ

Z.D. sonra ki süreçte şu iddialarda bulundu; "İ.C. bana hitaben "Biz artık Düzce'de gözükmemeliyiz, Ankara ilinden git ev tut" dedi ve bana bir emlakçı numarası vardi. Ben de giderek eşyalı evi tuttum. Evin giderleri için bana şuan hatırlayamadığım bir para verdi. 2017 yılı Ekim ayı içerisinde bu evden ayrıldım. Ankara ilindeki eve H.K., S.M. ile adını hatırlayamadığım şahıslarda Ankara ilinde kiraladığım eve her gittiklerinde beni de çağırdılar. ben istemesem de gel diyarsak geleceksin diyerek beni de götürdüler. Bu evde birden fazla hatırlamadığım tarihlerde bu şahıslarla cinsel ilişkiye girdim. Ankara ilindeki eve arkadaşım. Y.'de gelmekteydi.

İNTİHAR ETMEK İSTEMİŞ

Yaşadığı olaylardan sonra intihar etmek istediğini söyleyen Z.D. ilaç içip fenalaştığını, daha sonra kusarak kendisine geldiğini anlattı. Evdekilerin ne olduğunu sorması üzerine olayı bir yakınına anlatan Z.D. Şikayetçi olmaya karar verdiğini söyledi. Z.D. Kendisinin mağdur olduğunu ve ismi geçen şahıslardan şikayetçi olduğunu söyledi. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Z’nin iddiaları ile ilgili olarak soruşturma başlattı.