40 gündür ortada yoklar!

 40 gündür ortada yoklar!
29.08.2019 - 16:54
1507

Akçakoca ve çevresinde yaşayan sel felaketinin üzerinde 40 gün geçmesine rağmen, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimde, Akçakoca’dan 1 ve 2’inci sıradan İl Genel Meclis Üyesi seçilen Mustafa Ezer ile Sinan Cumur, sanki yer yarıldı yerin içine girdiler.

Felaketin yaşandığı ilk günlerde bölgemize geçmiş olsun ziyaretine gelen devlet büyüklerimizin ardında bol bol fotoğraf karesine giren bu ikiliyi bugünlerde Akçakoca köylüleri mumla arıyor.

Özellikle sel felaketinden en çok etkilenen Akçakoca ilçesinin batı yakasında ki Nazımbey, Hasançavuş, Karaburun, Paşalar gibi köylerimizde 40 gündür damla su akmazken, İGM üyelerimizi susuzlukta kırılan köylerimizde görmek mümkün değil.

Hakeza, içinde bulunduğumuz fındık sezonunda, aşırı yağmurların bozduğu  yollar yüzünden millet bağına bahçesine gitmekte zorluk çekerken, İGM üyelerinden umudunu kesen köylüler, aralarında para kepçe  kiralayarak tarla yollarını açmak zorunda kaldılar.

18 temmuz sel felaketinin yaşandığı ilk günden itibaren, vatandaşın her derdine ulaşmayan çalışan AK Parti Akçakoca ilçe başkanı Esvet Sarıoğlu ve Ziya Denizgez’in aksine, Ezer ve Cumhur ortalıkta görünmüyor.

İGM üyesi Mustafa Ezer ile Sinan Cumur’un 5 aylık performansını değerlendiren Akçakocalılar, her ikisine de sıfır puan vererek işgal ettikleri koltuğun hakkını vermelerini istiyor.