Kadınlar Lokali, gelen tepkiler üzerine BELTUR a devredildi...

Kadınlar Lokali, gelen tepkiler üzerine  BELTUR a devredildi...
9.08.2019 - 15:53
1738

 AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in siyasi gücünü kullanarak işletmesini devraldığı Düzce Belediyesi Kadınlar Lokalinin işletmesi, gelen tepkiler üzerine belediyenin BELTUR şirketine devredilmesi kararı alındı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’ne Müdür Yardımcısı olarak atanan Emine Alkan’ın ise istifasının istenileceği öğrenildi.

AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in işlettiği, Düzce Belediyesi Kadınlar Lokali, Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talimatıyla belediyenin BELTUR şirketine devrediliyor. Devir işlemlerinin bayramdan sonra gerçekleştirileceği öğrenildi.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı ve AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Güler Güneş’in işlettiği Düzce Belediyesi Kadınlar Lokali, gelen tepkiler üzerine belediyeye ait BELTUR şirketine devredilmesi kararı alındı. Güneş’in elinden alınarak, Düzce halkına kazandırılması planlanan Kadınlar Lokali’nin, BELTUR’a devredilmesinin ardından, tüm siyasi görüşten kadınlara en iyi hizmeti vermesi bekleniyor.

“EMİNE ALKAN’IN İSTİFASI İSTENECEK…”

Düzce Belediyesi Kültür Merkezine Müdür Yardımcısı olarak atanan, Güler Güneş’in yakın dostu olan AK Parti Kadın Kolları Üyesi Emine Alkan’ın da Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talimatıyla istifasının isteneceği öğrenildi. Şeffaf Belediyeciliğe önem veren Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün bu kararı, muhalefet partisi meclis üyeleri tarafından olumlu karşılandı.

GÜNEŞ MECLİS TOPLANTISINA KATILMADI…

İYİ Partili meclis üyesi Ender Çakar tarafından hakkında soru önergesi  sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş’in makamını aşarak Kadınlar Lokali’ndeki kadın çalışanlara “‘Size sorulduğunda ‘Gönüllü çalışıyoruz’ deyin, ben sizi belediye şirketlerine alacağım.” dediği iddia edilmişti. İddialar üzerine bir sonraki toplantıda savunmasını yapacağını söyleyen Güler Güneş, toplantıya katılmadı.

CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, CHP Kadın Kolları Başkanı Arzu Çakıcı, İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve Merkez İlçe Başkanı Kadir Erdoğan,  toplantının sonuna kadar Güler Güneş’in meclise gelerek savunma yapmasını bekledi. Güneş’in meclis toplantısına neden katılmadığı ise merak konusu oldu.

İYİ Parti Meclis Üyesi Ender Çakar tarafından meclise sunulan AK Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş ilgili soru önergesinde şu ifadeler yer almıştı:

 1-Güler Güneş’in Düzce Belediyesi’ne ait Kadınlar Lokali’ne farklı günlerde giden kadınların “AK Parti Kadınlar Lokali burası mı?” sorusuna “evet burası” diyerek cevap verdiği doğru mu?

 2- Bu lokalin genel giderleri ve içeride sunulan ürünlerin bedeli kim tarafından ödenmektedir?

 3- Bu lokalde çalışan kadınlara Güler Güneş’in “Size sorulduğunda gönüllü çalışıyoruz deyin. Ben sizi birkaç aya kadar belediye şirketlerine aldıracağım” dediği doğru mu?

4- Güler Güneş’in bu lokalde Ramazan ayında “Fazla mesailerinizi ben ayarlayacağım” dediği ve sonra “Ben cebimden mi ödeyeceğim” dediği doğru mu?

 5- Güler Güneş’in emriyle erkeklerin Kadınlar Lokali’ne girmesinin yasak olduğunu bildiğimiz bu lokale Suriyeli, Iraklı ve Afgan erkeklerin girdiği doğru mu?

 6- Kadınlar Lokali’nin belediye tarafından denetlenip denetlenmediği öğrenmek istiyoruz.

7- Güler Güneş’in kadın kollarından arkadaşı olan Emine Alkan isimli kadını belediye şirketlerinden birinde işe aldırıp İl Kültür Müdürlüğü’nde müdür yardımcısı yaptırdığı doğru mu? Kültür Müdürlüğü’nde yapılan bu keyfi uygulamalar doğru mu?