ERDOĞAN...HER İLDE İLÇEDE NE OLUP BİTİYOR BİZE GELİYOR

ERDOĞAN...HER İLDE İLÇEDE NE OLUP BİTİYOR BİZE GELİYOR
27.04.2019 - 18:13
1542

 AK Parti Kızılcahamam Kampı'nda partililere hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul ve Ankara'da kaybetmedik tam tersine kazandık" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Esasen İstanbul ve Ankara'da kaybetmedik. İstanbul'da 39 ilçenin 24'ünde AK Parti, birinde ittifak ortağımız MHP, 25 ilçeyi Cumhur İttifakı olarak almış bulunuyoruz. Kalan 14 ilçede de muhalefet ipi göğüslemiştir. Ankara'da da durum farklı değil. Başkent'imizdeki 25 ilçe belediyesinden 19'unu AK Parti, 3 tanesini MHP aldı, onlara 3 tane kaldı” dedi. 

AK Parti'nin 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısının açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, seçim sonuçları ve sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İÇİMİZDE BİZE YANLIŞ YAPANLAR VAR 

. “Bu iş bitti, kaybettik” noktasında olmadıklarını belirten Erdoğan, haklarını ellerindeki tüm hukuki verilere dayalı olarak arayacaklarını söyledi. Erdoğan, “Şunu da söylemem lazım, ne yazık ki biz dışarı ile bir mücadeleyi verirken içimizde de bize yanlış yapanların da olduğunu burada ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu yeni bir şey değil, bu ilk insan ile başlayan bir süreç. Habil ile Kabil arasındaki başlayan süreç hala devam ediyor. Şimdi de maalesef içimizde belli seviyelere gelen, belli noktalara gelenlerin yaptığı çalışmalar yenilir yutulur cinsten değil. Bu davanın adamı olduğunu söyleyenler, bütün seçim kampanyası boyunca bu adamlar neredeler? ‘Ben beğenmedim.' Sen beğenmeyebilirsin. Biz herkesin beğeneceği isimleri bulma başarısını ne zaman gösterdik ki bugün de göstereceğiz. Burada bir yönetim varsa bu yönetim çalışmalarını yapar, bunun neticesinde karar verir, bu karara hep birlikte uyarız. Bu teşkilatın ahlakıdır. Bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar kendilerini hiçbir zaman anlatamayacaklar. Bu teşkilat sadece Ankara'da kabuğuna çekilmiş olan bir teşkilat değildir, hangi ilde, hangi ilçelerde neler oluyor bize geliyor. Gün ola harman ola.dedi

HER İLDE İLÇEDE NE OLUP BİTİYOR BİZE GELİYOR

Erdoğan konuşmasına ;Zamanı geldiğinde bu teşkilatın geleceği için bunların hesabını sormasını biliriz. Bunları biz sırtımızda taşıyacak değiliz. Biz bunu bir hareket olarak görmüyoruz. Bu parti bir davadır. Bu davaya gönül verenler, bu davanın sır küpü içinde kendilerini sıkı tutmaları gerekir. Eğer tutmazsa kusura bakmasınlar. Biz bu yola böyle çıktık, böyle yürüyeceğiz. Bizi diğerlerinden ayıran budur. Eskiler ‘nasılsın' diye sorulduğunda ‘sıratı geçince belli olacak' tiye cevap verirmiş. Siyasette de nasıl olduğunuzu seçim sonuçları ortaya çıkartır. Her şeyden önce milletimiz bu seçimlerde bize ‘çalışın, bekamıza, istiklal ve istikbalimize sahip çıkın, hedeflerinizden kopmayın' mesajını vermiştir. Bununla birlikte 10 ay önceki seçimlerde yüzde 60-70 oy aldığımız kimi ilçelerde belediye başkanlıklarını kaybetmiş olmamızın bize anlattığı mesajı da göz ardı etmiyoruz. Kırşehir, Bayburt, Erzincan, Bolu, Karaman gibi yerlerde il düzeyinde, Yozgat, Erzurum, Kırıkkale gibi yerlerde ilçe düzeyinde daha pek çok örnekte bu sıkıntıyı yaşadık. Bu konularda derinlemesine çalışıyoruz” diye konuştu.