Davutoğlu liderliğinde yeni parti yolda

Davutoğlu liderliğinde yeni parti yolda
16.04.2019 - 08:08
1740

 "Pelikan" adıyla yayınlanan isimsiz bildirinin ardından 'Kendi tercihim değil' diyerek Başbakanlıktan istifa eden Ahmet Davutoğlu'nun yeni bir siyasi oluşum içerisinde olduğu söylentileri Ankara kulislerini hareketlendirdi.


SÜRECİ ANKARA VE İSTANBUL'DAKİ OFİSİNDEN YÜRÜTÜYOR
Davutoğlu'na yakın kaynakların aktardığına göre, yeni oluşumun hazırlıkları yerel seçimlerin ardından hız kazandı.  Yeni parti çalışmalarını İstanbul ve Ankara'daki çalışma ofisinden yürüten eski Başbakan Davutoğlu'nun süreci oluşturduğu danışma kurulu ile birlikte yönettiği öğrenildi. 

MANİFESTO RAMAZAN AYINDAN ÖNCE
Eski bakan, milletvekillleri ve il başkanlarının da aralarında bulunduğu isimlerle bir dizi görüşmeler ve istişare toplantıları yapan Davutoğlu'nun, Ramazan ayından önce bir manifesto yayınlayarak partileşme sürecini resmen başlatacağı ifade ediliyor. 

İŞ, SİYASET, MEDYA VE SANAT DÜNYASI İLE İSTİŞARE
Davutoğlu'nun ayrıca, Haziran ayına kadar iş dünyası, sanat, medya ve siyaset çevreleriyle geniş istişarelere devam edeceği belirtildi.  


YENİ PARTİNİN İSMİ VE PROGRAMI
Yeni partinin isminin henüz netleşmediği, tüzüğün ve parti programının Davutoğlu'nun yapacağı istişarelerin tamamlanmasının ardından ortaya çıkacağı öğrenildi.

OZGUNYORUM.COM

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız