MHPnin önlenemez yükselişi...10-0dan 5-5e...

MHPnin önlenemez yükselişi...10-0dan 5-5e...
2.04.2019 - 08:32
1334

 Fındık üreticisi geç açıklanan fındık fiyatlarına tepkisini sandıkta gösterdi. Mecliste fındık ile ilgili açıklamalar yapan ve sempati kazanan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz seçimin kazanılmasında büyük katkısı oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre de fındığın en çok yetiştiği bölgeleri MHP aldı.

Bu seçime fındık damgasını vurdu. Fındığın yetiştiği bölgelerde AK Parti belediyeleri Cumhur İttifakının ortağı MHP’ye seçimi kaybederken bundaki en büyük etken ise hükümetin defalarca açıklanacağını söylemesine rağmen açıklamakta geciktiği fındık fiyatları. AK Prtili Belediyelerin bulunduğu ilçeleri MHP’nin kazanmasının mimarları ise Milletvekili Ümit Yılmaz ve İl Başkanı İlhami Caboğlu oldu. 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde 10’da 10 yapan ve Düzce’de tulum çıkartan AK Parti, fındık yetiştiricilerinden oy alamadı. AK Parti’nin geçen seçimlerde aldığı oylar ise fındığı meclis gündemine getiren ve peşini bırakmayan bu sayede de sempati kazanan Milletvekili Ümit Yılmaz ve MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu’nun çabaları ile MHP’ye kaydı. Cumayeri, Gümüşova, Yığılca, Akçakoca ve Kaynaşlı’da Belediye Başkanlıklarını MHP’li isimler kazandı.

Düzce TV

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız