PANDUL’U AKÇAKOCA’DAN GİTMEYE ZORLAYAN KİM?

PANDUL’U AKÇAKOCA’DAN GİTMEYE ZORLAYAN KİM?
26.03.2019 - 08:00
2771

 Akçakoca cemiyet hayatının en renkli simalarından biri olan Fatih Topal, aynı zamanda sosyal medya fenomeni. Gönderdiği fotoğraflar ile yaptıığı sosyal medya paylaşımları büyük beğeni ve yorum alan Fatih Topal, Akçakoca TV için kaleme aldığı yazılarında da gündemi belirlemeye devam ediyor.

Akçakoca TV için kaleme aldığı son yazısında,  +1 ve 3+1 arası yaptığı 1000 yakın konutla  dar gelirli Akçakocalı ev sahibi yapan Pandul inşaatın sahibi Abdülkadir Pandul’un neden Akçakoca'yı terk etmeye zorlandığını kaleme aldı...Nedenlerini sorguladı...

İŞTE O YAZI...

 YEMENİCİ ,PANDUL’U NİÇİN AKÇAKOCA’DAN SİLMEK İSTEDİ?

 Akçakoca halkının çıkarlarını koruduğunu söyleyen Cüneyt Yemenici  kendini Akçakoca halkına adamış bir müteahhitti ,Abdülkadir Pandul’u niçin Akçakoca konut piyasasından yok etmek istedi?

Pandul inşaatın varlığı ile rahatsız olan,istediği karları elde edemeyen perde arkasındaki güçlerin adına bunu yaptığını konuya ilgisi olan herkez farkındadır.

Uzun yıllardır faaliyet gösteren bu firmanın kuruluş amacı 60ay vadeli ,kira öder gibi düşük taksitlerle konut sahibi yapmaktı.

1+1 ve 3+1 arası olan bu konutlardan 1000 yakın Akçakocalı 100-150binlira arasında satılan bu konutlar sayesinde Akçakoca da konut sahibi oldu.

Bu konutlar bu günkü değeri ile 100-150 bin lira arası satıldı.Bu firma Akçakoca da TOKİ’yi sollamış geçmiştir.Akçakoca da TOKİ’yi sollayıp gecen ,fark atan bu inşaat firması kimleri rahatsız etti.

Pandul inşaatın 100-150 bin lira ya sattığı konutları 200-300 bin lira ya ve de vade farkları ile satmaya çalışanları tabi ki.

Bu inşaat firması konut fiyatlarını dengede kalmasını sağlayan daha doğrusu fiyatların geri gelmesini sağlayan bir firma olmuştur.

Akçakoca da bu kadar tutulan ve sevilen Abdülkadir Pandul’un firmasına Akçakoca da eşi benzeri görülmemiş ufacık sorunlar bahane edilerek belediye tarafın dan bir çok ceza kesilmiştir.Akçakoca halkını ehven fiyatlarla konut sahibi yapmaya çalıştığı için Akçakoca belediyesi tarafından yapılan bu haksızlığa dayanamayan Pandul Akçakoca da yeni proje yapmama kararı alarak tüm projelerini Akçakoca dışına kaydırma kararı almıştır.

Bunu da kamuoyu önün de kimseyi suçlamadan ,kırmadan yapmıştır.Bu inşaat firması bugün Gümüşova da 300 konutluk projeyi bitirmek üzeredir ve bu konutlar 1200-1500 liralık taksitlerle satılmaktadır.

Cüneyt yemenici Pandul inşaatı Akçakoca dışına iterken ki tek hedefi kendisine destek veren beton lobisine şirin görünmek ve seçim zamanında onların desteğini alabilmekti.

Cüneyt yemenici tekrar aday gösterildiğin de fark etti ki;Akçakocalılar tarafından çok sevilen Abdülkadir Pandul’u karşına almakla ,Akçakoca dışına itmekle büyük hata etmiştir.

Geçde olsa seçim kazanmak için de olsa;Cüneyt Yemenici’nin Abdülkadir Pandul’la barışma ,desteğini alma çabalarını taktir etsek bile bu tren kaçmıştır.

Pandul desteğinin Okan Yanmaz dan yana olduğunu açıklamıştır.Cüneyt Yemenici belediye başkanlığı sırasında kendisine reva gördüklerinin seçildiği taktirde tekrar devam edeceğinin inancı muhakkak ki  bu  kararın da etkili olmuştur.Desteğini Okan Yanmaz dan yana açıklayan Pandul Okan Yanmaz ın belediye başkanlığını kazanacağın dan emin olarak;Akçakoca halkını elverişli taksitlerle ekonomik fiyatlı konutlarla tekrar buluşturmak için yeni  projelerin üzerine yoğunlaşmış durumdadır.Fahiş fiyatlarla ev satma peşinde olan beton lobisinin Cüneyt Yemeniçi ye olan desteğimi yoksa orta direk seçmenleri konut sahibi yapma peşinde olan olan bir firmanın Okan Yanmaz a olan desteğimi daha önemli olacak.

Bana göre Abdülkadir Pandul un Okan Yanmaz a olan desteğinin çok daha önemli olacağıdır.

Akçakoca halkının da benim bu değerlendirmemi de hesaba katarak 31 Mart ta varını yoğunu Akçakoca halkı için ortaya koyacak olan Okan Yanmaz ı tercih edeceğine dair hiçbir şüphem de yoktur.

Fatih TOPAL