AKÇAKOCADA NEFES NEFESE YARIŞ.. KİM ÖNDE, KİM YARIŞ DIŞINDA KALDI...

AKÇAKOCADA NEFES NEFESE YARIŞ.. KİM ÖNDE, KİM YARIŞ DIŞINDA KALDI...
18.03.2019 - 08:18
7618

İstanbul merkezli araştırma şirketinin anketörleri, Akçakoca genelinde 1000 kişiye yönelttiği ‘Akçakoca’da belediye başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz?’ sorusuna, ankete katılanların çoğunluğun ‘Okan Yanmaz’, dediği öğrenildi.

İstanbul merkezli araştırma şirketinin anketörleri ilçe genelinde yüz yüze yaptığı anket sonucuna göre,Cumhur İttifakı’nın MHP Başkan Adayı Okan Yanmaz, diğer başkan adayları AK Parti adayı Cüneyt Yemenici, CHP-İYİ Parti ortak adayı Fikret Albayrak, DSP adayı Ersin Gündüz, Saadet Partisi adayı Murat Aşık, Bağımsız aday Cali Hakan Direk ve Ayhan Güleç’in önünde olduğu ortaya çıktı.

Mahalle mahalle yapılan yüz yüze anket çalışmasında, Okan Yanmaz, Cüneyt Yemenici ve Fikret Albayrak, diğer  adaylarla arayı iyice  atçıları bilgisine ulaşıldı.

Yapılan yüz yüze anketin  İlk 3 sıralamasında ise ilginç bir durum ortaya çıktı. MHP adayı Okan Yanmaz ankette önde görünürken onun hemen ardından AK Parti adayı Cüneyt Yemenici’nin geldiği, CHP-İYİ Parti adayı Fikret Albayrak’ın ise yarışta biraz geride kaldığı bilgisi verildi.

ALBAYRAK, BİR AY ÖNCE DAHA İYİYDİ

2 Şubat tarihinde, Akçakoca Otelde yaptığı gövde gösterisiyle sahaya inen CHP-İYİ Parti adayı Fikret Albayrak, bir ay önce yapılan anketlerde iyi durumda olduğu gözlenirken, aradan geçen bir ay içinde performansın giderek düştüğü gözlendi.

ALBAYRAK’IN CÜNEYT YEMENİCİ GÜZELLEMESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU

CHP-İYİ Parti cephesinde yaşanan şaşırtıcı düşüşü değerlendiren siyaset yorumcuları, Albayrak’ın, Akçakocalıların önüne umut vaat edecek hiçbir yeni projeyle çıkmadığının altını çizdiler.  Mevcut belediye yönetiminin yaptığı hatalı yatırımları dahi eleştirmeyen Albayrak’ın, çıktığı kimi TV programlarında da Cüneyt Yemenici güzellemesi yapmasının, kendi seçmen tabanında kırılmaya neden olduğu   ve bu yüzden anketlerden beklediği sunucu alamadığını dile getiriler.

OSMANİYE MAHALLESİNDE KAFA KAFAYA YARIŞ

Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı Okan Yanmaz, seçmen sayısının en fazla olduğu Osmaniye mahallesi ile Ayazlı mahallelerinde Cüneyt Yemenici ile kafa kafaya yarış içinde görülürken, Akçakoca’nın batı yakasındaki Yalı, Yeni, Cumhuriyet, Orhangazi, Yukarı ve Hacıyusuflar  mahallelerinde  MHP adayı Okan Yanmaz’ın Cüneyt Yemenici’nin  önünde olduğu ifade edildi.

YANMAZ FARKI AÇIYOR

Akçakoca sapağından Değirmenağzı bölgesine kadar olan bölgenin tamamına hakim olan MHP adayı Okan Yanmaz’a,  meclis üyelerinin hepsinin gece gündüz  sahada olması ise Yanmaza’a ayrı bir avantaj sağlıyor.

Yedinden yetmişe bütün Akçakocalıların gündelik hayatının bir parçası haline gelen “ Bu Sefer Okan “ sloganı, Okan Yanmaz’ın rakipleri ile arasında ki puan farkınıaçmasında en büyük faktör olarak öne çıkıyor.

Son yapılan anketlerde MHP adayı Okan Yanmaz’ın biraz gerisinde son 2 haftaya giren Cüneyt Yemenci’nin anket performansını değerlendiren siyasi yorumcular, çıkan sonuca şaşırmadıkları dile getirdiler.

5 YILLIK YÖNETİMİNE KENDİSİ BİLE KIRIK NOT VERDİ

AK Parti adayı Başkan Yemenici’nin, 31 mart tarihinde yapılacak seçimler için oluşturduğu belediye meclis listesine, 5 yıl beraber yürüdüğü hiçbir çalışma arkadaşını almamasını skandal olarak değerlendiren yorumcular, bu hatayı facia olarak değerlendirdiler.

OYLAR CUMHUR İTTİFAKI’NIN DİĞER ADAYINA

Cüneyt Yemenci’nin bile, 5 yıldır yaptığı belediye başkanlığına kırık not verdiği söyleyen yorumcular, AK Parti seçmeninin yapılan bu ve benzeri bariz hataları gördüğünü; 2 hafta sonra  sandığa gittiğinde  Cüneyt Yemenici’ye kırmızı kart göstererek Cumhur İttifakı’nın diğer adayı Okan Yanmaz’a oyunu  gönül rahatlığı ile vereceğini söylediler.

Yapılan anket çalışmasında son olarak, bir ay önce yapılan anketlerde yüzde 30 seviyesinde olan kararsız seçmen sayısının, hızla azaldığı ve yüzde 10 seviyesine düştüğü görüldü.

MELEK REKLAM, ANKET SONUÇLARINI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLIYOR 

Akçakoca’da açık hava reklamcılığı yapan Ahmet Kaya’nın sahibi olduğu Melek Reklam Ajansı’nın da 3 gündür sahada anket çalışması yaptığı öğrenildi. Melek Reklam ajansının anket çalışmasından çıkacak sonucun Çarşamba günü kamuoyu ile paylaşılacağı bildirildi. Basına sızan bilgilere göre, Okan Yanmaz'ın ankette önde gittiği öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (36)

 • CİLDAĞLI
  CİLDAĞLI
  3.04.2021 18:41

  OKANN ALLAHIN İZNİYLE

 • Şaşkın
  Şaşkın
  3.04.2021 18:41

  Bu sefer okan diyoruz tüm adayları denedik gorduk bir şans verilmeli arkadaşlar

 • İTİFAK CUMHUR
  İTİFAK CUMHUR
  3.04.2021 18:41

  BU SEFER OKAN O BİNANIN ALTIDA HUMMALI BİR CALIŞMA VAR . CALIŞIN YAZIN YORUM YAPIN SIKINTI YOK . AMA BU SEÇİM SİZİN İÇİN VE CÜNEYT TİN YANDAŞLARI İÇİN HÜSRAN OLACAK , CÜNKÜ KÖYÜNDE İŞSİZ KALMADI YANDAŞLARI HER YERE YERLEŞTİ .ŞİMDİ OYLARI ONLARDAN İSTE ESKİ BAŞKAN SENİ HARBİDEN CEVRENDEKİLER BİTİRECEK ...YANINDAKİ YOLADAŞLARINDAKİ KİBİR MİLLET VEKİLLERİNDE YOK ..AMA MHP MİLLET VEKİLLERİNDE YOK .....BU SEFER OKAN....

 • Orhan Direk
  Orhan Direk
  3.04.2021 18:41

  Bağımsız aday hakan direk,in çıkışını göz ardı edilemez.saygılarımla

 • Çekemeyenlere inat
  Çekemeyenlere inat
  3.04.2021 18:41

  BU SEFER OKAN , Cüneyt başkanı yancılari yaktı

 • ayazlı
  ayazlı
  3.04.2021 18:41

  NEFES NEFESE YARIŞ DİYOR.açıyorum haberi okuyorum, yarış bitmiş, okan açık ara önde.ula yalanı bile doğru söyleyemiyorsunuz. kabak gibi açığa düştünüz. cüneyt açık ara önde.haberin doğrusu budur. bi daha cüneyt diyoruz.

 • lütfü akbıyık
  lütfü akbıyık
  3.04.2021 18:41

  aklım ve mantığım cüneyt diyor.akçakoca için.

 • nilhan
  nilhan
  3.04.2021 18:41

  cüneyt şahsi menfaatine hiçbirşey yapmadı.cebini doldurmadı.akçakocaya hizmet etti.halkımız maceraya geçit vermeyecek, cüneyt tekrar kazanacktır.bu akçakoca için en hayırlısı.

 • h.cumur
  h.cumur
  3.04.2021 18:41

  cüneyt alır abi.

 • KOMŞU
  KOMŞU
  3.04.2021 18:41

  Şimdi yorumlara bakıyorum yorumlar toplu halde birden ye ya bir kişi tarafından yapılmış belli saatler arasında fazla zaman farkı yok . işnizi düzgün yapın. Birde sizin okan dan başkan rakibiniz sizde bunun farkındasınız afferim sıkıntı büyük. BUSECİM..... BU SEFER OKAN ........

 • Okancı
  Okancı
  3.04.2021 18:41

  Okan abim geliye

 • ismail aydın
  ismail aydın
  3.04.2021 18:41

  son düzlükte yemenici işi bitirir. okan limana voltaya gider.

 • hasan güçlü
  hasan güçlü
  3.04.2021 18:41

  haber kendi kendini yalanlıyor.nefes nefese diyor, ardından okan arayı açtı diyor.ve algı operasyonu kendini ele veriyor..okana çok çalıştın akçakoca tv.fakat yine kaybedeceksin. banko cüneyt.

 • rüstem keleş
  rüstem keleş
  3.04.2021 18:41

  bizim yaptığımız anketlerde de cüneyt önde çıkıyor. en doğrusu 31 martta görülecek. yalnız, yine cüneyt kazanacak gibi görünüyor. geçen seçimde de yanmazı böyle parlatmışlardı......sonuç malum. yine aynısı olur.

 • çuhalılı
  çuhalılı
  3.04.2021 18:41

  haberde hem nefes nefese yarış diyor...hem de yazının detayını okuyunca okan farkı açtı diyor.....tam bir algı operasyonu olduğu o kadar net ki..... ama operasyonun nasıl yapıldığını 31 mart akşamı akçakoca halkı size öğretecek..... cüneyt yemenici seçimi çok rahat bir şekilde kazanacak, şüpheniz olmasın... akçakoca bu kirli oyuna alet olmayacak. bu sefer cüneyt.

 • Okancı
  Okancı
  3.04.2021 18:41

  Okan abim geliye

 • ali yılmaz
  ali yılmaz
  3.04.2021 18:41

  bir kaza olup da yanmaz seçimi kazanırsa, akçakoca kaybeder. cüneyti mumla ararlar, mumla. benim şahsi görüşüm ise , cüneyt yine kazanacaktır.aklın yolu 1.

 • Hasan deniz
  Hasan deniz
  3.04.2021 18:41

  Zaten sizde başka bir adayin onde olması imkansiz.varsa yoksa okan yanmaz okantv burası zaten.işinuze gelmeyen haberi yorumu yayinlamazsiniz sizden başka ne beklenirki.bide gazeteciyiz dersiniz kendinize.

 • ayşe
  ayşe
  3.04.2021 18:41

  zannetmiyorum. bizim yaptığımız kamuoyu yoklamalarında cüneyt önde görünüyor.

 • :)
  :)
  3.04.2021 18:41

  yav he

 • Ad soyad
  Ad soyad
  3.04.2021 18:41

  Merak etmeyin bu sefer Cüneyt hile yapamayacak sıkıyosa hile yaptıkllarını inkar edin daha seçim sonuçlarından haberiniz yok BOŞ YAPMAYIN GEBEKESİCİLER SİZİ NE VERDİ SİZE DE ????

 • Hasan
  Hasan
  3.04.2021 18:41

  Yanmaz nasıl Cumhur ittifakı adayı oluyor ?

 • ali kemal
  ali kemal
  3.04.2021 18:41

  yemenici en az 350 oy farkla kazanır.panik yok, yola devam.

 • Akcakoca icin
  Akcakoca icin
  3.04.2021 18:41

  Algiya yonelik gercekleri yansitmayan haber. Az kaldi, 12 gun sonra gorecez bakalim haberlerinizin dogrulugunu. Ak parti. 1 Chp. 2 Mhp 3 Bekleyin gorun.

 • AK PARTİLİ
  AK PARTİLİ
  3.04.2021 18:41

  BU SEFER CÜNEYT

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Bu okanda ne var milleti kandırmayın adamda hırs var kazanırsa adam üç seçimin acısını çıkartacak demedi demeyin sonucu hep birlikte göreceğiz

 • muhtar
  muhtar
  3.04.2021 18:41

  DİKKAT arayı açan MUHTAR OKAN

 • NECMİ
  NECMİ
  3.04.2021 18:41

  Haydi bidaha. bidaha, bidaha CÜNEYT. YOLUN AÇIK OLSUN BÜYÜK BAŞKAN.

 • KAMİL
  KAMİL
  3.04.2021 18:41

  Bizde vatandaş olarak hergün sokaktayız , işim gereği hergün yüzlerce insanla karşılaşıyorum ,ve siyasi sohbetlere tanık oluyorum , özellikle osmaniye çuhallı ve ayazlı da , Fikret Albayrak konuşuluyor , Beşyol ve kordonda Okan Yanmaz , Yalı ve yeni mah batı kısmında Cüneyt Yemenici ağırlıklı görünüyor , Ancak ; seçmen yoğunluğu sizin tanımınızla ''şehrin batısında'' değil doğusunda , yani osmaniye ve ayazlı da , dolayısıyla kaynak gösterdiğniz anketler manipülasyon hissi uyandırıyor. Yerel bir haber sitesi olarak sitenizi yakından takip ediyorum , Ancak Akçakoca belediye başkanlığı seçimlerinde açık olarak taraf olduğunuz görülüyor . Şimdiye kadar olduğu gibi seçimler gelir geçer , halk kimi takdir ederse ona saygı duyarız. Kim kazanırsa kazansın bence siz işinizi yapın , size güvenmek ve gelecekte de takip etmek istiyoruz . saygılarımla

 • Deniz çakır
  Deniz çakır
  3.04.2021 18:41

  Biz de bu sefer okan diyoruz.Ereğli yürümüş karasu yürümüş akçakoca köy gibi hala.yazık bu memlekete.okan bey bu ilçenin tek umudu gördüğümüz kadarıyla.

 • ENGİN ......
  ENGİN ......
  3.04.2021 18:41

  YA ESİN GÜNDÜZ BAŞKANIM İKİ GB İNTERNETLE PROJESİZ SECİM KAZANILMAZ AMA SANADA BOL ŞANS...

 • Cuhallı
  Cuhallı
  3.04.2021 18:41

  Yanmazın mahallesinde mi önde gidiyor oylar cüneyt başkan alıcak akcakoca yoluna devam edicek diger secimlerde yanmaz beye başarılar diliyoruz başkanımız belliii 31 martta sokaklar cüneyt başkan diye inlicek. Cüneyt başkanı ne kadar kötüleyip insanlarıı olumsuz etkilemeye calıştıkca siz insanların gözünden düşüniyosınız secimden sonra insanların yüzüne bakmaya yüzünüz olsun

 • Bir garip yolcu
  Bir garip yolcu
  3.04.2021 18:41

  Fakirin halinden anlamayan guzelim akcakocamda esnafı bitiren dertleri dinlemeyen yandas belediyecilik yapan insanda azicik gurur olsa meydanlara cikmazdi 5 yil boyunca kırdigin kalpleri nasil toparlayacan o zaman BUSEFER OKAN YANMAZ

 • Osmaniyeli
  Osmaniyeli
  3.04.2021 18:41

  Bu memleket akıllanmayip belediyeyi 3 5 kisinin eline birakacaklarsa gine surunmeye devam etsinler aydinlik bir gelecek icin ilahi adalet icin benim oyum OKAN YANMAZ

 • Asım noyan
  Asım noyan
  3.04.2021 18:41

  Ankette hakan direk yok ya 500 oy aldı nevzat efendi o anketi alırsın eline o zaman sizler gazeteci değilsiniz halkı yönlendirmeye calışan bir adayın taraftarınız eee bu seçim biter ehliyeti kaptırdın haysitesinizi kaptırmayın

 • mg
  mg
  3.04.2021 18:41

  Kazansa da kazanamasa da bu yarışın galibi Hakan Direk, Akçakoca da farkındalık yarattı (anlayana), ortaya çok güzel bir vizyon koydu. Hakan Direk kazanamazsa, kazanan başkan Hakan Direk i Başkan yardımcısı yapmalı.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız