CÜNEYT YEMENİCİYE SEÇİMİ KAZANMA TÜYOLARI...

CÜNEYT YEMENİCİYE SEÇİMİ KAZANMA TÜYOLARI...
1.02.2019 - 16:11
1431

Yerel seçimlere 2 aylık bir süre kala adaylarını belirleyen AK Parti'de seçim sürecinde yapılması gereken çalışmalar da netleşiyor. AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adaylarının kampanyaları boyunca sahada uygulayacakları stratejilerini belirledi.

31 Mart yerel seçimlerine 2 aylık bir süre kalırken adaylar çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Partiler de adayların yapması gereken çalışmaları şekillendiriyor. Adaylarını belirleyen AK Parti'de adayların yapması gereken çalışmalar ve stratejiler de belirlendi.

Çevreci kampanya vurgusu yapılan 43 maddelik seçim kılavuzundaki uyarılardan bazıları şöyle:

"Kampanya süresince çevreye zarar verebilecek plastik ve naylon gibi malzemeler yerine kâğıt ve bez gibi geri kazanılabilir maddeler kullanın. Görüntü, ses ve gürültü kirliliği yapmayın. Teşkilatlar ve seçim bürolarında görev yapacak kadroların genç ve birikimli görevlilerden oluşmasına dikkat edin.
Seçim bölgelerindeki kanaat önderleri ile sürekli iletişim hâlinde olun, onlar ile dirsek temasında bulunmaya gayret edin. Seçim bölgelerinizin amatör ve profesyonel spor kulüplerinin maçlarına gidin ve halkla bütünleşerek coşkuyu paylaşın. Seçmen ve medyanın karşısına makul projelerle çıkın, mümkün olduğu kadar çocuklar, gençler ve kadın seçmenle etkili iletişim kurun. Propaganda çalışmaları sırasında tanıdığınız insanlara mutlaka adıyla hitap edin, sıcak, saygılı ve güler yüzlü davranın. Esnafla birebir temas hâlinde olun, ev ziyaretleri gerçekleştirin. Ancak bu iletişim çalışmalarında esnafın rahatsız olmasına, trafiğin tıkanmasına neden olacak davranışlardan uzak durun."