Sen olsan kime oy verirsin?

 Sen olsan kime oy verirsin?
15.01.2019 - 16:11
1316

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler oylamasında sen olsan kime oy verirsin, şeklinde bir soru sorulsa kime oy veririsin?

Akçakoca’nın seçmen atmosferine bakıldığında aslında kimin kime oy verebileceği bazı çevrelerce açık ve net görülürken,Akçakoca’mıza yerleşen bazı bürokratlar ve devlet memurlarının kararları da önemsenmek gerekiyor.

Akçakoca’da hemen hemen adaylar belirlendi gibi, sadece açıklanmayan mevcut Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici kaldı, sanırım en kısa zamanda açıklanacak gibi görülüyor.Buna göre Ak Parti Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yemenici,MHP Belediye Başkanı Okan Yanmaz,CHP ve İYİ Parti Belediye Başkan adayı ise Fikret Albayrak olarak görülüyor.

Peki sen olsan kime oy verirsin şeklinde sorulan sorulara yanıt verelim.

******************

Ak Parti Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye neden oy vereyim. Cüneyt Yemenici 4.5 yıldır Belediye Başkanlığı görevini üstlendi ve sürdürüyor.2014 yerel seçimlerinde meydanlarda toplantılarda yapacakları taahhütleri ve vaatleri sıralamıştı.Baktığımızda taahhütlerini ve vaatleri sözünde tutuğunu görüyorsunuz.Ne projesi varsa yaptığını görüyorsunuz.

Peki Cüneyt Yemeniciye bu yüzden oy verir misiniz:Sen olsan verir misin.Cüneyt Yemenici adeta işkolik olmuş,aklı fikri iş yapmak gibi görünüyor.Borçlanmak onun için adeta hiç önemli değil,yeter ki halka hizmet edeyim derdinde.Ancak şu var ki halkın bir kısmı ise yaptığı işlere hiç bakmıyor.Bana selam versin benim hatırımı sorsun,benim gibi yaşasın istiyor.Peki Cüneyt Yemenici bunu yapabiliyor mu,göreve il geldiğinde yaptığını hiç görmedik.Ancak son bir yıl içinde görmeye başladık.Artık çarşıda geziyor,esnaf ve vatandaşların hal hatırını sormaya başladığını görmeye başladık.Demek ki birileri Başkan Yemeniciyi uyarmışlar.Peki bu yeterlimi henüz değil daha fazla halkın içinde olmalı gibi görünüyor.Sen olsan kime oy veririsin.

....................................................

Şimdi gelelim MHP Belediye Başkan adayı M.Okan Yamnaz’a. 2019 ve 2014 yıllarında yerel yönetime talip olmuş ve son oylamada ise 225 oy farkla yenilgiye uğramıştı. Okan Yanmaz, hiç göreve gelmedi,nasıl bir çalışmalar yapacağını bilmiyoruz.2014 yılında halka vaat ettikleri bazı projeler vardı.O projelere rağmen seçimi kazanamadı.Yerel yönetimin başında olmaması nedeniyle bir eksiğini söyleyemiyoruz.Peki ne söyleyebiliriz.Halka sorduğumuzda şöyle diyenlerde oldu.Okan Yanmaz,seçimlerden seçimlere sokağa çıkıyor.Biz bu konuda yadırgıyoruz.Başka ne diyorlar, seçimlerde çok para harcayarak halkın sevgisini almaya çalışıyor.Başka ne diyorlar,çok sert görünümlüydü daha önceleri şimdi biraz daha yumuşamış gibi gördük.Başka ne diyorlar,gerisini siz daha biliyorsunuz.Sen olsan kime oy verirsin.

.........................................................................

Evet son olarak CHP ve İYİ parti ittifakıyla yerel yönetim seçimlerine hazırlanan Fikret Albayrak’a .Fikret Albayrak 2009-2014 yerel yönetiminde Belediye Başkanı olduğundan tanıyoruz.Belediye Başkanı olduğunda bir çok proje ile yola çıkmıştı.Fikret Albayrak,CHP’liler ile yola çıkıp daha sonra yol arkadaşlarıyla yıllar sonra ayrışmaya başladığını herkes biliyor.Fikret Albayrak,bir çok projesini gerçekleştirmek için adeta iş kolik olmuş gözü kimseyi görmüyordu.Adeta ortalığı yıkıp geçiyordu.Belediye Başkanlığı dönemin son yılında ise çok kişinin kalbini kırdığı görüldü ve seçmenler kararlarını vererek Fikret Albayrak’ı Belediye Başkanlığından devirdiler.Peki şimdi Fikret Albayrak, bu yaşadıklarından ders almış gibi görünüyor.Halkın sevgisini kazanmak için adeta herkesten özür diliyor.Önünü ilikliyor ve destek istiyor.Fikret Albayrak artık eskisi gibi değil ve daha farklı görülmeye başlandığı söyleniyor.Peki, Sen olsan kime oy verirsin.

YAZAR: TUNCAY TÜRKGÜLÜ

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (4)

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  CHP

 • Hakkedene
  Hakkedene
  3.04.2021 18:41

  Çuhallı ve ayazlı Fikret demesi gerekiyor yaptıkları ortada vefa borçları var

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  YAZAR: TUNCAY TÜRKGÜLÜ Cali Hakan Direk ?

 • Çiftçi
  Çiftçi
  3.04.2021 18:41

  24 Haziran seçimlerinde oy verin memleket şaha kalkacak fındık üreticileri mağdur edilmeyecek dendi güvendik oylarımızı verdik memleketin durumu ortada yaşananlar ortada sizce kime oy vermeyeliyiz

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız