CHP VE İYİ PARTİ ANLAŞTI... SEÇİME ORTAK GİRECEKLER...

CHP VE İYİ PARTİ ANLAŞTI... SEÇİME ORTAK GİRECEKLER...
8.01.2019 - 15:07
3304

CHP ve İYİ Parti arasında devam eden seçim işbiriliği görüşmeleri uzlamşa ile sonuçlandı. Her iki parti yöneticileri, meclis listeleri konusunda da anlaştıkları bildirildi.

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi, CHP ve İYİ Parti heyetleri arasında devam eden görüşmeler neticelendi.

Her iki parti, Fikret Albayrak'ın seçimlerde desteklenmesi konusunda uzlaştı. Yapılan anlaşma gereği, İYİ Parti Başkan adayı Haydar Akın, Fikret Alayrak'ın listesinde kontenjan adayı olurken, Albayrak'ın belediye meclisinde yer alacak İYİ parti belediye meclis adaylarına 3 ve 6'ıncı sıraların bırakalıcağı belirtildi.

Konuyla alakalı Akçakoca TV'ye açıklama yapan İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, görüşmelerin uzlaşı ile tamamlandığını ifade ederek, seçimlerde CHP adayı Fikret Albayrak'ı destekleme kararı aldıklarını, 3 ve 6'ıncı sıranın İYİ Partili meclis adaylarına bırakıldığını söyledi. Alkan, başkan adayları Haydar Akın'ın ise, Fikret Albayrak'ın listesinde kontenjan adayı olarak yarışa gireceğini söyledi.