CHP ve İYİ Parti Akçakoca’da seçime ortak girecek…

CHP ve İYİ Parti Akçakoca’da seçime ortak girecek…
5.01.2019 - 11:32
3221

 31 mart tarihinde yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala, Millet İttifakı’nın iki partisi, CHP ve İYİ parti Akçakoca teşkilatlarında seçimin kaderini değiştirecek önemli hamle…

Cuma gecesi İYİ Parti Akçakoca teşkilatında bir araya gelen iki parti heyeti, CHP adayı  Fikret Albayrak’ın listesinde yer alacak  kontenjan adayları ile belediye meclis üyelerinin belirlenmesi için ortak komisyon kurma kararı aldı.

İki parti heyeti arasında başlatılan görüşmeleri doğrulayan İYİ Parti Akçakoca ilçe başkanı Behçet Alkan Lokum, 24 Haziran Genel Seçimleri öncesi kurulan Milet İttifakı’nın ortaya çıkardığı olumlu sonucu değerlendiren her iki parti genel merkezlerinin, 31 mart yerel seçimlerinde de işbirliğini devam ettirme kararı aldıklarını söyledi.

CHP’nin,  Düzce’de İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük’ü desteklediğini söyleyen Lokum,  İYİ Parti Akçakoca Teşkilatı olarak Akçakoca’da da CHP adayı Fikret Albayrak’ın desteklenmesi yönünde ortak bir irade oluştuğunu söyledi.

Akçakoca’da CHP ve İYİ Parti ilçe teşkilatları olarak ortak bir çalışma gurubu kurduklarını söyleyen İYİ Parti Akçakoca ilçe teşkilat başkanı Behçet Alkan Lokum, kontenjan üyeliği ile belediye meclis üyeliklerinin oluşmasında uzlaşı formülleri üzerine çalışma yürütüleceğini söyledi.

 Her iki partinin, CHP Başkan adayı Fikret Albayrak’ın desteklenmesi noktasında uzlaşmasını değerlendiren siyasi gözlemciler, 85 gün sonra yapılacak seçimler öncesinde  psikolojik üstünlüğün Millet İttifakı’na geçtiğini, Akçakoca ilçesinde 11 bin oyu olan Cumhur İttifakı’nın iki partisi AK Parti ile MHP’nin nasıl yol izleyeceğinin seçimin sonucu üzerinde doğrudan etkisi olacağını belirttiler.

MHP,  Okan Yanmaz’ı belediye başkan adayı gösterirken, AK Parti’nin adayının dahi resmi olarak açıklanmaması, Cumhur İttifakı’nın da Okan Yanmaz ismi üzerinde uzlaşma sağlana bileceğini yorumunu yapan gözlemciler, önümüzdeki günleri çok farklı senaryolara gebe olacağını belittiler.