FİKRET ALBAYRAKTAN TERMİNAL AÇIKLAMASI...

FİKRET ALBAYRAKTAN TERMİNAL AÇIKLAMASI...
11.12.2018 - 17:29
2233

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici suskunluğunu korurken, CHP Akçakoca Belediye Başkan Adayı Fikret Albayrak’tan terminalde yaşanan sıkıntı ile ilgili yazılı basın açıklaması…

Bartın Üniversitesi’nde okuyan Anıl Aydın’ın, Akçakoca terminalde yaşadığı sıkıntıyı sosyal medyadan paylaşması ve konun Akçakoca TV’de habere dönüştürülmesiyle başlayan tartışma devam ediyor.

Konun muhataplarından biri olan eski belediye başkanı Fikret Albayrak, olaya açıklık getirerek, 31 mart tarihinde belediye başkanı seçilirse, 30 dakikada bir servis koyacağı sözü verdi.

Albayrak şunları söyledi…

Değerli Hemşehrilerim,

Dün Anıl kardeşimiz ile görüştüm. Anıl kardeşimizin Akçakoca Otogar’ındaki servis eksikliği sebebiyle verdiği demeç; sosyal medyada manipülasyona uğratılarak, Anıl'ı da üzecek şekilde seçim malzemesi olarak kullanılmıştır. Kısaca özetlemek gerekirse:

- Görev aldığımız dönemde var olanı kaldırarak değil, üstüne koyarak, Akçakoca’ya yararlı olacak şekilde geliştirme prensibini benimsedik. Yeni Akçakoca Terminali’miz de bu misyonumuzun sonuçlarından biridir.

- Otobüs servislerini kaldırma yetkisi belediyede değildir, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Trafik komisyonundadır. Trafik komisyonunun ise herhangi bir yasak kararı yoktur.

Fakat bu mağduriyeti gidermek için 31 Mart 2019 tarihinde siz değerli hemşehrilerimizin oylarıyla seçilirsek, 30 dakikada bir kalkmak üzere belediye otobüslerimizi konumlandıracağız. Sorunları büyütmek, amaçsız manipülasyon yaratmak için değil çözüm için, sizin için varız!

ANIL AYDIN NE İSTEMİŞTİ…

Bartın Üniversitesi’nde eğitimine deva eden Anıl Aydın, 7 aralık Cuma gecesi geldiği Akçakoca Şehirlerarası otobüs terminalinde servis ve belediye otobüsü bulamadığı için yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için başkan adaylarına sorular yöneltmişti…

Sayın belediye başkanımız.  Size bir sorum olacak…

 Ben, Bartın’da üniversite öğrencisiyim, 7 Aralık Cuma gecesi,  saat 23.30 da Bartın’dan memleketim olan Akçakoca ya gelmek için otobüse bindim, 8 Aralık saat 02.30 da iniş yaptım Akçakoca terminaline. Terminalde belediye otobüs saatlerini sordum 04.10 da dediler.

 Ben, o saatte, Akçakoca terminalinden çarşıda olan evime nasıl gideceğim ?

1- saat 02.30 dan 04.10 a kadar terminalde bekleyeceğim

2-taksiye binip 35 lira verip eve gitmek

3- O soğukta o saatte sapaktan çarşıya kadar yürüyeceğim

4- O saatte otostop çekeceğim..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • akçakocalı
  akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  kardeşimiz memleketin bir sorununu dile getirmiş kendisi de Akçakocalı bunu siyasi bir tartışma haline getirmek ne kadar doğru ? tamam diyelimki Fikret Başkan hata yapmış 4 buçuk yıldır bu hatadan dönmeyen mevcut belediyenin de kendini biraz sorgulaması gerekmezmi ? amaç şehrimize gelen misafir yada Akçakocalı her kimse sapaktan merkeze ulaşımlarını kolaylaştırmak değil mi ? yapılan her eleştiride suçlu aramak yerine çözüme kavuşturmak için harekete geçmek bu kadar mı zor?

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Yahu bu sistemi koyan zaten sensin, senin yaptığın sistem belediyeye insanlari bindirip parasını almaktı, belediye'ye gelir sağlasın diye, Cüneyt Bey'le siz aynı kafasınız.İnsanlari mağdur eden iki başkansínız. Özeti bu.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız