CÜNEYT YEMENİCİ’DEN BÜYÜK GAF

CÜNEYT YEMENİCİ’DEN BÜYÜK GAF
1.11.2018 - 08:02
2319

 “Başka böyle dürüst ve şeffaf belediye var mı gör “

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum ile devam eden afiş polemiğinde Cüneyt Yemenici şeffaf ve dürüst belediyelik yaptığını bu cümle ile ifade etmiş.

Bu cümle büyük bir hata, hatta  siyasi bir intihardır.

Kendisini dürüst ve şeffaf belediyecilik yapma iddiasını dile getirirken başta yakın çevredeki AKP’li belediye başkanları olmak üzere belediye başkanlarını zan altında bırakmıştır.

Mesela bu haberi okuyan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal olsam:

“Hopp, orada dur bakalım, ne demek istiyorsun, beni dürüst ve şeffaf olmamakla mı suçluyorsun, bildiğin ne varsa çık ortaya söyle” diye efelenirdim.

Hatta hızımı alamaz makam arabasının şoförünü bile beklemeden Cüneyt Yemenici’nin kapısına dayanırdım.

Çünkü siyasi rakiplerim Akçakoca Belediye Başkanı seni dürüst ve şeffaf olmamakla en azından kendisinden daha az dürüst ve şeffaf olmamakla suçladığı dendiğinde verecek bir cevabım olurdu.

Gittim kendisinden hesap sordum ve dilinin sürçtüğünü ve özür dilediğini söylerdim ve özür dilme anını da kameralarla tespit ettirmeyi unutmazdım.

Düzce eski belediye başkanı Ahmet Keleş olsam selamı sabahı keserdim Cüneyt Yemenici ile.

Belediye başkanlığı sırasında Cüneyt Yemenici’nin önünü açan siyasi destekler ve çözümler üreten biri olarak bu cümleyi ahde vefasızlık olarak değerlendirirdim istifaya zorlanmış ve küllerinden yeniden doğmaya çalışan bir siyasetçi olarak.

“Bindiğin lüks otomobili itfaiye aracı olarak ucuza alabilmen benim çözümüm değil miydi diye?” eklerdim, misal verebilmek babından.

Düzce AKP İl Başkanı Hikmet Keskin olsam mahalli seçimler öncesi Akçakoca’nın en kuvvetli aday adayı olduğuna bakmadan partinin disiplin kuruluna sevkini isterdim.

“Benim belediye başkanlarımı kendisinden daha az şeffaf ve dürüst olmak ile suçlamak affedilmez bir disiplin suçudur.” derdim.

AKP’nin mahalli yönetimlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki olsam bu açıklamayla alakalı savunmasını istediğim gibi yeniden belediye başkanı olabilmek aday adaylığını bile kabul etmezdim.

**

Benim gördüğümü rakip partilerin siyasi partililerde görecek ve sonuna kadar kullanacaklardır elbette.

Bugün bu gafın kullanılmaması  adaylar belirlendikten sonra kullanılmayacak  demek değil elbette ki. Belli ki “kulağının üzerine yatmak” deyiminin hakkı veriliyor.

Cüneyt Yemenici kendini öveceğim/cevap vereceğim derken büyük bir gaf yapmıştır.

Rakip siyasi partiler henüz bu gafı kullanmadan çıkıp özür dilemeli ve bir dil sürçmesi filan olduğunu söylemelidir.

 AKP’li belediyelerin dürüst ve şeffaf olmadığı iddiasını bir AKP’li belediye başkanı olarak dillendiren belki de ilk kişi olmuştur.

**

Cüneyt Yemenici özür dilemeyi bilen/seven biri değil sıkı sıkıya takip ettiğim belediye başkanlığı sırasında, haksızlık ya da yanlışlık yaptığını kabul etmeyi kendine yakıştıramadığı için.

Ancak bu gaf öyle özür dilemeden geçiştirilecek bir gaf değildir.

Özür açıklamasını bir an önce yapmalıdır.

Ve bu özür dilemeyi geçirdikten sonra kısa da olsa  bir tatile çıkmalıdır.

Çünkü üzerindeki gerginlik benzeri birçok gafın habercisidir.

Tatil muhakkak ki iyi gelecektir.

Tatile çıkıp üzerindeki bu gerginliği atmazsa uzun bir siyasi tatile çıkması ise kaçınılmaz olabilir.

Ergun Aşçı

Ergun AŞÇI

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (3)

 • şakir
  şakir
  3.04.2021 18:41

  bu nasıl haber ya...

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Başkanın temel sorunlarından biri her lafa girmesi, uzatılan her mikrofona konuşması. Ve asla yanlışları kabul etmemesi. Sürekli bir laf yetiştirme telaşında. Ve adamları işlerini doğru düzgün yapmadığı halde o onları korumak adına yanlışların üzerini örtüyor. Başı daha çok ağrır.

 • ÇUHALILI
  ÇUHALILI
  3.04.2021 18:41

  VER GAZI VER AKÇAKOCA TV

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız