AK PARTİ, 5 İSİM ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI...

AK PARTİ, 5 İSİM ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI...
10.10.2018 - 09:31
4030

 MHP adayı Okan Yanmaz ile CHP adayı Fikret Albayrak’ın karşısına kazanabilecek bir adayla yola çıkmanın hesabını yapan AK Parti’nin, 29 mart 2009 tarihinde yapılan belediye  başkanlığı seçimlerinde yaşadığı yol kazasının bir benzerini  2019 başkanlık seçimlerinde yaşamak istemiyor. Bu nedenle ince eleyip sık dokuyan AK Parti’de 5 isim öne çıkıyor.

AK Parti’de yerel seçim çalışmaları ve aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Akçakoca’da belediye başkanlığı için Eski İGM Başkanı Dursun Çakır, İlçe Başkanı Dergah Akça, mevcut belediye başkanı Cüneyt Yemenici ve Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı Burçin Sarıcan ile son seçimlerde milletvekili aday adayı olan işadamı Esvet Sarıoğlu isimleri ön plana çıkıyor.

AK Parti açısından yerel seçimlerin en zorlu geçeceği ilçelerin başında Akçakoca geliyor. Akçakoca’yı kaybetmek istemeyen AK Parti’nin ilçe de bir çok isimle dirsek temasını sürdürürken 5 isim bir adım önde görünüyor.

Akçakoca’yı kaybetmek istemeyen AK Parti bir yandan  kamuoyu yoklaması ve anket çalışması yaparken önümüzdeki günlerde anket çalışmalarına başka isimlerin de dahil ederek seçmen karşısına en doğru isimle çıkmayı planlıyor.

EN BÜYÜK AVANTAJI TECRÜBESİ

Siyasi tecrübesi ile ön plana çıkan Dursun Çakır, gerek Akçakocalıların gerekse Düzcelilerin yakından tanıdığı bir isim. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren parti saflarında katılan ve İGM Başkanlığı görevinde de bulunan Çakır’ın, aday gösterilmese bile yerel seçim ve sonrasında Akçakoca siyasetinde aktif rol alması ve teşkilata ağabeylik yapması bekleniyor.

AKÇAKOCA’NIN SORUNLARINA HAKİM

Mevcut İlçe Başkanı Dergah Akça’da Akçakoca Belediye Başkan adaylığında ön plana çıkan isimlerden biri. Teşkilatın içinden gelen ve teşkilat desteğini de arkasına alan Akça aynı zamanda Akçakoca’nın sorunlarına da hakim.  Akçakoca Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmesi sürpriz olmaz.

YEMENİCİ DEĞİŞEBİLİR

 Mevcut Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yemenici, başkanlık için doğal aday konumunda. Akçakoca’da yaptığı çalışmalar takdir edilirken diğer bir kesim tarafından ağır eleştirilere uğruyor. Özellikle 15 temmuz şehitler parkının bitmemesi, Kale restorasyon çalışmasının tamamlanması, Arıtma tesisinin açılmaması en önemli  handikapları.  Akçakoca kamuoyunda AK Parti’nin riske girmemek adına Yemenici ile yola devam etmeyeceği konuşuluyor.

SARICAN: TEŞKİLATTA VE SOKAKTA KARŞILIĞI VAR

Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı Burçin Sarıcan’ın da güçlü bir şekilde dillendiriliyor. Ankara ve Ankara siyasetini iyi bilen Sarıcan’ın AK Parti teşkilatları ile de arası oldukça iyi. Halk ta da karşılığı olan bir isim olan Burçin Sarıcan’ın Akçakoca Belediye Başkanlığına aday gösterileceği konuşuluyor.

SARIOĞLU: GENEL MERKEZE ÇAĞIRILDI

AK Parti belediye başkanlığı adayı olabilecek isimlerden biri de Esvet Sarıoğlu, iki dönem milletvekili aday adayı olan Sarıoğlu, aday gösterilmemesine rağmen partisine küsmeden bütün seçim çalışmalarına maddi ve manevi destek verdiği herkes tarafından biliniyor. Gürol Kibar ve Nazmi Çiloğlu döneminde belediye tecrübesi de olan başarılı iş adamının geçtiğimiz günlerde Ankara’ya çağırılarak genel merkez yöneticileri ile bir görüşme yaptığı ise kamuoyuna sızan bilgiler arasında.