AK PARTİ, 5 İSİM ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI...

AK PARTİ, 5 İSİM ÜZERİNE YOĞUNLAŞTI...
10.10.2018 - 09:31
3863

 MHP adayı Okan Yanmaz ile CHP adayı Fikret Albayrak’ın karşısına kazanabilecek bir adayla yola çıkmanın hesabını yapan AK Parti’nin, 29 mart 2009 tarihinde yapılan belediye  başkanlığı seçimlerinde yaşadığı yol kazasının bir benzerini  2019 başkanlık seçimlerinde yaşamak istemiyor. Bu nedenle ince eleyip sık dokuyan AK Parti’de 5 isim öne çıkıyor.

AK Parti’de yerel seçim çalışmaları ve aday belirleme çalışmaları devam ediyor. Akçakoca’da belediye başkanlığı için Eski İGM Başkanı Dursun Çakır, İlçe Başkanı Dergah Akça, mevcut belediye başkanı Cüneyt Yemenici ve Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı Burçin Sarıcan ile son seçimlerde milletvekili aday adayı olan işadamı Esvet Sarıoğlu isimleri ön plana çıkıyor.

AK Parti açısından yerel seçimlerin en zorlu geçeceği ilçelerin başında Akçakoca geliyor. Akçakoca’yı kaybetmek istemeyen AK Parti’nin ilçe de bir çok isimle dirsek temasını sürdürürken 5 isim bir adım önde görünüyor.

Akçakoca’yı kaybetmek istemeyen AK Parti bir yandan  kamuoyu yoklaması ve anket çalışması yaparken önümüzdeki günlerde anket çalışmalarına başka isimlerin de dahil ederek seçmen karşısına en doğru isimle çıkmayı planlıyor.

EN BÜYÜK AVANTAJI TECRÜBESİ

Siyasi tecrübesi ile ön plana çıkan Dursun Çakır, gerek Akçakocalıların gerekse Düzcelilerin yakından tanıdığı bir isim. AK Parti’nin kuruluşundan itibaren parti saflarında katılan ve İGM Başkanlığı görevinde de bulunan Çakır’ın, aday gösterilmese bile yerel seçim ve sonrasında Akçakoca siyasetinde aktif rol alması ve teşkilata ağabeylik yapması bekleniyor.

AKÇAKOCA’NIN SORUNLARINA HAKİM

Mevcut İlçe Başkanı Dergah Akça’da Akçakoca Belediye Başkan adaylığında ön plana çıkan isimlerden biri. Teşkilatın içinden gelen ve teşkilat desteğini de arkasına alan Akça aynı zamanda Akçakoca’nın sorunlarına da hakim.  Akçakoca Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmesi sürpriz olmaz.

YEMENİCİ DEĞİŞEBİLİR

 Mevcut Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yemenici, başkanlık için doğal aday konumunda. Akçakoca’da yaptığı çalışmalar takdir edilirken diğer bir kesim tarafından ağır eleştirilere uğruyor. Özellikle 15 temmuz şehitler parkının bitmemesi, Kale restorasyon çalışmasının tamamlanması, Arıtma tesisinin açılmaması en önemli  handikapları.  Akçakoca kamuoyunda AK Parti’nin riske girmemek adına Yemenici ile yola devam etmeyeceği konuşuluyor.

SARICAN: TEŞKİLATTA VE SOKAKTA KARŞILIĞI VAR

Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün danışmanı Burçin Sarıcan’ın da güçlü bir şekilde dillendiriliyor. Ankara ve Ankara siyasetini iyi bilen Sarıcan’ın AK Parti teşkilatları ile de arası oldukça iyi. Halk ta da karşılığı olan bir isim olan Burçin Sarıcan’ın Akçakoca Belediye Başkanlığına aday gösterileceği konuşuluyor.

SARIOĞLU: GENEL MERKEZE ÇAĞIRILDI

AK Parti belediye başkanlığı adayı olabilecek isimlerden biri de Esvet Sarıoğlu, iki dönem milletvekili aday adayı olan Sarıoğlu, aday gösterilmemesine rağmen partisine küsmeden bütün seçim çalışmalarına maddi ve manevi destek verdiği herkes tarafından biliniyor. Gürol Kibar ve Nazmi Çiloğlu döneminde belediye tecrübesi de olan başarılı iş adamının geçtiğimiz günlerde Ankara’ya çağırılarak genel merkez yöneticileri ile bir görüşme yaptığı ise kamuoyuna sızan bilgiler arasında.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (18)

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca sevdalısı arkadaş haklısın bizimde derdimiz bu Fikret Albayrak zamanında yapılan imar değişikliği ile Akçakoca katlara teslim oldu.İmar değişikliği yaparsın yeni alanlar açarsın yeni açılan alanlara kat izni verirsin.Lakin tüm Akçakocayı etkisi altına alan bir değişiklik olmaz.Basit bir örnek vereyim Başar caddesi Özyuvam sitesi ön bloklar 4 kat ha keza onun karşısındaki serpil başar sitesi ve yanındakiler 4 kat ama sen sonradan yapılanlara 5 kat nasıl verirsin.Böyle estetikmi olur.Mavikent sitesi 5 kat önündeki bloklar 7 kat.Bu imarı aklı olan yapmaz.Şehir düşmanlığı değilde nedir.Bakın Nazmi Çiloğlu zamanında böyle şehirleşme var mıydı.Ha şimdi yapılması gereken tekrar eski sisteme dönüp katları ortadan kaldıracan.Bu uygulamayı yapan başkan ancak Akçakocaya faydalı olur.Böyle yapmakla Müteahhitlerin iştahı kabardı memleket delik deşik oldu.Akçakocaya bu başkanlar en büyük kötülüğü yapmışlardır.Halen daha adları geçiyor.Yazıktır bir şehir daha nasıl yok olur.Merkez cami ve çevresine bakın sayın yemeniciye bu kadar eleştiriler gitti geri adım atmadı lakin kendisi seçim vaadinde Akçakocaya bir çivi çaksam halka soracam dedi duyan var mı yok ha yandaşlar duymuştur.Bu nedenle ben bu memlekette yaşayan bir kişi olarak seçim vaadinde bu değişikliği yapmayacak adaylara kesinlikle oy vermem isterse babamın oğlu olsun Akçakoca zaten osunla busunla bitme noktasına geldi.Zaten gelecek başkan hiçbir vaadde bulunamaz bu krizde sadece otursun Akçakocayı betona teslim etmesin ağaç diksin çimen eksin çiçek diksin yeter .Bi bakın bakalım bu dönemde ne kadar betoncu olmuş.Nereyi kazsak diye bakıyorlar.Parti marti zaten bitti.Yaşadıklarımız ortada.Artık kimsenin aklımızla dalga geçmesine izin vermemeliyiz.

 • Müteahhit Başkan
  Müteahhit Başkan
  3.04.2021 18:41

  Müteahhit inşaatçıdan belediye başkanı olmaz olmuyor olduğu nerede görülmüş. Burçin bey kime lafını geçirebilecek bu Akcakocanin kodomanlari onu parmağında oynatır. Haberi bile olmaz. Dursun beyin kazanamayacagini herkez bilir zaten. Bu listede olanlardan en akılcı yine Cüneyt bey. Başka kim olur onuda genel merkez bulacak.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Cüneyt tetikçileri müteahhitlere saldırıyor,kardeşim sanki diğerlerı müteahhit değilmi adayların bu kadar korkmayın cüneytciler o arkadaslar eczacıdan daha ıyı yapar demekten bu kadar korkmayın kaldıkı o beğenmediğniz arkadaslar değilmi cüneyti destekleyen bıraz daha saygı

 • Ak partili
  Ak partili
  3.04.2021 18:41

  Onla olmaz bunla olmaz,kimle olursa onu söyleyın yandaş olarak değil düzgün adil yorumlar yapın lütfen burda yazdıklarınıza göre adaylar belirlenmiycek bu kesin,ayrıca müteahhit olmak kaka ise onlardan aday olursa oy vermiyceksenşz karşımızdaki aday olanlar ormancımı peyzajcımı hepsi inşaatcı yapmayın be kardeşim Akçakocada her ne yapılacaksa ilk akla gelen isimler müteahhitler değilmi?bu isimlerden bazılarıda yukarıda adı gecenler insanlara haksızlık etmeyin cesareti olan çıksın aday olsun burda sallamak kolay bu işler para harcayarak oluyor bunuda unutmayın bir adayın harcayacağı yada gecen seçimde harcadığı rakamlar ürkütücü bu hesaplae iyi yapılmalı herkese saygılar sunuyorum Ak parti işini bilir gereken neyse o olur sıkıntı etmeyin kimse boş hayaller kurmasın inadına yıne Akparti kimle olursa olsun arkasındayız

 • Beşir
  Beşir
  3.04.2021 18:41

  Anlamadığım zaten bunlar Akcakoca da şimdiye kadar siz sahibi oldular değişik ne yapacaklar acaba şimdiye kadar bu beşibiryerdeler neden yapmadılar. Bumudur siyaset

 • ads
  ads
  3.04.2021 18:41

  cüneyti sevmiyor başarılı bulmuyoruz ama diğer 4 isiminde ondan daha iyi değil çok daha kötü olduğunu düşünüyoruz hele müteahhit aday hiç istemiyoruz zaten betonkent olan şehir daha da beter olmasın

 • esentepe
  esentepe
  3.04.2021 18:41

  artık şahıslar partiler değil memleketimiz kazansın Akçakoca kazansın sürekli vakit kaybediyoruz geleceğimiz elden kayıp gidiyor farkında değiliz 40 sene önce özellikle yabancı turistlerin hınca hınç doldurduğu ilçemiz şu an turizm anlamında ne hale gelmiş bir bakın bırakın A parti B parti Burçin Cüneyt kavgasını gerçekten memleketine sevdalı halkına ve geleceğin çocuklarına yaşanabilecek bir Akçakoca bırakmaya ant içmiş biri çıksın artık Akçakoca artık kaybetmesin...

 • Akçakoca sevdalısı
  Akçakoca sevdalısı
  3.04.2021 18:41

  Akçakoca Akparti adayı olmak isteyen herkes aday adayı olabılır burda bır sıkıntı yok,önemli olan bu seçimi okan yanmaz ve fikret albayrak a karşı alabılecek yıpranmamış bır isimle yola devam edebılmektir.Mevcut başkan Cüneyt Yemenici aday adayı ise burda adı geçen arkadaşlardan hangileri siyasi etik olarak aday adayı olacaktır buda ayrı bır tartışma konusu ,Ak parti güçlü bir parti akçakoca da seçimi alabilecek karşısındakı adayların oylarını bölüp parçalıyacak bırı ile yoluna devam edecektir.Bu arada vayandaş isimli arkadaşa bır sözüm olacak yalnış anlamaz umarım,kim Başkan secilirse seçilsin vatandaşa ait imar parseli olan her yere inşaat yapılmaya devam edilecektir. bu kaçınılmaz ve engellenemez bunu engellıyecek bır kanun yok .saygılarımla

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Bu 5 isimden birinin geldiğinde Akçakocada ne değişecek.Akçakoca halkı bunlardan ne fayda görecek.Akçakoca yine korkunç bir şekilde betonlaşmaya devam edecek.Akçakoca müteahhitlere teslim olmuş

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  okan yanmazın ve fikret albayrağın zikretmiş olduğunuz partilerden aday gösterileceğini nerden biliyorsunuz işiniz gücünüz algı oluşturmak bildiğiniz birşeyde yok insanlara yön vermeyi bırakın bu millet nereye oy vereceğini çok iyi biliyor

 • FAVORİ DURSUN ÇAKIR
  FAVORİ DURSUN ÇAKIR
  3.04.2021 18:41

  ADAY OLMALI

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  hepsi birbirinin aynı, madem öyle yemenici ile devam edin en azından ona alıştırdınız.

 • işimiz zor
  işimiz zor
  3.04.2021 18:41

  Yukardakilerden sadece Esvet Sarıoğlu kendi cebinden ana okulu yaptırdı. Yani hayırsever bir vatandaş. Diğerleri için aynısını söylemek zor. Hangi parti olursa olsun adayların veya aday adaylarının çoğu müteahhit ve hepsinin tuzu kuru.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Bu şahıslarla yola devam etmek Akçakoca için AKP açısından kayıp demektir

 • Lazoğli
  Lazoğli
  3.04.2021 18:41

  Memlekette başka isim kalmadi ya dön dolaş 5 isma yoğunlaş. Bu millet i aptal yerine koyun.

 • amaç halka hizmet mi, kendilerine hizmet mi?
  amaç halka hizmet mi, kendilerine hizmet mi?
  3.04.2021 18:41

  hepsi akçakoca'nın sorunlarına hakim ama çözüm için kılını kıpırdatmayanlardan. fındık için bir söz söyleme zahmetine bile katlanmadı hiçbiri. hepsi kendi menfaatleri için adaylar.

 • ali kemal
  ali kemal
  3.04.2021 18:41

  şunların içinde yine en iyisi , kerhen de olsa cüneyt tir...ötekilerin ise seçim kazanma şansları sıfırdır...bir akçakocalı olarak bu kadarcık şeyi de bilelim artık...diğerleri sadece vitrin süsü ne seçim kazanabilir ve nede iş yapabilebilirler...anca poz verirler...

 • çay bardağı
  çay bardağı
  3.04.2021 18:41

  zor diye birşey yoktur.imkansız desek yeridir.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız