EROL SOLAK, CHP’NİN TEK ŞANSI MI? (1)

 EROL SOLAK, CHP’NİN TEK ŞANSI MI? (1)
26.07.2018 - 14:22
2807

 Belediye başkanlığı seçimlerine 8 ay kaldı.

Seçimden 2 ay önce adayların belli olacağını varsayarsak aday belirleme çalışmaları için 6 aylık bir süre var.

Yani belediye başkanlığı adaylığı için kulisler önümüzdeki günlerde özellikle fındık hasadından sonra bir hayli hızlanacaktır.

Ancak Akçakoca kulisleri hızlanmak için fındık hasadını bile beklemedi.

Kulislere düşen haber Erol Solak’ın CHP’nin adayı olduğu ancak CHP’nin seçkinlerini/seçkincilerini küstürmemek için adaylığının açıklanmadığı yönündeydi.

Kulislerden çıkan ve hızla kabul gören yorumda:

“CHP’nin Akçakoca’da belediye başkanlığı kazanabilmesi için tek şansı Erol Solak’tır.” şeklindeydi

Ortalıkta CHP’nin bugün itibarıyla belediye başkanı adayı olarak gezen diğer adaylarına bakıldığında bu tespitin doğruluk payı vardır.

Erol Solak’ın CHP adaylığının gerçekleşmesi mevzusundaki handikaplarına bakalım öncelikle.

1)Erol Solak afişe bir Atatürkçü değildir. CHP’nin sosyal medyadaki birçok üyesi gibi her an her dakika Atatürk fotoğrafları paylaşmak bunu herkesin özellikle de CHP’lilerin gözüne sokmak eğiliminde değildir.

Ancak aday gösterilmesi ya da adaylığı kabul etmesi halinde seçim süreci boyunda istenen düzeyde olmasa bile bu eksikliklerini kapatacaktır.

2)Betonlaşmanın öncülüğünü yapmış olmak gibi bir misyonu vardır. Her ne kadar bunu Akçakocaspor için yaptığını söylüyor olsa da betonlaşmanın öncülüğünü yapmış olması gerçeğini değiştirmez.

Çocuklarının bu öncülüğün peşinden beton iş aleminde olması da bu handikabı biraz daha büyütmektedir.

Ancak bu handikabı seçmen CHP’liler nezdindedir. Yoksa Akçakoca CHP yöneticilerinin betonlaşma mevzusunda aykırı bir görüş açıklamadıkları bilindiğinden yöneticiler bazında bu sorun teşkil etmez diyebiliriz.

3)Kritik mevzularda elini taşın altına beklendiği kadar koymamıştır. Fındık tarımı mevzusunda yeni yapılanmalar için belki de Akçakoca’da en büyük potansiyele sahip olmasına rağmen elini taşın altına koymamıştır.

Ancak bu handikabın CHP’li yöneticiler için mesele edileceğini sanmam netice de onlarda taşın altına elini koymuyorlar.

Akçakoca CHP yöneticileri Ali Haydar Gören açıklamalarına göre tavır gösteriyorlar, Ali Haydar Gören’de Cüneyt Zapsu’nun.

4) Erol Solak’ın sosyal medyadaki etkinliği son derece sınırlıdır. Sosyal medya da yer alır ancak başka hesaplar üzerinden.

Bunun sebebinin bir sosyal medya hesabı olduğunda fikir beyan etme mecburiyetinden kurtulabilmek için olduğunu var sayabiliriz.

Ancak kendi sosyal medya hesabı olmayan bir başkan adayının günümüzde başarılı olma şansı azdır.

5) Kimsenin inkâr etmediği siyasi gücünü tüm partilere eşit mesafede durarak kullanmaya çalışması adaylık sürecinde büyük bir kararsızlık içerisinde kalmasına ve aday olamamasına sebep olmaktadır. Bu seçim sürecinde de böyle bir kararsızlık yaşaması muhtemeldir.

Eğer gerçekten CHP adayı olmayı düşünüyorsa bu eşit mesafeli duruşu CHP adayı olup olmamasında en büyük handikabı olacaktır.

6) Her partiye eşit mesafede durma hesaplaması sebebinden olsa gerek oğlunun AKP ilçe yönetimindeki daimî(!) üyeliğinin sürüyor olması da CHP adaylığı için büyük handikaplarından biridir.

Bu handikapların dışında başka handikaplar da ilave edilebilir elbette ki, ancak bu yazının çerçevesi çerçevesinde olanlar benim açımdan bunlar.

Bu yazı devam edecek, devam da Erol Solak’ın CHP adayı olmasının avantajları değerlendirilecektir.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (17)

 • vatandaş
  vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Ya işte siyaset böyle bişey halk şimdi şimdi anlamaya başladı Nazmi Çiloğlunun kıymetini gerçekten bu Akçakocaya kötülük yapmayan etrafında birtakım insanları palazlandırmayan adamdı memleketi betona teslim etmedi allah razı olsun ama sonrasında fikret albayrak ve davamı memleketi bitirdiler ben bir akçakocalı olarak hakkımı helal etmiyorum bi memlekete bu kadar kötülük yapılmaz memleket bu kadar her yönüyle birileri para kazanacak diye talan ettirilmez allah bunların iki yakasını bir araya getirmesin

 • hasan çakır
  hasan çakır
  3.04.2021 18:41

  ekmek dağıtım arabasında şoförlük yapan birisi, bir anda memleketin en zengini olmuş...yetmemiş daha da zengin olacakmış...helalinden çalışmış yapmış...bravo...şoför olarak çalışan en zengin olmuş...patron olan ise bir türlü köşeyi dönememiş...hayret bir durum...yorumu size kalsın...

 • ali kemal
  ali kemal
  3.04.2021 18:41

  ailelerin içinde farklı görüşte olanlar olurmuş ta...babası ayrı partide, oğlu ayrı partide olurmuş ta...mütayitlik yaparmış ta...ne varmış bunda...yav he he !!! biz de yedik !!!niye faklı siyasi kulvarlarda kalıyorlar...açık ve net....kim kazanırsa ondan yana olmak ve rantiyeciliğe devam etmek için...akçakoca gibi küçük yerlerin kaderi budur....halkı da böyle küçük düşünür işte....sürt ey halkım...sen buna dünden razısın...

 • hakkı yılmaz
  hakkı yılmaz
  3.04.2021 18:41

  akçakocalı rumuzuyla yazan...erol solak yıllardır bu işin içindeymiş !!!lafa bak....bu kafaya laf anlatamazsın....beyinleri kısa devre yapmış....boşuna çene yormaya bile değmez...alan memnun, veren memnunsa,ne haliniz varsa görün!!!

 • hakkı yılmaz
  hakkı yılmaz
  3.04.2021 18:41

  özellikle yerel siyasette öne çıkan şudur arkadaşlar: halk, belediye başkan adayı hırsız olmuş, ahlaksızmış,kendi cebini dolduruyormuş buna bakmıyor....akrabası olsun, yakını olsun,köylüsü olsun,komşusu olsun veya hemşehrisi olsun da, isterse üçkağıtçı olsun farketmez...ona çok rahatça oy veriyor...sonra ortaya çıkan olumsuzluklara karşı zırlamalar ise hikaye...halk kendini değiştirmedikçe, belediye başkanları da böyle olur....gerçek budur...adama değer verseydi akçakoca halkı, NAZMİ ÇİLOĞLU ebediyen başkan olarak kalırdı....solak mış, yanmaz mış, yemeneci ymiş,albayrak mış, geçin kardeşim geçin....biz kimin ne mal olduğunu biliyoruz...ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz...boşuna konuşuyoruz....değişen birşey olmayacak...bir yiyici gidecek, diğeri gelecek...akçakoca halkından da bu kafayla bir halt olmaz!!!anlayan anladı !!!

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Erol solak betona hizmet eder betona hizmet edecek başkan istemiyoruz bu kadar net oğlu kendi yakını inşaatcı olmayacak

 • akçakoca chp bunuda başarır
  akçakoca chp bunuda başarır
  3.04.2021 18:41

  bu sorgulamalardan sonra . beyefendiyi CHP nin adayı olarak görmeyi şahsen çok isterim.Yerinde bir kazanım olur.

 • olağan potansiyel
  olağan potansiyel
  3.04.2021 18:41

  ne zamana kadar ? başkan adayı gösterilene kadar . peki ya , bu kadar HİZMET leri geçmiş biri. Neden , aday gösterilmez. Bir de bunu değerlendirseniz. ESAS mevzu burada . anlayamadık gitti. bir aydınlatsanız hani.

 • para zit
  para zit
  3.04.2021 18:41

  bey fendinin en büyük özelliği havayı iyi koklar.dediğiniz gibi eşit mesafede durur.herkese mavi boncuk dağıtır.aldığı kokuyla , son düzlükte kazanacak olanın tarafına yatar.sonra ben destekledim de kazandı der. E haliyle mükafatını da 5 yıl fazlası ile alır. Sonra mevcudun altını kazır. yenisinden bir 5 yıl daha mükafatını alır.bu böyle devam eder durur.

 • Ak pattili
  Ak pattili
  3.04.2021 18:41

  Bu saatten sonra Erol SOLAK tan birşey olmaz. CHP den cacık bile olmaz. Kendini zorlama Sayın AŞÇI. Sen ancak pişmiş aşa su katma derdindesin. Senin misyonun bu kadar.

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Erol solak betona hizmet eder betona hizmet edecek başkan istemiyoruz bu kadar net oğlu kendi yakını inşaatcı olmayacak

 • SAYIN AŞÇI İLK DEFA KATILIYORUM
  SAYIN AŞÇI İLK DEFA KATILIYORUM
  3.04.2021 18:41

  " Ancak kendi sosyal medya hesabı olmayan bir başkan adayının günümüzde başarılı olma şansı azdır." BU ÇOK DOĞRU... ÖZELLİKLE OLURSA AK PARTİ OLMAZSA MHP DİYEN DİĞER ADAYLAR İÇİN DE GEÇERLİDİR...DUYURULUR....

 • .
  .
  3.04.2021 18:41

  Az yediler yaa biraz daha yesinler. Bir daha Nazmi ÇİLOĞLU gibi biri gelmez bu memlekete. Hali hazırdakiler dahi al birini vur ötekine. İşleri güçleri ceplerini ve yakınlarını beslemek. Akçakoca ye ve garibana kimse baktığı yok.

 • osman akar
  osman akar
  3.04.2021 18:41

  solak, yanmaz ...bunlar dava adamı olmadıkları için, hangi partiden aday gösterilseler hemen kabul ederler...akçakocalı hala bunların ne mal olduğunu öğrenemediyse yapacak birşey yok...dertleri hizmet falan değil....cukka!!!anladınız siz onu !!!derdi cukka olmayan bir adam vardı, o da nazmi çiloğlu idi...ama akçakoca ya fazla geldi adam...seçmedi akçakoca halkı...şimdi ağla akçakoca...neticede ahbap-çavuş ilişkisi devam eder...dürüst adamlara akçakoca yol vermez...onun için boşuna çene yormaya da gerek yok...duyarsız halka, duyarsız başkan, böyle devam eder..

 • hasan çakal
  hasan çakal
  3.04.2021 18:41

  gerçeğin peşindemisiniz dostlar...o zaman buyrun okuyun: direk damardan gireyim..küçük yerlerde işler nasıl olur!!! sadece 1-2 örnek yeterli olacaktır... şimdi solak, çakır ve yanmaz sülalelerini ele alalım...kimse kimseyi kandırmasın...şüphesiz her ailenin içinde farklı görüşte insanlar olabilir...bu normal kabul edilebilir...fakat akçakoca gibi küçük yerlerde, kazın ayağı öyle değildir...bu ailelerin farklı partilere dağılmasının temel nedeni, hangisi iktidar olursa oradan işini yürütmektir...birbirimizi kandırmayalım...erol un oluru olmadan, oğlu başka partide kendi başka partide olamaz...keza çakırlar da aynı...ülkücü davayla hiç alakası olmayan yanmaz ın, mhp ile işi ne olur...halka hizmet mi...ya yemeyin bizi !!kim iktidar veya başkan olursa işlerinin aksamaması için bir taktiktir bunlar....niçin bu milleti kandırıyorsunuz..Sizin Allah tan korkunuz yok mu.....şahsi ikballeriniz, akçakoca dan veya akçakoca halkından daha mı önemli...maalesef öyle olduğu anlaşılıyor...kimse de açıkça çıkıp bunu söyleyemiyor...ben söyledim işte...inşallah yorumum yayınlanır...saygılar....

 • Akçakocalı
  Akçakocalı
  3.04.2021 18:41

  Erol solak yıllardır bu işin içinde ilgili bir adam, yok bi oğlu inşaat yapıyo yok diğeri ak partide bu işleri geçin özgür bir ülkeysek ailelerin icinde de farklı görüsler olabilir bu cok normal. Herkesin fikrine saygım var ama azcık geçmişe göz gezdirin gelin burda yorum yapın!

 • Ad Soyad Giriniz...
  Ad Soyad Giriniz...
  3.04.2021 18:41

  Sayın Hakkı Yılmaz hemşerim çok doğru bir tespit

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız