KESKİN... İTİRAZLAR BİR KAÇ GÜN İÇİNDE NETİCELENECEK

KESKİN... İTİRAZLAR BİR KAÇ GÜN İÇİNDE NETİCELENECEK
27.06.2018 - 18:18
2276

Pazar günü yapılan seçimlerde 1 milletvekilini Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP'ye kaptıran AK Parti'de devam eden suskunluk sona eriyor...

MHP'nin kazandığı bir milletvekilliğine itiraz edilmesinin ardından başlayan ve kamuoyuna yapılan tek taraflı beyanatlarla oluşan yanlış alğının önüne geçmek ve yaşanan seçim sürecini değerlendirmek için, AK Parti Düzce il başkanı Hikmet Keskin, basın toplantısı düzenledi...

 AK Parti İl başkanı Hikmet Keskin, Pazar günü yapılan seçim sonrası ilk kez basın karşısına geçti. Kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir evinde dinlenen Keskin, Düzceli seçmenin sandığa yansıttığı iradeye saygılı olduklarını söyledi.

Seçim kurullarına yapılan itirazları da değerlendiren Başkan Keskin, 3-4 gündür yaşanan itiraz sürecini İl başkanlığı tarafından yapılan itiraz olmadığını ve genel merkezden gelen seçim işleri hukukçuları tarafından yürütüldüğünü söyledi.

Konuşmasında Pazar günü yapılan seçimlere değinen Başkan Keskin,  sandıktan çıkan mesajı anladıklarını ve önümüzdeki günlerde bu konuyla alakalı çalışma yaparak sonuçlarını kamuoyu  ile paylaşacaklarını söyledi. Rahatsızlığı nedeniyle ancak bugün basının karşısına geçebiildiğini söyleyen Keskin, Seçimleri kazananın Cumhur İttifakı olduğunu ve çıkan milletvekillikleri için AK Parti - MHP ayrımı yapmadıklarını söyledi.

Düzce’de il başkanı olduğu günden beri bütün partilerle sürdürdüğü kardeşlik ortamının devamından yana olduğunu söyleyen Keskin, Biz iktidar partisi olarak hep iyi ilişkilerden yanayız dedi. Aramıza fitne fesat sokmadan yola devam etmek istiyoruz.

Yüzde 15 lik fark ne diyorsunuz…

Yaptığı kısa açıklamanın ardından gazetecilerin sorula cevap veren Keskin, Yüzce 10 civarında oy kaybı sorusuna, oyların Cumhur İttifakı partileri arasında geçişkenlik yaptığı söyledi. Referandumda oy geçişleri oldu diyen İl başkanı Hikmet Keskin,

 Vatandaşlarımız ittifaktan dolayı  diğer seçim ortağımıza MHP’ye oy geçişi yaptı. Bu doğaldır. Sonuçta kazanan Cumhuriyet İttifakı olmuştur. Yetkili kurullarımızda bu konuyu enine boyuna değerlendireceğiz dedi.

 Genel Merkezden size ve  Keşir’e yönelik tepki oldu mu?

Bir gazetecinin genel merkezden İstifanız istendi mi, Ayşe Keşir’e tepki gösterildi mi sorularına cevap veren Keskin;  Bu makamlar geçicidir. Vakti geldiğiniz nöbeti başka arkadaşlarımıza devredeceğiz. Ancak  bu konuda çıkan haberlerin tamamı asılsız ve bir merkezden servis edilen haberlerdir.

İtiraz geri çekildi mi

Pazartesi gününden itibaren seçim kurullarına yapılan itirazların AK Parti il başkanlığı ile alakası olmadığını söyleyen Keskin,  AK Parti genel merkez SKM  başkanlığı tarafından yapılan yönlendirme ile  itiraz edilmiştir.” Dedi.

İtirazların  il başkanlığı tasarrufunda olamdığını söyleyen Keskin, MHP’nin de CHP’nin de hukukçuları burada konuyu takip ediyorlar.

Bugün için hiçbir şey söyleyemiyoruz birkaç güne içinde sorunun çözüleceğine inanıyorum dedi.