AK Parti MHP’yi her geçen gün eritiyor

 AK Parti MHP’yi her geçen gün eritiyor
31.05.2018 - 20:01
1946

24 Haziran seçimleriyle ilgili KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır yapılan anketlerde "MHP'nin oyu yüzde 5, İYİ Parti'nin oyu yüzde 13" dedi.

 24 Haziran seçimlerine ilişkin anketçilerin çalışmaları devam ediyor. Oran vermenin zor olduğu 24 Haziran seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP ve İYİ Parti'nin oylarına ilişkin çarpıcı bir açıklamada bulundu.

"MHP AK Parti’ye yakın durarak eriyor"

Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulunan KONDA Genel müdürü Bekir Ağırdır, milliyetçilerin bağımsızlaşabilmelerinin önemli olduğunu dikkat çekerek, "Milliyetçiliği temsil iddiasındaki partiler, yeni bir milliyetçilik tarifiyle bir çıkış yaratamadıkça ya AK Parti tarafından ya da seküler alanda giderek eriyecekler. Şimdi MHP, AK Parti'ye yakın durarak bir taraftan onun içinde eriyor. Milliyetçilerin sadece iktidardan değil, devletten de bağımsızlaşabilmeleri lazım. Ama milliyetçi aydınlar arasında böyle bir tartışma yok sanıyorum" dedi.

"MHP yüzde 5, İYİ Parti yüzde 13"

İYİ Parti'nin MHP'nin oylarını bölüp bölmeyeceği sorusuna da yanıt veren Ağırdır, "MHP yüzde 5 civarında, İYİ Parti de yüzde 12-13 civarında olacak gibi duruyor. Memnuniyetsizlerin artışıyla bu oran etkilenir" dedi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız