AK Parti’de adaylık süreci böyle işleyecek

AK Parti’de adaylık süreci böyle işleyecek
25.04.2018 - 13:22
1235

 AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde milletvekilliği aday adaylığı başvurusu için bilgilendirme toplantısı yaptı.  Hikmet Keskin toplantıda, emayül yoklamaları 2-3-4 Mayıs tarihlerinde yapılacağını söyledi.

AKP İl Başkanı Hikmet Keskin, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde milletvekilliği aday adaylığı başvurusu için bilgilendirme toplantısı yaptı. İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısında istifa etmesi gereken kişiler için son tarihin 26 Nisan Çarşamba olduğunu söyleyerek, “AK Parti’de milletvekilliği başvuruları 24 Nisan Salı tarihi itibariyle başladı. Pazar günü saat 24.00’e kadar aday adayı başvurusunu genel merkez ve ilde komisyonumuz ile alacağız. Milletvekili adaylık başvurusunun doğrudan genel merkezdeki ilgili birime veya il başkanlıklarına teslim edebilir. Başvuru için erkek aday adaylarından 6 bin TL, kadın ve 18-25 yaş arasındaki aday adaylardan 3 bin TL, engelli adaylardan bin TL özel aidat alınmasına ve bu konularda da MYK’nın yetkili kılınmasına karar verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Keskin,  “AK Parti’den milletvekili aday adayı olmak isteyenler için İstifası zorunlu olan kişiler ve kamuda çalışan kişilerin Perşembe akşam saat 17:00’ye kadar vermeleri gerekiyor ” diye konuştu.

AK Parti’de temayül yoklamalarının 2-3-4 Mayıs tarihlerinde olacağını belirten Keskin, takvimin bugün yarın belli olacağını söyledi.