KESKİN ADAYLIK İÇİN GENEL MERKEZİ İŞARET ETTİ

KESKİN ADAYLIK İÇİN GENEL MERKEZİ İŞARET ETTİ
24.04.2018 - 12:42
1214

 Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın genel seçimlerin 24 Haziran 2018’e alındığının açıklanmasının ardından, dini vazifesini yerine getirmek üzere gittiği Umre dönüşünde yerel ve ulusal medya temsilcilerinin karşısına çıktı.

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, milletvekili adaylığı için “ talebimiz yok genel merkezin tasarrufudur” dedi, il başkanı ve milletvekili olmak isteyenlere, “ Buraları farklı niyetlerle kullanmayacaksanız gelin yapın” şeklinde çağrıda bulundu.

Ak Parti İl İl Başkanı Hikmet Keskin düzenlediği basın toplantısında erken seçimi ve teşkilatın çalışmalarını değerlendirdi. Her söyleminde dile getirdiği gibi teşkilatlarının seçime hazır olduğunu söyleyen Keskin, yine en yüksek oy oranıyla Ak pati ve Düzce’ye yakışır sonuçla seçimi bitireceklerini belirtti.

MHP ile oluşturulan Milli Mutabakat gereği birlik beraberlik içerisinde , ülkenin geleceği için gayret göstereceklerini dile getiren Keskin, CHP’den 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesini, “ Türk Milleti bu tür transferleri hiçbir zaman hoş görmemiştir” şeklinde nitelendirirken, böyle vakaların bu ülkeye fayda vermediğini belirtti.

AK PARTİ VE MHP TARAFINI BELLİ ETMİŞTİR

Keskin, “ Önemli olan milletin geleceği, devletin bekasıdır. Bu beka mücadelesinde herkes tarafını belli edecektir. Ak Parti ve MHP tarafını belli etmiştir. Başkaları da tarafını belli etmiştir. Bizim milletimiz feraset sahibidir, bunu değerlendirecektir. 24 Haziran’da gereken cevabı verecektir. Siyaset ülke ve millet menfaatleri üzerine yapılır.” Dedi.

Ak Parti’nin içinde zaman zaman aykırı sesler çıkartan ve partinin kimliğini zedeleyenleri ihraç ettiklerini söyleyen Keskin, seçim çalışmalarını da anlattı, bu seçimde hedeflerinin yüzde 81 olduğunu belirtti.

Keskin, milletvekilliğine aday olup olamayacağı yönünde bir soruyu cevaplarken, “ İl Başkanı istedim oldum, bu saatten sonra bir yere aday olmamız söz konusu değildir” dedi..

GENEL MERKEZİN TAKDİRİNDE

Adaylığının Genel Merkez ve Cumhurbaşkanının takdirinde olduğunu söyleyen Keskin, “ Biz talip olmayız, biz gösterilen yere aday oluruz. Biz kendimizi ifade etmek durumunda değiliz. İl Başkanlığı meşakkatli bir görev, herkes il başkanlığı yapmak istesin, milletvekilliği yapmak istesin. Hizmet mantığıyla yapılacaksa, buraları farklı niyetlerle kullanılmayacaksa gelsinler yapsınlar, Allah rızası için gerçekten hizmet edilecek bir görevdir.” Şeklinde konuştu.

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILACAK

Keskin aday belirlemedeki kriterleri açıklarken, temayül yoklamaları, Ak Parti kimliğine uymak gibi kriterlere bakıldığını dile getirdi. İl teşkilatlarının da tasarrufu ile birliktelik için Düzce için hizmet edecek ekip oluşturulacağının altını çizdi.