MUHALEFETİN SEFALETİ...

MUHALEFETİN SEFALETİ...
20.03.2018 - 12:09
2762

 Akçakoca’da etkili muhalefet sorunu  iyice gün yüzüne çıktı.

MHP destekli  AK Parti iktidarı tarihinin en rahat günlerini yaşarken, CHP, Saadet  ve İYİ partinin yapacağı muhalefete bel bağlayanlar tam bir hayal kırıklığı yaşıyor…

Ocak ayında 80 civarında işçi Ümran Boru’da sokağa bırakıldığında sessiz kalan muhalefet, Akçakoca’ya bağlı 14 köyde mahkeme yolu ile tapuları elinden alınan yüzlerce mağdur köylünün yaşadığı sıkıntıyı sadece seyrediyor.

Yapılan hizmetleri sadece eleştirmekle muhalefet olunmayacağını anlamayan bir türlü anlamak istemeyen muhalefetin, yapılan ya da yapılamayan hizmetleri takip etmesi, doğruları yanlışları belirlemesi, çözüm önerileri sunması gerekirken, Akçakoca şehir merkezi ile   köylerdeki sıkıntıları dile getirecekleri yerde, ulusal gündemi takip ediyor.

Ecevit şapkası ve Ecevit mavisi gömleği ile  köy çalışmalarına ağırlık veren Ömer Başar başkanlığındaki  CHP'de yerel konularda ses soluk kesilirken,

Mustafa Özensel başkanlığındaki MHP ise,  AK Parti ile MHP arasında yapılan ittifak görüşmeleri nedeniyle “yerel konularda hızla AK Parti’nin yedek lastiği konumuna  sürüklendi.

Mustafa Zorlu Başkanlığındaki Saadet Partisi daha çok ulusal konularda genel merkezin gündemini takip ederken, yeni kurulan İYİ Parti'nin ise henüz Akçakoca’ya  hakim bir görüntü sergilemediği gibi hiçbir yerel sorunun çözümü için elini taşın altına koymuş değil.

Muhalefet partilerinin sergilediği bu tutum, iktidar partisine Akçakoca’da tarihinin en rahat günlerini yaşatırken, kamuoyuna Akçakoca’nın  hiçbir eksiği olmadığı, tüm sorunların çözüldüğü, vatandaşın hiçbir sıkıntısının kalmadığı bir şehir imajının verilmesini sağlıyor.

11 ay sonra yapılacak belediye başkanlığı seçimlerine bel bağlayan CHP, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi’nin,  AK Parti’nin Akçakoca’da eksik kalan  hizmetlerini ne diye ve nasıl eleştirerek oy isteyeceği  merak ediyor..

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Akçakoca TV (www.akcakocatv.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (5)

 • Attila Ataç
  Attila Ataç
  3.04.2021 18:41

  Bence sorunlarını Ak Partiye anlatsınlar... Hemen çözerler....Muhalefet ne yapabilir ki?

 • Emin Ali Yılmaz
  Emin Ali Yılmaz
  3.04.2021 18:41

  Peki sizin önce hükümeti ve devleti eleştirmeniz gerekmiyor mu? Dün verdiğin tapuyu bugün nasıl hükümsüz sayarsın diye, veya o işçiler işten atılınca nerede bu devlet , nerede bu hükümet diye isyan ettiniz mi de şimdi muhalefete yüklenşyorsunuz... Lütfen önce bir iğneyi kendimize batırın sonra çuvaldızı muhalefete...

 • Vatandaş
  Vatandaş
  3.04.2021 18:41

  Eeeeee muhalefet olmayınca meydan AKP ye kalıyor sen yanlış yapılan işleri eksiklikleri hoş olmayan durumları vatandaşın arasına karışarak kamuoyu araştırması yapıp gündeme getirecen ki doğrular yapılsın yoksa ne şiş yansın ne kebap dersen boşuna o koltuğu işgal etmiş olursun sadece adın olur

 • Attila Ataç
  Attila Ataç
  3.04.2021 18:41

  Bence sorunlarını Ak Partiye anlatsınlar... Hemen çözerler....Muhalefet ne yapabilir ki?

 • Cumhur
  Cumhur
  3.04.2021 18:41

  Suçlu iktidar değil, Suçlu Demokrasiyi ihlal edenler değil, Suçlu dün söylediği sözleri , tükürdüğünü yalayanlar değil, Muhalefet öylemi ! İnsaf, İnsaf, İnsaf..... Siz bunu basın mensubu olarak dile getirip manşet yapıyorsanız AKP güdümünde bir basınsınız demektir. Muhtarların kontrolü ve yönlendirmesi AKP'nin suyunda, Fındık için mücadele eden muhalefet, Köy yollarının yapılması, Çamur akan Akçakoca suları için mücadele veren Muhalefet, Sapaktan Kocaaliye kadar yollar kıvrım kıvrım dile getiren mücadele veren muhalefet, Ortanca, Kepenç, Göktepe, Arabacı köylerinin yollarının üst geçit yapılması için mücadele veren muhalefet, Köylünün sularını ve elektriklerini kesen kullanan arızasına ve az gelmesine sebep olan Kümes, Ahır ve benzeri kuruluşlara izin veren su veren, elektrik veren köylüyü mağdur eden iktidar ama sorumlusu muhalefet. Muhtarlar Ankaradan Akçakocaya gelipte mahallenin köyün derdini dinleyemiyor ki, Siz yerel basın masa başında oturmuş bir kaç AKP'li kimi görseniz hemen bir kaç sütun haber yapıyorsunuz, Muhalefete muhalefeti siz yapıyorsunuz, AKP'yi eleştiremeyen sadece lçe başkanına muhalefet yapan garip bir habercilik anlayışınız var. Türkiye hepimizin ama en çok hak edenlerin ülkesi.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız