Erdoğan’ın sekiz yıllık metin yazarından AK Trol itirafları

Erdoğan’ın sekiz yıllık metin yazarından AK Trol itirafları
5.03.2018 - 20:05
1395

 Sekiz yıl boyunca Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşma metinlerini yazdıktan sonra 7 Haziran 2015’teki genel seçimde Ankara’dan milletvekili seçilen Aydın Ünal, tartışma yaratacak bir yazı kaleme aldı. 

Ünal, son dönemde Gül ve Arınç olmak üzere AKP’nin ağır toplarının sert tepkilerine yol açan, geçtiğimiz günlerde de bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ahlaksızlar” diyerek ilk defa doğrudan tepki gösterdiği ‘AK Troller’ konusunu masaya yatırdı.

Gezi dönemini hatırlatan Ünal, “‘Trol’ ve ‘trollük’ kavramlarıyla şahsen ilk karşılaşmam Gezi Olayları sırasında oldu” diyor ve ekliyor:

“Gezicilerin sosyal medya terörünü o günlerde bizim cepheden, yani ‘millet cephesinden’ sadece bir avuç trol göğüsledi. O zamanlar troller şimdiki gibi ‘ahlaksız’ değillerdi.”

Bu AKP yanlısı trollerin bağlantısız olduğunu öne süren Ünal, “parayla pulla işleri olmayan, Erdoğan’ı karşılıksız seven” kişiler olarak tanımlıyor o dönemki trolleri.

Ünal’a göre, “Erdoğan ‘öl’ dese seve seve canlarını verecek kişilerdi” bu troller... 

10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de “ahlaklı troller” dediği bu grubun sosyal medyada iyi iş çıkardığından bahseden Ünal, “Eski zamanlarda trollük mücadeleydi. Şimdilerde trollük tetikçiliğe, şantajcılığa dönüştü” diyor ve ekliyor:

“Ah nerede o eski troller!… Çok zekiydiler, ince esprileri vardı, naziktiler, hakka hukuka riayet ederdiler… Gezicilerin, FETÖ’cülerin kabusuydular. Hiç birinden iz, eser kalmadı, kaybolup kenara çekildiler. Velhasıl o güzel troller güzel atlara binip gittiler. Meydan “ahlaksız trollere” kaldı…”

https://www.yenisafak.com/yazarlar/aydinunal/nerede-o-eski-troller-2044725